9 Wskazówek jak Ulepszyć Typy na Hokeja w 2022


Nowy sezon hokejowy zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jesteś fanem hokeja, przekonasz się o tym już za tydzień (start KHL) lub za miesiąc, jeśli wolisz NHL i jej przygotowania. Tak czy inaczej, nadszedł czas, aby dać kilka wskazówek, które pomogą nam wejść w nowy sezon z sukcesem.

Zakłady na hokej są bardzo specyficzne. W hokeju zazwyczaj pada więcej goli, ale zdarzają się mecze, w których padają ledwie 2 bramki. To gra bramkarzy, ale są zawody, w których dobry bramkarz nie ma aż tak wielkiego znaczenia. W niektórych ligach można znaleźć dużą różnicę w wynikach drużyn, ale są też zawody, w których siły są dość wyrównane. We wszystkich meczach hokejowych zdarzają się niespodzianki, które mogą zszokować opinię publiczną.

Dobrzy gracze powinni być tego świadomi, ponieważ te informacje pomogą im zwiększyć szanse na sukces. Istnieją jednak inne sposoby, aby odnieść większy sukces niż kiedykolwiek wcześniej w zakładach na hokej (czy to KHL, NHL, polska liga hokeja). Jeśli zastosujesz się do moich rad, na pewno Ci się to opłaci, ponieważ te wskazówki mogą sprawić, że będziesz odnosił większe sukcesy w zakładach sportowych.

Zakład na żywo

Wszystko może się zmienić po gwizdku rozpoczynającym mecz. Zakłady na żywo to dobry sposób aby wyeliminować sytuacje, w których drużyna ma zły początek meczu, kiedy bramkarz nie czuje się pewnie, kiedy kluczowy zawodnik doznaje kontuzji na samym początku lub kiedy faworyt strzela dwie szybkie bramki. Zwracaj więc uwagę na to, co dzieje się na lodzie, a gdy tylko uznasz, że kursy na żywo nie są dokładnie takie, jakie powinny być, obstawiaj.
Na przykład w przypadku ligi NHL, gdzie w ciągu jednej nocy za oceanem rozgrywanych jest 14 meczów, bukmacher nie jest w stanie obejrzeć ich wszystkich w szczegółach i wystawić kursy, które dokładnie odzwierciedlają to, co dzieje się na lodzie.

Uwierz w siebie

Pewność siebie, wiara we własne siły i przekonanie o zwycięstwie to bardzo ważne cechy w hokeju, tak jak w każdym innym sporcie. Jeśli drużyny mają za sobą serię kilku zwycięstw, mogą pokonać przeciwności losu w postaci jednej szybkiej bramki. I na odwrót. Kiedy drużyny mają za sobą passę porażek, trudno jest im walczyć z przeciwnościami losu i trudno jest im przejść do zwycięskiej passy. Skorzystaj.

W każdym sezonie zdarza się passa zwycięstw i porażek, czy to w NHL, czy w polskiej Ekstraklasie. Jeśli potrafisz je odpowiednio wykorzystać, możesz stać się bogaty – pomyśl o systemie obstawiania 15 zakładów z rzędu.

Zwróć uwagę na drużyny rezerwowe

Drużyny rezerwowe są wystawiane do gry w przewadze. Jeśli drużyna ma silną przewage, drużyna rezerwowa może zdobyć 2 lub 3 bramki na mecz. Z tego można wywnioskować nie tylko całkowitą liczbę bramek, ale także np. szansę jednego ze strzelców.

Porównaj wyniki zespołu osiągane u siebie i na wyjeździe

W KHL i NHL, ale także w niektórych ligach europejskich, można zauważyć różnice w wynikach drużyn u siebie i na wyjeździe. Może to być spowodowane dużymi odległościami, które drużyny muszą pokonać, aby rozegrać mecz, koniecznością spania w obcym miejscu, ale także różnymi wymiarami lodowiska. Niektóre drużyny są bardziej podatne na różnice między domem a wyjazdem. Dlatego zawsze należy brać pod uwagę przewagę własnego boiska.

Rozważ alternatywne zakłady, jak typ na wynik po 1 tercji

Może Cię to zaskoczy, ale w hokeju można natrafić na wyraźne tendencje, takie jak drużyny, które wielokrotnie zdobywają więcej bramek na początku meczu (w pierwszej tercji). Te alternatywne wyniki nie są tak dobrze monitorowane przez bukmacherów, a raczej przez przypadkowych graczy, którzy swoimi zakładami w znacznym stopniu przyczyniają się do wzrostu poziomu kursów. Biorąc to pod uwagę, można tu znaleźć value bet nawet na tak ostrym rynku jak NHL.

Świetnym przykładem są Pittsburgh Penguins z zeszłego sezonu. Kiedy grali u siebie, zawsze byli faworytami, ale mało kto zwracał uwagę na fakt, że często przegrywali u siebie w pierwszej tercji, a potem odwracali losy spotkania. Kursy na Pittsburgh w pierwszej tercji wynosiły często 2.50 lub nawet 3.00!

Znacznie Ograniczaj zakłady AKO

Zakłady kombinacyjne AKO takie jak „wygrana gospodarzy i więcej niż 4,5 gola” są bardzo niekorzystne. Chociaż oferują one wyższe kursy, zazwyczaj nie oferują tak wysokich, jakie byłyby potrzebne, aby spełnić obie szanse. Oznacza to, że nawet jeśli możesz wygrać w krótkim okresie czasu, wielokrotne obstawianie takich kuponów doprowadzi Cię do zguby.

Stawiaj mniej zakładów na faworytów

Hokej jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych sportów na świecie. W ciągu 60 minut może wydarzyć się prawie wszystko. Na przykład w NHL o zwycięstwie często decyduje jedna bramka, dlatego należy unikać stawiania na wielkich faworytów, których kurs wynosi 1,85 lub mniej. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których postawienie na faworyta jest rzeczywiście opłacalne, ale jest ich mniej niż mogłoby się wydawać.

Zwróć uwagę na harmonogram

Jest to szczególnie prawdziwe w NHL, gdzie często zdarza się, że drużyny rozgrywają dużą liczbę spotkań w danym okresie. W takich przypadkach zawodnicy mogą być bardzo zmęczeni, co może mieć wpływ na wynik.

Najważniejsze – sprawdź kto broni

Jest to szczególnie prawdziwe w NHL, gdzie, ze względu na wymagający harmonogram, bramkarz numer jeden czasami dostaje dzień wolny. Kiedy w bramce pojawia się zmiennik, wyniki drużyny zazwyczaj spadają, co ma negatywny wpływ na końcowy wynik. O tym, jak ważny jest bramkarz w NHL przypominaliśmy w innych artykułach.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY