Obstawianie Tenisa Jest Proste Gry Stosujesz te Wskazówki


Obstawianie meczów tenisowych to sposób na potencjalne zarobienie pieniędzy. Żeby jednak to osiągnąć musisz przestrzegać różnych zasad obstawiania. Jeśli tak zrobisz nie będziesz miał problemu z wypracowaniem profitów. Problem polega na tym, że ogromna większość obstawiających nie ma dyscypliny i/lub wiedzy, by na dłuższą metę opierać się bukmacherom.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak skutecznie obstawiać zakłady tenisowe. Przestrzegaj ich, by mieć pewność, że stawiasz pieniądze w najlepszym możliwym momencie. Równolegle przeczytaj artykuł o największych błędach popełnianych przy obstawianiu tenisa. Być może pomogą Ci popełnić znacznie mniej pomyłek przy obstawianiu tego sportu.

Gruntowna analiza

Praktycznie wszystkie punkty mojego artykułu będą oparte na dokładnych badaniach, ale nie możemy sobie pozwolić na to by badania te nie stały się osobnym punktem. W dzisiejszych czasach w internecie możesz znaleźć wiele informacji, które bez wątpienia pomogą osiągnąć wyniki w zakładach. Jeśli świadomie ignorujesz analizy przedmeczowe, niepotrzebnie wyrzucasz pieniądze. Nawet pięć minut poświęcone na research może się niesamowicie opłacić. Jeśli choć trochę poważnie podchodzisz do zakładów, popracuj nad tym, ponieważ dobra analiza przedmeczowa jest absolutnie niezbędna.

Najnowsze wyniki

Serie zwycięstw są powszechne w tenisie. Kiedy zawodnik ma zwycięską passę, często nic i nikt nie jest w stanie go zatrzymać, a jego psychika jest bardzo stabilna. Podobnie działa to w drugą stronę – jeśli zawodnik nie osiąga dobrych wyników przez dłuższy czas, to także psychicznie będzie się pogrążał. Dlatego jeszcze trudniej będzie mu próbować wrócić do dobrych wyników.

Jednak wszystko jest indywidualne. Niektórzy gracze mogą zagrać mecz życia w poniedziałek, a przegrać w środę z kimś zupełnie obcym. Albo mogą się podnieść przed wielkimi turniejami. Moglibyśmy tak jeszcze długo wymieniać, ale co to oznacza dla typerów? Oznacza to, że powinieneś zwrócić uwagę na ostatnie wyniki tenisistów i spróbować znaleźć jakiś wzór.

Wyniki konkretnych spotkań

Kiedy już sprawdzisz jak dany zawodnik radził sobie ostatnio, musisz również sprawdzić wyniki meczów, które rozegrał w przeszłości przeciwko swojemu obecnemu przeciwnikowi. W ten sposób dowiesz się czy dobrze sobie radzi przeciwko aktualnemu graczowi, czy też jest to jakiś dramat. Indywidualne style gry są tutaj niezwykle ważne. Niektórzy gracze uważają, że trudniej jest grać z technicznymi przeciwnikami, podczas gdy inni nienawidzą meczów z „bangerami”, czyli graczami, którzy polegają głównie na silnych serwach. Ogromną rolę odgrywa też nawierzchnia na której zawodnicy grali, co prowadzi nas do kolejnego punktu.

Znajomość nawierzchni

Ogromnie ważnym czynnikiem jest także nawierzchnia, na której rozgrywany jest mecz. Każdy zawodnik ma nawierzchnię, na której dobrze się czuje, a także taką, na której nie ma najlepszych wyników. Nawierzchnia do gry idzie w parze ze stylem danego gracza. Na przykład na trawie piłka odbija się słabiej niż na twardej nawierzchni, co przekłada się na strategię gracza. Wszystkie trzy główne nawierzchnie (cegła, beton, trawa) różnią się od siebie wieloma czynnikami. Jeśli jesteś świadomy tych czynników, będziesz w stanie obstawiać o wiele bardziej precyzyjne zakłady. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule o nawierzchni kortów, do którego link znajduje się punkcie wyżej.

Forma i sprawność fizyczna

Czy zawodnik o którym mowa, miał ostatnio kontuzje? Jak bardzo wymagający jest turniej, w którym brał udział? Czy może być zmęczony długotrwałym graniem z dużym obciążeniem? Musisz pamiętać, że zawodnicy grają jeden turniej za drugim i oczywiście dużo trenują. Tak więc kontuzje i zmęczenie są bardzo częste u tenisistów. A te zjawiska oczywiście odgrywają wielką rolę w ostatecznym wyniku meczu. Czasami oczywisty underdog pokonuje wyraźnego faworyta właśnie dlatego, że faworyt przeżywa kryzys i nie ma wystarczająco dużo siły.

Często zdarza się również, że zawodnik powracający po kontuzji nie jest w idealnej kondycji fizycznej. Zwłaszcza w meczach rozgrywanych do trzech setów, ci zawodnicy mogą mieć problemy. Forma zawodnika jest naprawdę ważna. Wielu graczy po prostu ślepo stawia na faworytów i całkowicie ignoruje inne czynniki, co jest oczywiście błędem.

Zasady obstawiania tenisa na żywo

Zakłady na żywo mogą dodać emocji podczas oglądania meczu, ale mogą też być świetnym źródłem zysku. Rozmawialiśmy o tym więcej w osobnym artykule, więc teraz nadszedł czas, aby omówić kilka konkretnych wskazówek i porad jak postawić właściwy zakład podczas obstawiania na żywo. Oczywiście nie będziemy opierać się tylko na wiedzy ogólnej, ale na statystykach, które w zakładach sportowych są często najważniejsze. To one posłużyły do stworzenia poniższej listy.

Konkretne wskazówki dotyczące zakładów na żywo na mecze tenisowe:

  • Jeśli zawodnik spoza pierwszej dwudziestki serwuje by pozostać w secie (np. przy stanie 4-5 lub 5-6), możesz postawić na to, że zawodnik odbierający przełamie jego podanie i wygra seta (zakładając oczywiście, że jest wyżej w rankingu ATP).
  • Zawsze, gdy w secie pomiędzy dwoma świetnie serwującymi zawodnikami jest remis 3-3 istnieje duża szansa, że zwycięzca tego seta nie zostanie wyłoniony w kolejnych 6 gemach i dojdzie do tie-breaka. Oznacza to, że możesz postawić zarówno na tie-break jak i na seta, w którym rozegranych zostanie więcej niż 12,5 gemów.
  • Jeśli gracz z pierwszej piątki ma pecha i pozwoli przeciwnikowi na przełamanie, możesz postawić, że wygra tego seta (lub turniej). Zdarza się to bardzo często, nie wspominając o tym, że kursy w takich sytuacjach mogą znacznie wzrosnąć.
  • Jeśli temperatura powietrza wzrośnie do ponad 35 stopni Celsjusza, a na boisku znajduje się zawodnik wyższy niż 190 cm, obstawiaj jego porażkę. Wysoki zawodnik szybciej się męczy.
  • W decydującym 5 secie postaw przeciwko dobrze serwującemu zawodnikowi, który ma słabą grę przy linii końcowej. Ich gra opiera się na wygrywaniu podań, ale mają tendencję do odczuwania zmęczenia w piątym secie. Pierwszą rzeczą, która szwankuje, gdy jesteś zmęczony, jest zawsze serw.
  • Warto postawić zakład przeciwko Australijczykom. Ci gracze często mają niższe kursy niż ich rzeczywista jakość. Obstawiaj z głową, a nie z sercem. Jeśli jeden z Australijczyków zwycięży w secie otwarcia, postaw na to, że jego przeciwnik wygra mecz, kursy będą wtedy wyższe.
  • Jeśli zawodnik prowadzi w dwóch setach i przegrywa trzeciego – możesz obstawiać, że czwarty set będzie jego.
  • Jeśli postawiłeś na zwycięstwo niżej notowanego gracza w meczu i ten gracz wygra set otwarcia, postaw połowę swojego pierwotnego zakładu przeciwko niemu (tzn. na wygraną jego przeciwnika).
  • Najbardziej istotna w meczu jest siódmy gem. Według statystyk ten gem jest najdłuższy i ma największe prawdopodobieństwo wyjścia na prowadzenie. Dlatego postaw na co siódmego gema, która będzie miał miejsce przy parzystej liczbie punktów.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.