Pokonanie Bukmachera z Użyciem Strategii Tenisa na Żywo


Sporty takie jak piłka nożna przyciągają wielu obstawiających, dlatego bukmacherzy bardzo starannie układają kursy. Z drugiej strony sporty takie jak tenis (mniejsze turnieje) często dostarczają interesujących kursów, ponieważ nie są tak ważne dla bukmacherów, a także zapewniają tylko dwa wyniki (wygrana jednego lub drugiego gracza).

Ta prosta strategia obstawiania jest odpowiednia dla każdego początkującego gracza. Przynosi czasem także niezłe zyski. W tenisie jest niewiele zmiennych – w meczu tenisowym bierze udział tylko dwóch graczy, istnieje możliwość obejrzenia wydarzenia na wideo, widzowie oglądają mecz w ciszy, pole gry jest prawie nietknięte, a pogoda w większości przypadków jest ładna i ciepła.

W piłkę nożną gra w sumie 22 zawodników, sędziowie często odgrywają decydującą rolę, a VAR nie zawsze jest dostępny. Warunki pogodowe często są bardzo zmienne co może sprawić, że boiska będą błotniste. Nie wspominając już o żywiołowych reakcjach kibiców, które mogą mieć ogromny wpływ na stan psychiczny zawodników.

Tenis dzięki temu może być dużo bardziej przewidywalny. Nie znaczy to, że nie ma tu zadziwiających wyników – oczywiście, że są. Jednak ułatwia to próbę zdobycia przewagi nad bukmacherami, zwłaszcza gdy obstawiasz na żywo.

Kluczowym pytaniem jest więc: Jak możemy wykorzystać ograniczone czynniki zewnętrzne? Czy istnieje dobra strategia do obstawiania tenisa na żywo?

Popularne porady i wskazówki dotyczące obstawiania zakładów na tenisa

Jednym z powodów, dla których zakłady na żywo na tenisa mogą być korzystne jest to, że bukmacherzy skupiają się na końcowym wyniku meczu, a nie na samym spotkaniu.

Na przykład niektórzy zawodnicy są typem tenisistów, którzy rozpoczynają grę powoli. Niezależnie od tego czy wygrają, czy nie, kurs na wolno startującego gracza znacznie wzrośnie, jeżeli w kilku pierwszych gemach będzie on nieco w tyle (w porównaniu z kursem przed meczem).

Jedna ze strategii obstawiania tenisa na żywo

Zakłady na żywo na wyniki poszczególnych setów są odpowiednie dla początkujących, ponieważ pozwalają odnieść sukces nawet jeśli nie jesteś ekspertem w tenisie. Nie można powiedzieć, że istnieje system obstawiania, który gwarantuje zysk. Jednak zakłady na żywo na sety tenisowe dają dużo większą wartość – zwłaszcza, że bukmacherzy mają tendencję do zaniżania kursów na faworytów, na których kursy stają się jeszcze niższe przed rozpoczęciem meczu.

Jednym z najlepszych sposobów na wygenerowanie wartości podczas obstawiania zakładów na tenisa jest użycie tej małej sztuczki. W meczu z underdogiem (tzn. meczu z wyraźnym faworytem i słabym przeciwnikiem) postaw mały zakład na wygraną słabego przeciwnika (przed meczem).

Jeśli faworytowi w meczu nie uda się objąć szybkiego prowadzenia, postaw na niego, że wygra 2:0. W tym przypadku otrzymasz znacznie wyższe kursy niż te, które otrzymałbyś na tę okazję przed meczem.

Voila, faworyt będzie często dominował w meczu, ale będą też sytuacje, w których wygra underdog. Tak czy inaczej, wygrywasz w obu tych przypadkach.

Powyższa strategia zakładów na tenisa na żywo działa często, ale nie może być traktowana jako ostateczna strategia gwarantująca generowanie zysków. Aby ta strategia zakładów była opłacalna obstawiający musi nauczyć się szukać właściwych meczów. Jednak dopóki nie dojdziesz do tej umiejętności (jestem pewien, że dojdziesz za kilka miesięcy lub lat) będziesz miał przynajmniej więcej emocji.

Strategia bardziej zaawansowana

Kluczem do tego systemu jest znalezienie zawodników z bardzo dobrym serwem. Tacy gracze mają duże szanse na wygranie wszystkich swoich serwów, co w idealnej sytuacji oznacza, że każdy set zakończy się wynikiem 7:6, a nie, powiedzmy, 6:2 lub 6:4. Jeśli mecz jest rozgrywany pomiędzy dwoma tenisistami z bardzo dobrymi serwami oznacza to większą szansę na większą liczbę gemów.

Jak więc powinieneś obstawiać całkowitą liczbę gier, aby zmaksymalizować szanse na wygraną?

Przed meczem poobserwuj obu zawodników i spójrz na procent wygranych serwów oraz na to ile gemów wygrywają po returnach. Statystyki te możesz znaleźć na stronach ATP i WTA. Dla przykładu w 2021 roku do najlepiej serwujących zawodników należą John Isner, Ivo Karlovic, Milos Raonic i Nick Kyrgios. Najlepsi wśród returnów to Diego Schwartzman, Rafael Nadal i Novak Djokovic. Idealnie byłoby gdybyś szukał meczów z dwoma dobrze grającymi zawodnikami, którzy mają stosunkowo słabe rekordy powrotów. Dodatkowo, jeśli chcesz się bardziej zagłębić, szukaj zawodników z wysoką statystyką skuteczności pierwszego podania.

Kiedy już znajdziesz mecze w których powinny wystąpić wyżej wymienione typy graczy, możesz obstawiać większą liczbę spotkań. Set, który dojdzie do tie breaka, przyniesie 13 gier. Mecz w trzech setach może więc mieć maksymalnie 39 gemów. W idealnej sytuacji powinieneś otrzymać kurs 3.00 lub więcej na mecz powyżej 28.5, ale oferta będzie się różnić w zależności od meczu.

Zostań ekspertem

Innym sposobem na znalezienie wartości przy obstawianiu zakładów na tenisa jest zostanie ekspertem w tej dziedzinie. Rozumiem przez to rozpoczęcie tworzenia analiz zakładów w oparciu o wszystkie dostępne informacje. Ponieważ w tenisie rywalizuje tylko dwóch zawodników, wynik jest dużo łatwiejszy do przewidzenia niż w sportach drużynowych, gdzie jest więcej zmiennych.

Jak dobrze wykorzystać zdobytą wiedzę?

Jednym z kluczowych czynników jest to, jak szybko zawodnik jest w stanie wejść w mecz. Jeśli zawodnik ma gorszy początek meczu, ale poza tym jest faworytem w spotkaniu, warto rozważyć postawienie zakładu na to, że to underdog wygra pierwszego seta. W ten sposób powinieneś uważać na zawodników, którzy mają świetny pierwszy serw.

Innymi kluczowymi elementami do rozważenia przy tworzeniu analizy zakładów są kontuzje, statystyki serwowania i returnów, a także ich spójność.

Zakłady arbitrażowe

Jako zaawansowany obstawiający możesz także używać innych strategii zakładów, szczególnie zakładów arbitrażowych i dopasowanych. O tych strategiach obstawiania informowaliśmy Cię w poprzednich artykułach.

Podsumowanie

Przedstawiłem dość łatwą do ogarnięcia strategię obstawiania na większą liczbę gemów. Stosuj tę strategię tylko wtedy, gdy jesteś pewien statystyk i otrzymujesz kursy, których oczekujesz. Obstawianie tej strategii w oparciu o same odczucia jest niebezpieczne dla bankrolla.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY