Najbardziej Znane Strategie Obstawiania dla „Leniwych”


Każdy chce łatwo zarobić pieniądze. Czy istnieje w ogóle coś takiego jak łatwe pieniądze w zakładach sportowych?

Nie próbuj tych strategii obstawiania

W pogoni za łatwymi pieniędzmi obstawiający stosują wiele prostych strategii. Niestety, większość z nich jest całkowicie nieskuteczna, więc zawsze będziesz musiał się z nimi rozstać.

W tym artykule przedstawimy Ci kilka klasycznych strategii stosowanych przez leniwych obstawiaczy i wyjaśnimy, dlaczego nie są skuteczne. Jeśli będziesz pamiętał, by dodać do tego trochę uczciwego researchu, możesz zamienić przegrane zakłady w wygrane. Wszystko czego potrzeba, to odrobina wysiłku.

Stawiaj na słabszą drużynę w meczu u siebie

To jedna z najstarszych strategii obstawiania dla leniwych obstawiających. Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy analizami to może to być dobry sposób na obstawianie. Jednak w ostatnich latach bukmacherzy przejrzeli tę technikę i teraz aktywnie z nią walczą zmieniając kursy. Dlatego też ślepe stawianie na drużyny słabe nie przyniesie zysków na dłuższą metę.

Jeśli chcesz rozpocząć poszukiwania, oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę.

Przede wszystkim zwróć uwagę na to czy outsiderzy rzeczywiście zdobywają punkty u siebie ponieważ w każdym sporcie przewaga własnego boiska jest powszechna. Zawodnicy nie muszą podróżować, przed meczem śpią we własnych łóżkach, znają swoje boisko lepiej niż ktokolwiek inny i ich ogólny nastrój jest zazwyczaj lepszy. To tylko kilka powodów dla których przewaga własnego boiska jest tak ważna.

Drużyny na wyjeździe, są w gorszej sytuacji nie bez powodu. Drużyna faworyta jest zazwyczaj lepsza jako zespół, więc jej niekorzystna sytuacja jest niwelowana w meczach na wyjeździe. Musisz szukać powodów, dla których drużyna gospodarzy powinna poradzić sobie lepiej niż się spodziewasz. Oczywiście zawsze powinieneś patrzeć na kontuzjowanych kluczowych graczy, ale my mamy teraz na myśli coś nieco innego.

Gra może się zmienić diametralnie na przykład przez pogodę. Niektóre drużyny piłkarskie i zawodnicy, zwłaszcza obrońcy i napastnicy grają odmiennie w różnych warunkach pogodowych. Musisz wiedzieć kim są zawodnicy i jakie mają skłonności.

Możesz również poszukać zawodników, którzy grają z kontuzjami. Czy też zawodników, którzy wracają na boisko po kontuzji. W tym przypadku niespodzianki mogą pojawić się po obu stronach barykady.

Musisz też obserwować, jak dobrze drużyna znajduje zastępstwa dla kontuzjowanych kluczowych zawodników. Jeśli zawodnik z numerem jeden dozna kontuzji i nie wejdzie do gry, przewaga jest często po stronie drużyny przeciwnej. Ale jeśli wiesz, że za kontuzjowanego gracza wejdzie dobry zmiennik, to na pewno nie licz na nic takiego.

Obstawianie zwycięstw najlepszych drużyn

Nie pamiętam dokładnie, który to był sezon NBA, ale Heat grali z Sixers na początku sezonu. Heat byli broniącymi tytułu mistrzami,podczas gdy Sixers znajdowali się w fazie totalnego załamania.

Nie było możliwości, by Sixers wygrali. Błąd.

Sixers wygrali mecz, a bukmacher zabrał moje pieniądze. To doskonały przykład tego, dlaczego leniwe strategie obstawiania po prostu nie działają. Po prostu przyjrzałem się kursom i postawiłem zakład.

Oto dlaczego nie stawiam na grę, jeśli nie wiem nic więcej na jej temat i nawet nie zawracam sobie głowy analizą.

Mecz został rozegrany w Filadelfii i z perspektywy Heat był to ich trzeci mecz w drodze (na wyjeździe). Dodatkowo, Heat postanowili dać odpocząć swojemu drugiemu najlepszemu zawodnikowi, Dwyane’owi Wade’owi.

Żadna z tych informacji nie sprawiła, że postawiłbym na Sixers, ale to aż nadto informacji, by nie stawiać na ten mecz.

Obstawianie najlepszej drużyny, która wygra jest trudne. Kursy na wygraną tych drużyn są zazwyczaj bardzo niskie, więc musisz mieć o wiele wyższy wskaźnik skuteczności niż w przypadku stawiania na underdogów.Nie możesz sobie pozwolić na popełnianie błędów i obstawianie w niejasnych sytuacjach.

Jeśli chcesz, aby ta strategia była opłacalna, zawsze patrz na zawodników, którzy nie zagrają. Na to jak wypoczęte są obie drużyny i na każdy inny wskaźnik, który możesz znaleźć.

Ślepe podążanie za ekspertami

Przewidywania na każdy mecz są tworzone przez setki tak zwanych ekspertów. Jeśli myślisz, że powinieneś znaleźć kogoś, kto wytypuje dla ciebie zwycięzcę meczu to jest to pierwszy znak ostrzegawczy.

Chociaż niektórzy z tych ekspertów są lepsi od innych, to jeśli są tak dobrzy, to dlaczego zarabiają pieniądze sprzedając porady bukmacherskie zamiast zarabiać pieniądze na samych zakładach?

Bez względu na to co „eksperci” powiedzieliby ci na takie pytanie, odpowiedź jest jasna. Jeśli udałoby się wytypować zwycięzcę meczu w 60% lub więcej, mógłbyś zarobić miliony.

Kolejnym problemem związanym z obstawianiem zakładów z wykorzystaniem wskazówek ekspertów jest to, że nigdy nie będziesz w stanie stworzyć swojego systemu wygrywania. Aby dowiedzieć się jak zarabiać pieniądze na zakładach bukmacherskich, musisz nie tylko wybierać swoje mecze, ale także wiedzieć, dlaczego je wybrałeś, tak abyś mógł się dalej doskonalić.

Przyjmij wskazówki od ekspertów, a następnie przeprowadź własne analizy, by sprawdzić, z którymi meczami się zgadzasz, a z którymi nie. Śledź wyniki, a może się okazać, że jesteś bardziej skuteczny niż „eksperci”.

Podsumowanie

Aby stać się zyskownym graczem zakładów sportowych, nie możesz być leniwy. Jeśli nie jesteś gotowy do ciężkiej pracy i przeprowadzenia wszystkich wymaganych analiz, możesz zamiast zakładów sportowych grać w ruletkę lub na automatach – z takimi samymi lub podobnymi rezultatami.

Ucz się na błędach innych ludzi i unikaj leniwych strategii, które stosuje wielu graczy na świecie.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY