Marta Waliczek – Profil Zawodniczki MMA i K1


Polska fighterka Marta Waliczek walczy w kickboxingu i MMA, gdzie jest mistrzynią FEN i Battle on Volga. W swojej ostatniej walce w organizacji Oktagon pokonała również Francuzkę Rizlen Zouak.

Imię i NazwiskoMarta Waliczek
Urodzona11 lipca 1987, Bielsko-Biała, Polska
PrzezwiskoWadera
NarodowośćPolska
Wzrost167 cm
Waga61 kg
Kategoria wagowaWaga kogucia
Zwycięstwa w MMA5 (1x KO/TKO, 1x poddanie, 3x decyzja)
Przegrane w MMA3 (1x poddanie, 2x decyzja)
TeamDAAS BERSERKERS TEAM BIELSKO-BIALA

Marta Waliczek – Biografia

Pochodząca z Bielska-Białej, przed MMA Marta przeszła przez wiele dyscyplin sportu, a światem sztuk walki zauroczyła się w wieku 12 lat. Stopniowo zdobywała podstawy walki w judo, karate i jiu-jitsu, zanim odnalazła swoją pasję w kickboxingu, a następnie w MMA.

Marta Waliczek, lat 33, po raz pierwszy stanęła w klatce w zawodowej walce w 2012 roku, ale potem zrobiła sobie długą 5-letnią przerwę. Obecnie łącząc kickboxing z MMA stanowi zagrożenie dla swoich przeciwniczek, szczególnie w stójce.

Marta Waliczek vs. Rizlen Zouak

W walce zawodniczek, które poniosły porażkę w swoim poprzednim pojedynku, Marta Waliczek zmierzyła się z Francuzką Rizlen Zouak na turnieju Oktagon 25. Obie zawodniczki miały bardzo podobny bilans walk i doświadczenie. Ostatecznie to nasza polska lwica Marta Waliczek okazała się zwyciężczynią w wyrównanej walce, zdobywając niezwykle cenne zwycięstwo na punkty.

Marta Waliczek MMA

W trakcie swojej kariery Waliczek rywalizowała w dużej rosyjskiej organizacji MMA Samara Federation, gdzie pozostała niepokonana i zdobyła pas mistrzowski w wadze koguciej w 2019 roku. Zwróciła uwagę m.in. za bezkompromisowy nokaut, którym pokonała Rosjankę Karinę Vasilenko w maju 2018 roku.

Marta Waliczek – Policjantka

Marta Waliczek zawsze chciała zostać członkiem policji i to marzenie spełniło się w 2006 roku. Od tego czasu łączy ten zawód z karierą sportową, podobnie jak norweski zawodnik MMA Thomas Robertsen. Obecnie pracuje w Policji Sądowej w Katowicach, a wcześniej pracowała jako wychowawca w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej. Ma również doświadczenie w oddziałach specjalnych.

Marta Waliczek przegląd walk – Statystyki

WynikRywalkaCzas/RundaSposóbWydarzenieData
PrzegranaLucie Pudilová3 (5:00)DecyzjaOktagon Prime 46.11.2021
WygranaRizlen Zouak3 (5:00)DecyzjaOktagon 2519.6.2021
PrzegranaLucie Pudilová3 (5:00)DecyzjaOktagon 2130.1.2021
PrzegranaJulia Stoliarenko1 (0:30)PoddanieCG 2429.6.2019
WygranaZaira Dishekova3 (5:00)DecyzjaBattle on Volga 1014.4.2019
WygranaKarina Vasilenko3 (3:06)KOSamara MMA Federation
– Battle on the Volga 4
11.5.2018
WygranaYulia Kutsenko3 (5:00)DecyzjaSamara MMA Federation
– Battle on the Volga 3
4.3.2018
WygranaJudyta Rymarzak1 (4:02)PoddanieLFN 816.12.2017
PrzegranaKamila Balanda2 (5:00)DecyzjaSIBT 58.9.2012

Marta Waliczek vs. Lucie Pudilova

Polska zawodniczka w swojej ostatniej walce zmierzyła się z weteranką UFC Lucie Pudilovą z Czech. Ten ostatni powrócił do klatki stosunkowo niedawno po kilkumiesięcznej przerwie. Ich pojedynek był główną atrakcją gali Oktagon 21, która odbyła się w Twierdzy Brno 30 stycznia 2021.

Waliczek miała wystąpić w organizacji Oktagon właścicieli Pavola Nerudy i Ondreja Novotnego jeszcze w 2018 roku na gali Oktagon 10, ale z powodu kontuzji jej przeciwniczki ostatecznie nie wystąpiła. Miała zmierzyć się z Lucie Pudilovą na gali Oktagon 18, ale z powodu choroby oczekiwana walka została przełożona.

Nasza rodaczka dała bardzo dobry i zacięty występ przeciwko Lucie Pudilovej, choć przegrała zaciekle i dla niektórych nieco kontrowersyjnie – na punkty.

Marta Waliczek vs. Lucie Pudilova 2

Polska zapaśniczka Marta Waliczek dzięki swojemu ostatniemu zwycięstwu w Octagonie zapewniła sobie pojedynek z Lucie Pudilovą. Już pierwszy pojedynek oferował bardzo wyrównaną i przyjemną dla oka walkę, która była rozgrywana wyłącznie w stójce. Marta, po trzech rundach przegrała tę walkę na punkty.

Marta Waliczek – Instagram, Facebook, Twitter

Skromna zapaśniczka, która wyznaje „starą szkołę” otwarcie przyznaje, że portale społecznościowe nie są jej mocną stroną i choć zdaje sobie sprawę z ich znaczenia w kontekście marketingu, nie poświęca im zbyt wiele uwagi. Wręcz przeciwnie – uważa to za niepotrzebne rozproszenie uwagi i sposób na osłabienie koncentracji i skupienia.

Co więcej, nie uważa swoich internetowych zwolenników za zagorzałych fanów i dlatego nie widzi sensu w dzieleniu się większą ilością szczegółów ze swojego życia prywatnego. Taka postawa znajduje oczywiście odzwierciedlenie w ogólnej liczbie followersów na Instagramie, która wynosi poniżej 2000. Praktycznie w ogóle nie używa innych sieci.

Waliczek Marta – Tapology, Sherdog

Szczegółowe informacje o Marcie można znaleźć również na oficjalnych stronach MMA Sherdoga czy Tapology. Waliczek nie ma na swoim koncie wielu walk, ale w klatce radzi sobie dość pewnie, co można wyczytać m.in. z ich statystyk.

Co charakteryzuje jej styl walki?

Zawodniczka o pseudonimie Wadera walczy nie tylko w MMA, ale także w kickboxingu, a do jej mocnych stron należy walka w stójce. Jej silną bronią są przede wszystkim mocne kopnięcia na głowę.

Jakie jest największe osiągnięcie w jej dotychczasowej karierze?

Jednym z największych osiągnięć w karierze Marty Waliczek jest zdobycie tytułów FEN i Battle on Volga w rosyjskiej federacji Samara MMA.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY