Największe Błędy przy Obstawianiu Zakładów na Piłkę Nożną


Piłka nożna jest jedną z najchętniej oglądanych dyscyplin sportowych. Dzięki temu, informacje potrzebne do postawienia właściwego zakładu są dostępne, co oznacza również, że piłka nożna jest jednym z najłatwiejszych sportów do obstawiania. Mimo to wciąż popełniamy wiele błędów przy obstawianiu piłki nożnej. W tym artykule przedstawię Ci kilka największych błędów popełnianych podczas stawiania zakładów na piłkę nożną. Mam nadzieję, że pomoże Ci to ich uniknąć.

Obstawianie kursów natychmiast po ich opublikowaniu

Tak, kursy otwarcia mogą przynieść ogromną wartość (często największą), ale jeśli jesteś początkującym graczem, kursy otwarcia niosą ze sobą również wielkie pułapki. Główną z nich jest prawdopodobnie public bias – gracze, często zupełnie nieświadomi, rzucają się na nowo ogłoszone kursy i mogą przesunąć kurs zakładu w jedną lub drugą stronę. Jeśli skorzystasz z takich kursów, możesz popełnić błąd. Bardziej doświadczeni gracze zazwyczaj stawiają zakłady później (kiedy mają wystarczająco dużo informacji).

Duży zakład na jeden typ

Niektóre kursy są tak dobre, że trudno im się oprzeć, ale nie można stawiać na nie wszystkiego. Nawet bardzo wartościowy zakład wciąż ma pewne szanse na niepowodzenie. A jeśli przegrasz wszystkie pieniądze nie będziesz miał kolejnej szansy na postawienie zakładu (bez konieczności wpłacenia większej ilości pieniędzy na konto). Więc upewnij się, że przestrzegasz właściwego zarządzania bankrollem, to ważne.

Ignorowanie wielkich faworytów

Być może jesteś jednym z tych graczy, którzy uważają, że stawianie na wielkich faworytów jest bezsensowne. Tak, jeśli szukasz tylko sposobu, aby poczuć dreszczyk emocji podczas obstawiania, to stawianie na wielkich faworytów prawdopodobnie nie ma większego sensu. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na osiągnięciu zysku nie powinieneś ignorować faworytów. Jeśli taki zakład oferuje wystarczającą wartość, powinieneś mieć pełną możliwość wyboru, czy będzie to zakład na faworyta czy na jego przeciwnika.

Obstawianie przy pomocy serca, a nie mózgu

Wielu obstawiających daje się ponieść emocjom. Niektórzy gracze stawiają na swoją ulubioną drużynę tylko po to, aby ją wspierać. Inni gracze obstawiają zakłady przeciwko swojej ulubionej drużynie tylko po to, aby nie mieć wyrzutów sumienia, gdy ich drużyna przegra. Są też tacy gracze, którzy budzą się rano z poczuciem, że powinni postawić zakład. I nic innego ich nie obchodzi. Przypuszczam, że jeśli chcesz zarabiać na zakładach, to po przeczytaniu tego tekstu takie podejście już wydaje się błędne. I to jest dobra rzecz. W zyskownym obstawianiu nie chodzi o uczucia, ale o dokonanie analizy przedmeczowej, a następnie obstawianie po kursach, które są zyskowne.

Zakłady bukmacherskie według ekspertów sportowych

Eksperci sportowi powinni mieć wgląd w sytuację, prawda? Brzmi to logicznie, ale nie jest to takie proste. Z naszego doświadczenia wynika, że eksperci sportowi zbyt często się mylą, głównie dlatego, że w niektórych meczach widzą zbyt wiele naukowych aspektów. Ponadto eksperci są niebezpieczni, ponieważ cała społeczność zakładów zacznie stawiać duże zakłady oparte na ich wskazówkach, co może doprowadzić do spadku kursu. Już samo to może doprowadzić do niekorzystnego zakładu.

Zakłady na bardzo popularne drużyny

Drużyny takie jak Real Madryt, Barcelona czy w polskich warunkach Legia Warszawa są zazwyczaj masowo obstawiane przez całą społeczność bukmacherską. Bukmacherzy są na to dobrze przygotowani, co oznacza, że oferują znacznie mniej korzystne kursy. Innymi słowy, stawianie na wielkich faworytów nie zapewni Ci wygranej w długim terminie.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY