Poradnik Obstawiania Liczby Rzutów Rożnych i Kartek


Czasy, kiedy mogłeś obstawiać tylko zwycięzcę meczu lub dokładny wynik już dawno minęły. Zakłady bukmacherskie rozwinęły się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Zakłady warte są teraz miliardy dolarów i setki okazji do obstawiania, które możesz wykorzystać w każdym dniu tygodnia.

Jednym z najbardziej znaczących nowych obszarów zakładów (alternatywnych rynków zakładów) są zakłady na statystyki. Wiele osób nie przepada za tymi zakładami, ponieważ nie są one zależne od wyniku meczu – wystarczy, że poprawnie odgadniesz np. liczbę żółtych lub czerwonych kartek albo liczbę rzutów rożnych i zgarniasz pieniądze.

Zakłady na liczbę rzutów rożnych

Zakłady na liczbę rzutów rożnych są najpopularniejszą formą zakładów statystycznych. Każdy bukmacher ma nieco inne podejście do obstawiania liczby rzutów rożnych, to znaczy oferuje nieco inny próg liczby rzutów rożnych, od której stawiasz over lub under (over/under). Możesz również obstawiać kilka konkretnych przedziałów liczby rzutów rożnych, takich jak 1-5 i 5-10 itd. lub możesz również obstawiać liczbę rzutów rożnych dla każdej z drużyn.

Jeśli chcesz postawić na liczbę rzutów rożnych, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie, jakie są ustawienia różnych bukmacherów. Kursy będą często takie same, ale czasami natkniesz się na wyższe kursy lub korzystniejszy limit corner count, co może oznaczać różnicę między wygraną a przegraną.

Niektórzy bukmacherzy używają liczb dziesiętnych (konkretnie 0,5) do dzielenia limitu, co gwarantuje, że zawsze ktoś wygra. Na przykład, jeśli limit jest ustawiony na 9.5 rogów, UNDER wygra przy 9 rogach lub mniej, podczas gdy OVER wygra przy 10 rogach lub więcej.

Inni bukmacherzy używają tzw. zakładu trójstronnego. Przykładem takiego zakładu jest „mniej niż 10” lub „więcej niż 10”. Jeśli w takim przypadku wytoczy się 9 lub mniej rogów, wygrywa UNDER. Jeśli dokładnie 10 zakrętów zostanie rozegranych, zakład zostanie zwrócony bez względu na to, czy postawiłeś OVER czy UNDER. Jeśli zostanie strzelonych 11 lub więcej rogów, wygrywa gracz OVER.

Zakłady na liczbę kartek

Innym popularnym rynkiem zakładów statystycznych jest obstawianie liczby kartek w meczu. Ponownie, jest to rynek, do którego bukmacherzy podchodzą nieco niekonwencjonalnie. W zakładach na liczbę kartek możesz, tak jak w przypadku zakładów na liczbę goli, odbijać się od ustalonego limitu kartek (over/under), ale możesz też obstawiać np. czas pierwszej kartki lub liczbę kartek dla każdej z drużyn.

I znów warto pamiętać, że bardzo opłaca się śledzić oferty różnych bukmacherów. Choć szanse są zazwyczaj podobne, czasem możesz natknąć się na skarbnicę inaczej zapisanych limitów kartek. I to może działać na twoją korzyść.

Niektórzy bukmacherzy oferują zakłady dwukierunkowe, co możesz poznać po tym, że na końcu limitu, np. 3.5, mają pięć dziesiątych (0.5). Mogą tu być tylko dwa wyniki – rozdanych zostaje 3 lub mniej kartek i dlatego wygrywają obstawiający poniżej 3,5 (mniej niż 3,5 karty) lub rozdane zostają 4 lub więcej kart i dlatego wygrywają obstawiający powyżej 3,5 (więcej niż 3,5 karty).

Inną opcją jest postawienie na dokładny zakres otrzymanych kartek, na przykład, że rozdane zostaną 3-4 karty lub 5 lub więcej kart. Różne możliwości zakładów dają Ci różne opcje. Powinieneś dowiedzieć się, które z nich najbardziej Ci odpowiadają, biorąc pod uwagę kursy i sposób obstawiania. Karty są rozdawane w mniejszych liczbach, a zakłady są naprawdę ciasne, więc różnica między trzema a czterema kartami może być kosztowna, jeśli wybierzesz niewłaściwy układ lub rodzaj zakładu.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY