Czy Osiągniemy Zysk z „Zakładów w Ciemno” na Remis 0:0?


Przeglądając internet natrafiliśmy na ciekawy system bukmacherski. Jest to zakład w ciemno na dokładny wynik 0-0 w piłce nożnej. Ponieważ wiemy, że bezbramkowe remisy są dość powszechne w piłce nożnej, postanowiliśmy przyjrzeć się kursom oferowanym przez zakłady bukmacherskie oraz częstotliwości występowania bezbramkowych remisów w czeskiej lidze piłkarskiej, aby sprawdzić, czy ten system zakładów jest rzeczywiście opłacalny.

Na koniec dodajemy jeszcze pobieżny przegląd zysków z zakładów „w ciemno” na dokładne wyniki w innych ligach piłkarskich oraz ogólne podsumowanie.

Jak przewidzieć remis w piłce nożnej?

Niektórzy profesjonalni typerzy powiedzą, że obstawianie remisów w piłce nożnej jest jedynym sposobem na znalezienie wartości w bardziej popularnych ligach piłkarskich. Teoria ta opiera się na fakcie, że większość ludzi obstawia zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny, przez co kursy na remis rosną. Tak właśnie bukmacherzy próbują zrównoważyć szanse (i zminimalizować ryzyko). Biorąc to pod uwagę, stawianie na remis ma sens. Jeśli podoba Ci się pomysł obstawiania remisów w piłce nożnej, z pewnością przydadzą Ci się porady na temat tego, na co zwracać uwagę przy wyszukiwaniu właściwych meczów (meczów z dużą szansą na remis).

Stali typerzy z pewnością zauważyli, że średni kurs na remis w piłce nożnej wynosi około 3.40. Aby skorzystać z tych szans, potrzebujesz oczywiście przyzwoitego współczynnika trafień. Tak więc, jak klasyczny inwestor giełdowy, będziesz musiał prawidłowo określić swój cel – w tym przypadku mecz z dużą szansą na remis.

Cztery symptomy remisu

1.Dwie drużyny o podobnej jakości

Wypatrywanie meczu pomiędzy dwoma drużynami o podobnej klasie może być czymś oczywistym, ale niektórzy nie zdają sobie sprawy z wagi remisu. W piłce nożnej często zdarza się, że mecze pomiędzy drużynami z górnej połowy tabeli kończą się remisem 1-1 lub 2-2.

Możesz użyć swojego własnego osądu na podstawie tabeli ligowej, aby zidentyfikować wyrównane drużyny. Możesz też zainspirować się naszymi przedmeczowymi zapowiedziami lub analizami meczów. Ostatnią opcją są same kursy. Jeśli kurs na remis jest niższy niż 3.00 w momencie ogłoszenia okazji (i jeśli bukmacherzy się nie mylą), istnieje duża szansa, że mecz zakończy się remisem. Ale uwaga – oczywiście nie musi to oznaczać, że zakład na taką okazję będzie opłacalny.

2.Dwie drużyny, które nie strzelają zbyt wielu goli

Gdy maleje szansa na zdobycie bramki, rośnie szansa na remis. Jeśli drużyny mają siłę ognia lub jeśli obie bronią się bardzo mocno, to prawdopodobnie trafiłeś w złotą żyłę.

Mecze pomiędzy drużynami, które nie strzelają wielu bramek, nazywane są meczami rozstrzyganymi jedną bramką. To znaczy, jeśli taki mecz w ogóle zostanie rozstrzygnięty. W rzeczywistości te mecze często kończą się remisem 0-0 lub 1-1. Jak rozpoznać takie mecze bez dużej wiedzy i rozległych badań? Szukaj meczów, w których kurs na bramkę poniżej 2.5 jest niższy niż 1.60.

3.Obie drużyny zazwyczaj remisują

Niektóre drużyny mają w sezonie okresy, w których ani nie wygrywają, ani nie przegrywają, ale powoli remisują jeden mecz za drugim. Różne rzeczy mogą stać za taką passą, ale zazwyczaj jest to forma lub stan psychiczny zawodników. Nie trzeba dodawać, że znalezienie takiej passy jest dosłownie kopalnią złota dla obstawiających.

Czasami również sama gra zmierza w kierunku dużej liczby remisów. Niektóre drużyny nie stwarzają wystarczająco dużo szans, inne mogą zadowolić się jednym punktem, a jest też kilka prawdziwych faworytów. Według tego klucza możesz znaleźć nawet kilka gier w tygodniu.

4.Żadna drużyna nie może sobie pozwolić na porażkę

Jest to sytuacja podobna do tej opisanej powyżej. Niektóre mecze są bardzo ostrożne, ponieważ drużynom bardzo zależy na wyniku. W takich sytuacjach mecz często kończy się wynikiem 0:0. Jeśli jednej z drużyn uda się zdobyć bramkę, szybko wycofuje się do bloku defensywnego i robi wszystko, by utrzymać swoją przewagę. Może to paradoksalnie prowadzić do zwiększenia szansy na remis, gdyż brak wysiłku, by zwiększyć swoją przewagę, często nie popłaca w sporcie.

System obstawiania – zakład na dokładny wynik 0:0

Zasada działania tego systemu zakładów jest prosta. Obstawiający w ciemno obstawia dokładny wynik meczu piłkarskiego 0:0. Zakład na każdą okazję to 1 jednostka z podstawowego bankrolla 1000 jednostek.

Zakłady w ciemno czyli na wynik bezbramkowy

Do tej pory w polskiej Ekstraklasie rozegrano w sumie 120 meczów. Dokładny wynik 0:0 został zaobserwowany w 9 z nich.

Kursy na wynik 0:0 w tych 9 meczach wynosiły: 9,80/8,40/10,10/7,30/12,10/8,50/9,10/13,00/7,30.

Koszt zakładu w ciemno na dokładny wynik 0:0 (przy zakładzie w wysokości 10 PLN na mecz): 120 × 10 = 1200 PLN

Wygrane z zakładów w ciemno na dokładny wynik 0:0 (z zakładem 10 PLN na mecz):

  • 9,80 × 10 = 98
  • 8,40 × 10 = 84
  • 10,10 × 10 = 101
  • 7,30 × 10 = 73
  • 12,10 × 10 = 121
  • 8,50 × 10 = 85
  • 9,10 × 10 = 91
  • 13,00 × 10 = 130
  • 7,30 × 10 = 73

Całkowita wygrana: 856 PLN

Zakład w ciemno na wynik 0:0 w Pierwszej Polskiej Lidze Piłki Nożnej przyniósłby stratę 344 PLN (1200 – 856 = -344).

Podobny wynik uzyskano dla wszystkich europejskich lig piłkarskich – największą stratę poniosła Eredivisie (-478 PLN), najmniejszą – 1. liga francuska (-299 PLN).

Ocena Końcowa

Na podstawie analizy liczby bezbramkowych remisów w niektórych europejskich ligach piłkarskich doszliśmy do wniosku, że reprezentacja remisów rzadko przekracza 10%. W większości przypadków jednak bezbramkowe remisy padają w około 8% wszystkich meczów w danej lidze.

Kurs na zakład na dokładny wynik 0:0 często spada poniżej 10.00. Wartość ta powinna być minimalną/średnią stawką za szansę w zakładzie „w ciemno” na bezbramkowy remis, przy co najmniej 10% remisów w lidze.

Jeśli reprezentacja remisów w danej lidze spada poniżej 10%, to wartość kursu powinna być nadal nieco wyższa niż 10.00 (czasami nawet do 13.00), czego kursy często nie osiągają nawet w meczach, w których z reguły pada niewiele bramek.

Wynika z tego, że wielokrotne stawianie na remis 0-0 w piłce nożnej jest całkowicie nieopłacalne, przynajmniej jeśli uciekasz się do tego bez wcześniejszych wskazówek.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY