Jak obstawiać piłkę nożną – Poradnik dla początkujących

Tak jak wszystkie inne dziedziny, również i obstawianie piłki nożnej wymaga czasu, cierpliwości, trochę wiedzy, ale przede wszystkim – dyscypliny. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla ciebie kompletny poradnik dla początkujących. Dzięki niemu zdobędziesz pełną wiedzę oraz informacje, które pozwolą ci rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi na mecze futbolowe. Postaramy się dostarczyć ci porady dotyczące obstawiania piłki nożnej w taki sposób, aby zrozumienie wszystkiego było proste i przyjemne. Dowiesz się wszystkiego od wybrania najlepszego bukmachera online do piłki nożnej, po dokonywanie wpłat, jak również poznasz zasady zarządzania bankrollem (finansami). Dzięki nam być może unikniesz najczęstszych błędów, które popełniane są przez osoby zaczynające obstawianie w zakładach sportowych. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem poniżej.

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybranie odpowiedniego bukmachera, u którego będziemy wnosić zakłady sportowe. Przeglądając oferty, należy zwrócić uwagę na trzy zagadnienia.


Trzy kryteria wyboru bukmachera dla początkujących:

  • Czy bukmacher umożliwia dokonywanie niskich depozytów (20zł, 50zł)?
  • Czy operator pozwala na wnoszenie zakładów o niskim nominale (2zl, 5zł)?
  • Czy zakłady sportowe online oferują ciekawy bonus powitalny, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze na początku?

Wybranie zakładów bukmacherskich, które odpowiadają powyższym kryteriom pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy. Na początku być może będziemy popełniać błędy.

Drugim dosyć ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę jeszcze przed rejestracją, jest sprawdzenie jakimi metodami płatności dysponuje bukmacher. Jest to o tyle ważne, że jeżeli nie chcemy wpłacać pieniądze standardowo za pomocą przelewu bankowego, to musimy być pewni że bukmacher internetowy nam to umożliwia. Popularnym sposobem dokonywania wpłat jest Skrill, Neteller czy Paysafecard. Nie każda jednak firma oferuje wszystkie trzy metody płatności. Trzej bukmacherzy, których przedstawiliśmy powyżej oferują zarówno niskie kwoty pierwszych wpłat, jak również szeroki zakres metod płatniczych. Pamiętaj, że przed dokonaniem rejestracji zawsze warto zapoznać się z regulaminem danego bukmachera i upewnić się że metody płatności są w danym momencie dostępne.

Jak najlepiej obstawiać piłkę nożną?

Następnym krokiem jest zapoznanie się z uniwersalną zasadą obstawiania meczów piłki nożnej. Teoria dotyczy zarówno nowych graczy jak i doświadczonych. Będziesz z niej korzystał od swojego pierwszego wniesionego zakładu, jak i w przyszłości. Jedną z najważniejszych porad, jakie możemy ci dać na tym etapie, jest zapoznanie się z terminologią oraz słownikiem bukmacherskim. Musisz wiedzieć jakie są najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich na piłkę nożną  i co oznaczają skróty używane przez bukmacherów. Jest to etap, który może zająć ci trochę czasu, ale z pewnością będzie działać na twoją korzyść. Przejdź do artykułu, który wskazaliśmy powyżej i zapoznaj się z podstawowymi zasadami. Jak będziesz już w stanie odróżnić takie pojęcie jak zakład podwójnej szansy oraz wytłumaczyć czym jest handicap azjatycki, możesz czytać dalej.

poradnik obstawiania zakladow pilki noznej

Drugim bardzo ważnym krokiem, o ile nie najważniejszym jest zapoznanie się z wiadomościami dotyczącymi wyników spotkań sportowych. W twoim przypadku będziecie interesować dział piłki nożnej. Na nic zdadzą ci się informacje z zakresu rodzaju zakładów bukmacherskich, jeśli nie będziesz w stanie ich wykorzystać w praktyce. Na początek proponujemy, abyś wybrał jedną ligę piłki nożnej. Może to być Liga Polska lub zagraniczna. Wyszukaj w sieci informacje na temat wszystkich spotkań, które odbywali w ostatnich latach reprezentanci tej ligi. Zapoznaj się z wynikami oraz tabelami. Dodać i ogólny obraz tego, które drużyny danej ligi są lepsze od innych. Ważne jest także aby wiedzieć, którzy zawodnicy danej drużyny rokują najwyższy szanse na strzelenie bramki. Dzięki temu będziesz wiedział, że jeżeli reprezentant nie wystąpi w danym meczu, to pozwoli ci to odpowiednio skorygować twoje zakłady.

Nie zapominaj również o takich kwestiach jak transfery piłkarzy między klubami, informacje prasowe oraz wypowiedzi trenerów i piłkarzy. Śledzenie takich newsów pozwolić na lepsze przewidywanie wyników spotkań piłkarskich. Z najlepszymi stronami z informacjami dotyczącymi piłki nożnej jest Sport.pl czy pilkanozna.pl. Proponujemy zapisać te strony do swoich ulubionych i odwiedzać nie raz dziennie. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie wiedząc, że jesteś na czasie ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi futbolu.

Najważniejsza zasada obstawiania zakładów – zarządzanie bankrollem

Trzecim bardzo ważnym aspektem, poza wiedzą merytoryczną na temat piłki nożnej, jest umiejętność odpowiedniego zarządzania swoimi funduszami. Bankroll, to nic innego jak właśnie środki pieniężne, które przeznaczamy na obstawianie zakładów sportowych w internecie. Praktyka dobrego zarządzania pieniędzmi pomoże ci w zredukowaniu strat oraz obniżeniu szans na utratę wszystkich środków. Aby tego uniknąć, musisz ściśle przestrzegać zestawu kilku zasad. Przede wszystkim należy określić jaką kwotę zamierzamy wpłacić do bukmachera. Pamiętaj, aby zawsze były to środki, w której jesteś gotowy stracić. Nie mogą to być pieniądze przeznaczone na utrzymywanie domu, rodziny czy bieżące wydatki. Nie deponuj więcej pieniędzy, niż jesteś w stanie zarobić. Przestrzeganie tej zasady jest o tyle ważne, że w przypadku kiedy stracisz środki, istnieje mniejsza szansa, że na siłę będziesz chciał je odzyskać.

Oto kilka podstawowych zasad zarządzania bankrollem:

  1. Pieniądze które przeznaczasz na obstawianie zakładów bukmacherskich, to zawsze środki której jesteś gotowy stracić w całości. Nie mogą to być pieniądze przeznaczone na bieżące wydatki czy utrzymanie.
  2. Określ, jaką część całego bankrollu chcesz przeznaczać na pojedyncze zakłady. Jednorazowy zakład nie powinien wykraczać poza przedział od 1% do 5% wszystkich pieniędzy przeznaczonych na grę. Możesz również obstawiać mniej. Jeśli wybrałeś zdarzenie sportowe, którego prawdopodobieństwo zdarzenia jest bardzo niskie, to możesz wybrać stawkę na poziomie 0,5%.
  3. Jeśli twoje zakłady będą opierać się na obstawianiu faworytów, to profesjonalni gracze najczęściej stosując zasadę obstawiania 2% procent bankrollu. Staraj się trzymać właśnie takiego poziomu.
  4. NIGDY nie obstawiaj na pojedynczym kuponie więcej niż 5% wartości bankrollu początkowego. Ta zasada wymaga dużej dyscypliny. W długim terminie pozwoli ci ona zaoszczędzić wiele pieniędzy. Nauka pokory to jedna z najtrudniejszych rzeczy do opanowania.
  5. NIGDY nie próbuj się odegrać. To w zasadzie najważniejsza rzecz, która pozwoli ci nie zbankrutować. Każdy gracz, bez względu na doświadczenie i wiedzę, podejmuje czasami złe decyzje. Takie decyzje prowadzą do straty pieniądze. Kiedy już dotknie cię taka sytuacja, to nigdy nie staraj się na siłę odzyskać utraconych funduszy. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że prawie zawsze kończy się to katastrofą i wyczyszczeniem konta.

Trzymanie się tych zasad, nie jest gotową receptą na wygrywanie w zakładach bukmacherskich. Połączenie ich jednak z dwoma pierwszymi, daję ci podstawy do stania się dobrym typerem. Sukces w tej dziedzinie nie zależy od szczęścia. Osoby, które wygrywają pieniądze na zakładach bukmacherskich charakteryzują się dużą dyscypliną. Stosowanie zasad zarządzania bankrollem wymusza na tobie dokładne przeanalizowanie wykonywanych ruchów.

Najczęstsze błędy – jak ich unikać

Bez względu na to jakie masz doświadczenie, powinieneś unikać popełnienia błędów. Są bowiem rzeczy, w których jako dobry typer nigdy nie powinieneś robić. Bez względu na to jak bardzo będzie Cię kusić. Poniżej przedstawiamy listę 4 najczęściej popełnianych błędów przez początkujących graczy.

Uważaj gdy obstawiasz mecze mistrzostw świata i europy

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz Mistrzostwa Europy, to takie wydarzenia, na których już wielu graczy zakładów bukmacherskich szybko się przejechało. Nigdy, nie zakładaj, że lepsza drużyna zawsze wygrywa. Często zdarza się, że mistrzowie sprzed czterech lat odpadają szybciej, niż zespoły, które wtedy wcale się nie dostały. Odstawiając mistrzostwa, zawsze bierz pod uwagę skład drużyny, motywację zawodników czy miejsce w którym rozgrywany jest mecz. Dobrzy gracze, często wstrzymują się od zakładów gdy rozgrywana jest faza grupowa. Po przejściu do fazy pucharowej i rozegraniu przez każdą drużynę meczu widać ich poziom. Pamiętaj o tym.

Unikaj dużych kuponów AKU

Kupony akumulacyjne oferują dużą stopę zwrotu. My jednak nie radzimy, aby obstawiać je na samym początku. Oczywiście możesz spróbować raz, czy drugi, ale co do zasady nie skupiaj się na nich. Po pierwsze, duże kupony akumulacyjny prawie nigdy nie wygrywają. Po drugie będziesz musiał poświęcić dużo czasu na analizę każdego spotkania, a później śledzić jego przebieg. Naszym zdaniem, nie warto skupiać się przynajmniej w pierwszej fazie nauki na szybkich i wysokich zyskach. Początkującym graczom radzimy obstawianie prostych zakładów z kilkoma wariantami możliwych wyników.

Zbyt wczesne obstawianie na zwycięzcę turnieju

To jeden z niewielu przykładów, kiedy zbyt wczesne planowanie może nie popłacać. Często spotkasz się z sytuacją, że wybierając zwycięzcę całego turnieju na wiele tygodni przed jego rozpoczęciem, okaże się, że kluczowi zawodnicy nie mogą wystąpić. Może się okazać, że najważniejszy napastnik doznał kontuzji, lub trener z innych względów go nie wystawia. Taka sytuacja dramatycznie obniża prawdopodobieństwo wygrania przez ciebie jak takiego kuponu. Powinieneś wstrzymywać się z obstawianiem tego konkretnego rodzaju zakładu do samego końca.

Nie obstawiaj na drużyny, którym kibicujesz

Wielu profesjonalnych graczy zakładów bukmacherskich powie Ci, że nigdy nie należy obstawiać na drużyny którym sam kibicujesz. Wiele osób prawidłowo powie, że stawianie na zawodników, do których jesteś emocjonalnie przywiązany, obniża twoją zdolność do obiektywnej oceny sytuacji. Niektórzy gracze, wręcz przeciwnie, stawiają przeciwko swoim ulubionym drużynom. Dzięki temu, kiedy zespół przegra, otrzymują małą nagrodę pocieszenia w postaci pieniędzy z kuponu.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tej strony nabyłeś podstawową wiedzę oraz informacje, które umożliwią Ci racjonalne podejmowanie decyzji. Nikt bowiem nie powiedział, że obstawianie w zakładach bukmacherskich to łatwe zadanie. Tak jak każda inna dziedzina zarabiania pieniędzy, tak i zakłady wymagają poświęcenia i cierpliwości. Proces zaczyna się od wybrania odpowiedniego bukmachera, aby na koniec zagłębić się w wiadomości związane z piłką nożną. Wszystko wymaga wiele czasu, ale są to rzeczy, które robi każdy dobry typer. Nie ma od tego wyjątku.

Wybranie i określenie odpowiedniego bankrollu to również bardzo ważna kwestie. Zbyt niska kwota może spowodować, że nie będzie cię stać na wstawianie zakładów na takim poziomie na jakim chcesz. Zbyt wysoka, może zagrażać twojemu codziennemu życiu i wydatkom. Pamiętaj, aby nigdy nie grać za pieniądze, które są ci do czegoś potrzebne. Takie działania prowadzą do bardzo poważnych problemów.

Wiele potrzebnych narzędzi i porad znajdziesz również na forach internetowych. W takich miejscach użytkownicy często wymieniają się typami oraz opisują, dlaczego akurat dokonują wyborów co do konkretnych spotkań sportowych. Może to być dla ciebie inspiracja oraz źródło wiedzy. Pamiętaj także, aby nigdy w ciemno bez własnego uzasadnienia nie kopiować czyichś typów. Każda twoja decyzja powinna być racjonalnie uzasadniona.

FAQ – często zadawane pytania

 Jak obliczyć 2% bankrollu? 2% całkowitego bankrollu oznacza kwotę, jaką obliczamy po każdym zakładzie. Jeśli na przykład dysponujemy kwotą 500 PLN, oznacza to, że 2% na najbliższy zakład wyniesie 10 PLN. Gdy jednak przegramy i zostanie nam na koncie 490 PLN, to 2% od tej wartości wynosi już 9,8 PLN.