Obstawianie Faworytów – Jak i Czy Warto w 2022?


Zrozumienie zasad i ogólnej koncepcji stawiania na faworytów jako części strategii zakładów jest bardzo ważne dla Twojego rozwoju i osiągnięcia marzeń o profesjonalnym obstawianiu.

Wielu niedoświadczonych i nieświadomych graczy uważa, że obstawianie faworytów nie jest na tyle opłacalne, aby w ogóle się opłacało. Dlatego też bardziej przyciągają ich sytuacje, w których widzą duże szanse. I tak stawiają na słabe drużyny. Przyciąga ich perspektywa dużego zysku. Co powiesz na kurs 5.00? Albo 10.00! Prawda jest jednak taka, że takie podejście może działać tylko na krótką metę. Na dłuższą metę, osiągnięcie zysku z tego „systemu” jest niezwykle trudne, wręcz niemożliwe.

Musisz zrobić sobie wielką przysługę i zrozumieć, gdzie zarabia się „inteligentne” pieniądze i dlaczego tak naprawdę zarabia się je poprzez to inteligentne wycofanie. Powód jest bardzo prosty – faworyt jest faworytem z jakiegoś powodu. W drugim poziomie naszej Szkoły Obstawiania przyjrzeliśmy się prawdopodobieństwu i value bet. Jeśli pominąłeś tę lekcję, koniecznie musisz ją teraz dokładnie przestudiować. Zawiera on bowiem informacje, z którymi będziemy pracować w tej części.

Faworyt to synonim prawdopodobieństwa wygranego zakładu

Podczas szukania wartościowych zakładów, bez wątpienia najważniejszą rzeczą jest to, abyś nauczył się szukać okazji do obstawiania z najbardziej prawdopodobnymi wynikami. Zrozumienie tej koncepcji jest proste, jednak wiele osób nie jest w stanie zastosować jej w praktyce, ponieważ nie chcą zaakceptować ogromnego potencjału, jaki ta koncepcja oferuje.

Prześledźmy kilka ważnych kroków, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego „mądre” pieniądze zarabia się poprzez znajdowanie atrakcyjnych okazji do obstawiania faworytów:

  • Im większe prawdopodobieństwo, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu.
  • Zawsze należy stawiać zakłady co do których masz najwyższe zaufanie.
  • Tylko tip z największym prawdopodobieństwem daje dużą pewność sukcesu.
  • W meczu, w którym występują strony z najniższymi kursami mają największe szanse na wygraną.

Poniższe mecze są przykładami wydarzeń sportowych z wyraźnymi faworytami:

NBA koszykówkaTenisPiłka Nożna
Chicago Bulls 1,35Fernando Verdasco 4,70Chelsea 1,21
New York Knicks 4,60Juan Martin Del Potro 1,20Crystal Palace 4,80

Pogrubione typy są oczywiście faworytami, o czym świadczy stosunek kursów. Bukmacherzy nie „wymyślają kursów”. Wręcz przeciwnie, dokonują wnikliwej analizy różnych czynników i na podstawie jej wyników tworzą kursy. Prawdą jest, że na kursy wpływa również opinia publiczna, ale mimo to mówią one wiele o prawdopodobieństwie wygranej każdego gracza lub drużyny.

Można stawiać na każdego i wygrywać?

Niestety, nie jest to takie proste. W przeciwnym razie już dawno nie byłoby bukmacherów. Aby odnieść sukces, trzeba ciężko pracować nad sobą, szukać jak najwięcej informacji na temat konkretnych wydarzeń sportowych, przeprowadzać analizy i podejmować dodatkowe kroki, aby „odfiltrować” faworytów, na których warto stawiać. Czasami może się okazać, że choć na pierwszy rzut oka jedna z drużyn jest zdecydowanym faworytem, to jednak istnieją pewne pozornie ukryte czynniki i mecz zakończy się dość wyrównanym wynikiem.

Im bardziej poświęcasz się zakładom, tym chętniej będziesz szukał takich ukrytych czynników. Trzeba pamiętać, że więcej informacji = większe szanse na sukces. Posiadanie wystarczającej ilości informacji pomoże Ci również nabrać pewności siebie. Jest to układanka, którą będziesz układał kawałek po kawałku i w końcu osiągniesz dzięki niej sukces.

Jest to chyba najbardziej czasochłonny element zakładów sportowych, ale uwierzcie mi, znalezienie informacji, które pomogą Wam określić, czy rzeczywiście warto postawić na danego faworyta, jest naprawdę warte zachodu. To pozwoli Ci zarobić pieniądze (i zaoszczędzić pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby źle ulokowane).

Zakłady sportowe oferują nieskończone możliwości

Bycie profesjonalnym graczem sportowym jest wspaniałe z wielu powodów. Jedną z nich jest fakt, że każdego dnia w roku dostępne są ekscytujące okazje do obstawiania. Jest to wielka zaleta dla bystrych obstawiających, ponieważ mogą oni zebrać wiele informacji i wykorzystać je w swojej analizie przedmeczowej.

Ale to z pewnością nie oznacza, że powinieneś być przyklejony do monitora przez całe dnie. Oznacza to coś zupełnie przeciwnego – wolność. W każdej chwili możesz usiąść przy komputerze, znaleźć odpowiednie okazje do obstawiania, postawić zakład i zająć się swoim hobby lub innymi sprawami. Oznacza to również, że nie musisz obstawiać każdej oferowanej okazji. Możesz wybrać, ponieważ jest ich wiele do wyboru.

Jest jeszcze jedna ważna informacja. Jeden, który odróżnia zakłady od hazardu. Kiedy grasz w grę hazardową (ruletka, blackjack, sloty), jest to aktywność, w której kasyno ZAWSZE ma przewagę. W zakładach sportowych masz przewagę, ponieważ możesz określić, na jaką grę stawiasz.

W zakładach bukmacherskich bukmacher nie musi mieć przewagi, może mieć ją obstawiający.

Ta koncepcja jest niezwykle ważna. Choć niektórzy gracze mogą twierdzić, że bukmacherzy oferują nieco niższe kursy niż w rzeczywistości, różnica ta jest minimalna ze względu na dużą konkurencję między bukmacherami. Dodatkowo bukmacherzy oferują szereg korzystnych bonusów, więc jest to wystarczająco zbilansowane.

Zakłady sportowe są o wiele bardziej opłacalne niż jakikolwiek inny legalny hazard. Bukmacher nie może w żaden sposób wpłynąć negatywnie na Twój styl obstawiania. Tylko Ty posiadasz klucz do sukcesu. Jeśli uda Ci się połączyć cierpliwość, dyscyplinę i wysiłek w odpowiedni sposób, wkrótce staniesz się długoterminowym, zyskownym graczem.

Jeśli podejdziesz do zakładów sportowych we właściwy sposób, zostaniesz nagrodzony. I to nie tylko w postaci samych pieniędzy, ale przede wszystkim w sposobie ich zarabiania – poprzez swoją pasję do sportu. To od Ciebie zależy, czy chcesz zarabiać kilka tysięcy miesięcznie „na boku”, czy też chcesz stopniowo coraz bardziej się angażować i pewnego dnia zacząć obstawiać na pełen etat.

Hazard jest dla głupców, którzy nie mają nic przeciwko wydawaniu pieniędzy. Zakłady sportowe, z drugiej strony, dają Ci możliwość zastosowania sprawdzonych strategii i metodologii na „arenie”, na której to TY możesz mieć przewagę.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY