Kiedy i Jak Stosować Zakłady na Połowę meczu (HT / FT)?


Zakłady na połowę czasu gry to jedna z najbardziej niedocenianych opcji w zakładach sportowych. Pomyśl – zanim postawisz zakład, możesz obserwować wysiłek drużyny i jej ogólną grę przez całą połowę. To, co wydarzyło się w pierwszej połowie, niekoniecznie jest wyznacznikiem tego, co wydarzy się w drugiej, ale wciąż masz szansę obejrzeć dużą część meczu i zobaczyć czy zawodnicy są sprawni, jak reagują na konkretne warunki (np. pogodę) itd. Jeśli nauczysz się poprawnie odczytywać te informacje, będziesz miał przewagę. W tym paragrafie omówię kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy obstawianiu połowy meczu.

Jak rozwija się gra w obu połowach meczu?

Czy gra toczy się bardziej naturalnie i spokojnie, czy bardziej niechlujnie i spazmatycznie? Jeśli zawodnicy grają naturalnie, drużyny z większymi umiejętnościami będą miały przewagę.

Tempo gry

Często zdarza się, że naprzeciw siebie stają dwie drużyny, które wolą grać w bardzo różnym tempie. Jedna drużyna będzie nadawała tempo, druga będzie starała się mu dorównać. Drużyna, która nadaje tempo, ma ogromną przewagę.

Pogoda i inne warunki

Jeśli mecz rozgrywany jest na świeżym powietrzu, pogoda może mieć duży wpływ na grę – zwłaszcza jeśli jest ekstremalna i jedna z drużyn lepiej radzi sobie z warunkami niż druga. Jeśli gra odbywa się na stadionie zamkniętych, to zazwyczaj nie ma żadnych problemów.

Jak przebiegał ten mecz?

Obie drużyny doświadczą w połowie czasu kilku słabych punktów, ale w połowie czasu będziesz wiedział czy drużyny radzą sobie podobnie, czy też jedna z nich jest wyraźnie lepsza.

Czy drużyna przegrywająca nadal ma pragnienie zwycięstwa?

Motywacja. Czasami drużyna, która przegrywa w połowie meczu odwołuje spotkanie i czeka na końcowy gwizdek. Z drugiej strony niektóre drużyny nie poddają się, a nawet są bardziej zmotywowane przez przegraną. Jeśli potrafisz odgadnąć, jak zmotywowana jest drużyna, masz dużą przewagę.

Czy któryś z zawodników jest kontuzjowany?

To dość oczywiste. Każda kontuzja w pierwszej połowie może mieć ogromny wpływ na drugą połowę.

Czy ktoś ma kłopoty z otrzymanymi kartkami?

Jeśli zawodnik zostanie odesłany w pierwszej połowie, będzie to miało ogromny wpływ na przebieg meczu. Problemy mogą pojawić się także wtedy, gdy sędzia pozwoli, by mecz toczył się swoim torem, a zawodnicy przyzwyczają się do bardzo trudnej gry. Im więcej drużyn musi się dostosowywać do sposobu prowadzenia meczu przez sędziego, tym mniej mogą się skupić na tym, co robią najlepiej.

Co myśli opinia publiczna?

Jest to ogromny czynnik w każdym zakładzie, który stawiasz, więc odgrywa rolę także tutaj. Publiczność nie będzie szczególnie wyrafinowana w analizowaniu meczów w połowie ich trwania. Będą przywiązywać zbyt dużą wagę do niektórych rzeczy, które się wydarzyły, a nie przywiązywać odpowiedniej wagi do innych. Jeśli w ogóle, to jest to szansa dla sprytnych obstawiających – zachowanie publiczności wpływa na kursy, a więc może też wpłynąć na wartość zakładu.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY