Stawianie na Faworyta – Zakład w Połowie i na Koniec Meczu


Wielu ludzi wybiera drużynę piłkarską, a potem okazuje się, że kursy na tę drużynę są zbyt niskie. Następnie z tego powodu albo zapominają o swoim zakładzie albo umieszczają go w zakładzie kumulowanym z kilkoma innymi. Niekoniecznie jest to złe, ale jest też inna możliwość. Chodzi o zakład na wynik w połowie i na koniec meczu.

Zakłady na wynik w połowie i na koniec meczu – co to jest?

Zakłady na wynik w połowie i na koniec meczu to jeden z najstarszych zakładów piłkarskich (ale w polsce jest stosunkowo nowy – w przypadku wielu bukmacherów od 2019 roku), ale wraz z pojawieniem się coraz bardziej zróżnicowanych zakładów ludzie często zapominają jak przydatny może być ten segment rynku. Możesz zwiększyć pierwotny kurs aż do trzech razy (w przypadku zakładu na faworyta), gdy stawiasz na wynik w połowie meczu oraz na wynik całego spotkania.

Chociaż ten zakład może nie być tak atrakcyjny jak zakłady na over/under czy strzelca bramki, nie można mu odmówić naprawdę dużych korzyści.

Na tym rynku istnieje dziewięć różnych wyników i jeden z nich zawsze musi wygrać. Oznacza to, że oferowanych opcji jest znacznie mniej niż, na przykład, możliwych zakładów na dokładny wynik lub innych podobnych alternatyw zwiększających szanse.

Obstawiając zakłady bazujące na tym rynku, musisz być w stanie dobrze przewidzieć, jak potoczy się mecz i jaki będzie jego wynik w połowie i na koniec spotkania. Aby Twój zakład był zwycięski, musisz trafić oba wyniki, czyli rezultat w połowie i na koniec meczu.

Kiedy stawiasz na wynik w połowie i na koniec meczu, istnieją następujące opcje:

TypWynik do pierwszej połowyWynik na koniec meczu
1 / 1Wygrana gospodarzaWygrana gospodarza
1 / XWygrana gospodarzaRemis
1 / 2Wygrana gospodarzaGość wygrywa
X / 1RemisWygrana gospodarza
X / XRemisRemis
X / 2RemisWygrana Gości
2 / 1Wygrana GościWygrana gospodarza
2 / XWygrana GościRemis
2 / 2Wygrana GościWygrana Gości

Jak widać w powyższej tabeli nie są to przewidywania co do dokładnego wyniku.

Zakłady na faworyta wygrywającego w połowie i na koniec meczu

Najlepszym sposobem na skorzystanie z rynków połowy i końca meczu jest zwiększenie kursów poprzez obstawianie faworyta do zwycięstwa w pierwszej połowie i na koniec meczu. W tym przypadku musisz spełnić dwa warunki – Twoja drużyna musi wygrać w połowie i na koniec meczu – ale w przypadku wielkich faworytów to zwykle działa.

Różnica w kursach na zwycięstwo faworyta w całym meczu i w kursach na zwycięstwo w połowie i na koniec meczu jest duża, więc ten mechanizm opłaca się w wielu przypadkach.

Na przykład kurs na zwycięstwo faworyta może być niski i wynosić 1.10, podczas gdy kurs na zwycięstwo faworyta w połowie i na koniec meczu może wynosić 1.40 lub więcej. Jest to duża różnica i dlatego nie można ignorować tego kursu. Jest mało prawdopodobne, że postawisz zakład za 1.10, ale za 1.40 możesz go rozważyć.

Oczywiście, może się zdarzyć, że Twój zakład nie zostanie zrealizowany, ale jeśli jesteś przekonany o dominacji jednej drużyny, to ta drużyna powinna dominować przez cały mecz i dlatego zakład zawsze ma duże szanse na wygraną. Co więcej, jeśli Twój zakład nie powiedzie się od czasu do czasu, będziesz mógł pokryć wszelkie straty z wygranych, które w tym przypadku są całkiem przyzwoite.

Zakłady na wynik w połowie meczu oraz na wynik na koniec meczu mogą być również wykorzystane przez graczy, którzy lubią obstawiać remisy. Dotyczy to zwłaszcza meczów, w których powinno paść tylko kilka bramek (jeśli w ogóle) i w których istnieje duże prawdopodobieństwo wyniku 0:0 lub 1:1. Obstawianie wyniku w połowie meczu i wyniku na koniec meczu w tych spotkaniach może znacząco zwiększyć kursy bez zmniejszania szans na wygraną w znaczący sposób.

Jak zwiększyć szanse na faworyta – podsumowanie

Zakłady na wynik w połowie i na koniec meczu to jeden z najstarszych alternatywnych zakładów na piłkę nożną. Ten rynek przetrwał próbę czasu i wciąż oferuje wiele możliwości, z których warto skorzystać.

Jeśli stawiasz na drużynę, która często wygrywa i jest zdecydowanym faworytem, zakłady na wynik w połowie i na koniec meczu mogą być świetnym sposobem na zdobycie wyzszych kursów. Innymi alternatywnymi na których można zwiększyć kurs na faworyta, są zakład handicapowy lub podwójny zakład na wygraną drużyny i liczbę bramek.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY