Określenie Bankrolla przed Dużym Turniejem Piłkarskim


Jeśli nie chcesz stawiać zakładów na piłkę nożną przez cały rok, ale kuszą Cię duże międzynarodowe turnieje – takie jak EURO, Puchar Konfederacji FIFA czy zbliżające się Mistrzostwa Świata – musisz mocno skupić się na kwestii bankrolla przed rozpoczęciem takiego turnieju. Jeśli nie określisz jak dużego bankrolla będziesz potrzebował i ile pieniędzy powinieneś postawić na każdy pojedynczy pick, niepotrzebnie zwiększasz swoje ryzyko porażki.

Dlatego właśnie powstała listę siedmiu najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu bankrolla na dany turniej.

Zastanów się jaki rodzaj zakładów będziesz głównie obstawiać

Istnieje kilka różnych sposobów na obstawianie dużych turniejów piłkarskich. Możesz postawić na to, która drużyna wygra mecz, czy zostanie strzelona mniejsza czy większa liczba bramek lub możesz postawić na przykład handicap. Bukmacherzy oferują obecnie ogromną liczbę możliwości obstawiania. Możesz nawet obstawiać na żywo.

Aby móc efektywnie określić idealną wielkość bankrolla na dany turniej, musisz wiedzieć jakiego rodzaju zakłady będziesz stawiał. Jeśli stawiasz na faworytów, Twoje typy będą częściej trafione, więc nie potrzebujesz tak dużego bankrolla, jak w sytuacji, gdy stawiasz na underdogów.

Przeczytaj ile meczów zostanie razem rozegranych

Kiedy zaczynasz przygotowywać się do obstawiania meczów dużego turnieju piłkarskiego, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na liczbę meczów, które w zostaną rozegrane. Kiedy to wiesz, możesz dostosować wielkość swojego bankrolla do informacji.

Jeśli jest na przykład 31 meczów w turnieju i wiesz, że zawsze będziesz stawiał jeden zakład na mecz, Twój bankroll może być niski i wynosić 31 jednostek. O ile nie masz nic przeciwko temu, aby splajtować, jeśli wszystkie zakłady przegrają.

Jeżeli turniej miał 31 gier, a bankroll zawierał tylko 15 jednostek zakładów – lub chciałeś postawić kilka różnych zakładów w każdej grze – Twój bankroll prawdopodobnie nie jest wystarczająco duży, aby poradzić sobie z wahaniami. Z takim bankrollem ryzykujesz, że skończysz źle.

Posortuj mecze według jakości

Przed rozpoczęciem turnieju powinieneś stworzyć ranking meczów na podstawie tego, jak bardzo kuszące jest ich typowanie. Na przykład, jeśli lubisz obstawiać wyrównane mecze, to mecze pomiędzy faworytami i słabszymi drużynami umieść niżej na swojej liście priorytetów. Kiedy to zrobisz, będziesz miał lepsze pojęcie o tym, na ile meczów będziesz stawiał, co pozwoli Ci na bardziej agresywne podejście do bankrolla.

Oceń poziom ryzyka, jakie jesteś skłonny podjąć

Przed rozpoczęciem turnieju musisz jasno określić jaki całkowity zysk chcesz osiągnąć, a także jaki poziom ryzyka jesteś skłonny podjąć. Jeśli chcesz, aby Twój ogólny bankroll rósł w wolnym, ale stałym tempie – a turniej piłkarski, o którym mowa, jest tylko częścią Twojej rutyny stawiania zakładów – logicznie rzecz biorąc, będziesz chciał przyjąć bardziej konserwatywne podejście.

Jeśli chcesz spróbować zarobić jak najwięcej pieniędzy stawiając na dany turniej i nie przejmujesz się potencjalną stratą, logicznie rzecz biorąc będziesz stawiał bardziej agresywnie. Tak czy inaczej, musisz upewnić się, że twoja strategia zakładów jest zgodna z twoją strategią bankrolla. Tylko w ten sposób można osiągnąć zysk na dłuższą metę.

Porównaj z całościowym bankrollem na inne zakłady sportowe

Musisz być realistą. Ile pieniędzy (w sumie) przeznaczasz na zakłady sportowe? Jak ważne są dla Ciebie zakłady na piłkę w porównaniu z Twoimi (potencjalnymi) zakładami na inne dyscypliny sportowe? Jeśli jesteś oddanym graczem np. hokeja i tylko przelotnie interesujesz się piłką nożną, nie powinieneś ryzykować zbyt dużej części bankrolla na sport, o którym nie masz pojęcia.

Ponadto, musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli Twoje zakłady na dany turniej piłkarski zakończą się źle, nie będziesz mógł efektywnie obstawiać swojego głównego sportu – w naszym przypadku hokeja. Jeśli jednak zakłady na piłkę nożną są Twoją pasją, możesz zaryzykować większą część swojego bankrolla.

Uczciwie podejdź do swojej skuteczności w obstawianiu

Każdy obstawiający ma swoje ego. Gdyby tak nie było, obstawiający nie sądziliby, że mogą przewidzieć przyszłe wyniki lepiej niż bukmacherzy. Ale żeby odnieść sukces, musisz poskromić swoje ego. Nie wolno przeceniać swoich możliwości. Jeśli chcesz osiągnąć zysk podczas stawiania zakładów na turniej piłkarski, musisz być uczciwy wobec samego siebie w kwestii tego, jak sobie radzisz podczas stawiania zakładów na piłkę nożną w dłuższej perspektywie.

Jeśli będziesz okłamywał samego siebie w kwestii swoich umiejętności, nie będziesz podejmował właściwych decyzji dotyczących wyboru picków i bankrolla, co najprawdopodobniej doprowadzi Cię do bankructwa.

Oczywiście staraj się maksymalizować zysk

Teraz pozostał już tylko jeden krok. Chcesz zmaksymalizować swoje zyski, więc musisz szukać najlepszych kursów i najbardziej lukratywnych promocji. Zawsze lepiej jest mieć konto w kilku serwisach sportowych. W tym przypadku można łatwo sprawdzić, który bukmacher oferuje najlepsze kursy na dany mecz.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY