Obstawiając NFL unikaj tych 5 największych błędów


NFL to przemysł wart miliardy dolarów. Każdego roku miliony ludzi stawiają na NFL. Większość fanów próbuje czerpać większą radość z oglądania meczów poprzez obstawianie zakładów, ale niektórzy mają nadzieję, że uda im się w ten sposób zarobić trochę pieniędzy. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, być może pomoże Ci lista największych błędów, jakie ludzie popełniają podczas obstawiania NFL. Logika jest jasna – jeśli będziesz wiedział o tych błędach, będziesz w stanie ich unikać co pomoże ci uniknąć potencjalnych strat.

Obstawianie faworytów

Kiedy obstawiasz zakłady na NFL pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać jest to, że nie osiągniesz dużego zysku stawiając na faworytów. Bukmacherzy dostosowują kursy, aby zachęcić graczy do stawiania na słabszych. Ponieważ większość ludzi stawia swoje pieniądze na faworytów, bukmacherzy proporcjonalnie obniżają kursy na faworytów i podwyższają kursy na przeciwników. Dlatego obstawianie faworytów może być całkowicie niekorzystne, ponieważ nie odzwierciedla faktycznych szans drużyn na wygranie meczu.

Stawianie na faworyta od czasu do czasu nie jest oczywiście złe, ale oczekiwanie, że wzbogacisz się stawiając na faworyta regularnie jest całkowicie błędne. Więcej na ten temat możesz przeczytać w osobnym artykule.

Nie obstawiaj tego co wszyscy

O ogólnych błędach popełnianych przez społeczeństwo mówiliśmy już w poprzednich artykułach. Dlatego rozumiecie, że chcemy podkreślić tę radę. Liczby pokazują, że obstawianie kursów, które podobają się publiczności, jest zazwyczaj niekorzystne. Nie powinieneś więc ignorować okazji do obstawiania zakładów reklamowanych w telewizji, radiu, gazetach czy internecie, zwłaszcza jeśli masz tendencję do obstawiania tego samego, co większość graczy.

Słabe zarządzanie pieniędzmi

Większość obstawiających nie zwraca wystarczającej uwagi na mądre zarządzanie pieniędzmi, które jest kluczem do zbudowania bankrolla. Profesjonalni gracze z pewnością powiedzą Ci, że najważniejszym aspektem opłacalnego obstawiania jest właściwe zarządzanie pieniędzmi/bankrollem.

Ignorowanie tego co robią bukmacherzy

Jeśli bukmacherzy wystawiają na coś kurs 100:1, to jest bardzo prawdopodobne, że to się nie wydarzy. Kolejnym wielkim błędem jest to, że obstawiający często nie zwracają uwagi na to, na co powinni. Na przykład, bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na kursy na dany mecz i odpowiednio określić, jakie kursy bukmacherzy dają określonym okazjom do obstawiania. A jeśli już natkniesz się na wyraźne tendencje do zmiany kursów, spróbuj dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje. Zmiany w kursie mogą Ci wiele powiedzieć (kontuzje kluczowych graczy, zła pogoda, zachowanie publiczności itp.)

Podwajanie zakładów

Innym powszechnym błędem jest podwajanie stawek, jeśli drużyna przegrała na przykład w ostatni weekend. Podwajanie zakładów (system zakładów Martingale) jest kuszące, ale całkowicie nielogiczne. Jeśli przegrałeś w weekend, w poniedziałek ryzykujesz jeszcze więcej pieniędzy, próbując odrobić straty. Oczywiście podwajanie zakładów na poniedziałkowe mecze może Ci się przydarzyć nawet jeśli wygrałeś w weekend. Jednak i tutaj nie ma logiki w podwajaniu – wygrywając w weekend masz przewagę, którą możesz stracić z pojedynczym podwojeniem. Cokolwiek więc robisz, lepiej bądź cierpliwy i zdyscyplinowany.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.