Jak Ocenić Formę Zespołu w Piłce Nożnej w 2022


Forma sportowa jest jednym z najważniejszych aspektów, które należy ocenić przed obstawianiem zakładów. Jeśli zawodnicy są w formie, mogą rozgrywać wyrównane mecze z dużo silniejszymi lub bardziej zmotywowanymi przeciwnikami. Jeśli jednak nie są w formie, mogą przegrać nawet z pozoru łatwe do wygrania mecze. W tym artykule opowiem Ci, co wpływa na formę. Oczywiście podpowiem również, jak z nich skorzystać.

Obstawiając zakłady na piłkę nożną, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Na przykład informacje o tym, kto jest trenerem drużyny lub czy drużyna przygotowuje się do meczu Ligi Mistrzów, mogą być ważne.

Mecze u siebie i na wyjeździe

W piłce nożnej, forma na własnym boisku jest zazwyczaj całkowicie oddzielona od formy na wyjeździe. Niektóre drużyny mogą mieć doskonałą formę na własnym boisku, ale absolutnie fatalną na boiskach swoich przeciwników. Drużyny, które są silne u siebie, a słabe na wyjeździe (lub odwrotnie), mogą tworzyć wartościowe zakłady w meczach, w których grają po swojej lepszej „stronie”.

Zwycięskie serie

Drużyna, która wygrała trzy lub cztery mecze z rzędu może przynieść bardzo atrakcyjne okazje do obstawiania, zwłaszcza jeśli gra przeciwko drużynie, która nie radziła sobie najlepiej w ostatnich meczach. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wyniki w piłce nożnej są względne. Dlatego nie należy patrzeć tylko na wyniki ostatnich meczów, ale również sprawdzić, z kim grały. Robi to różnicę, czy przegrywasz z pierwszą czy ostatnią drużyną w rankingu. Bardzo ważne jest również, aby ocenić, czy były to zwycięstwa/porażki u siebie czy na wyjeździe, czy też w drużynach brakowało kluczowych zawodników.

Co należy sprawdzić przed obstawianiem zakładów na piłkę nożną?

  • Porównaj formę domową drużyny gospodarzy z formą wyjazdową drużyny gości.
  • Przydziel ocenę drużynom, które udało im się pokonać i oceń, jak trudne były ich zwycięstwa.
  • Przejrzyj wiadomości o drużynie i zastanów się, jaki wpływ na grę będzie miała nieobecność brakujących zawodników lub odwrotnie – obecność powracających.
  • Styl trenera – jaki będzie miał wpływ na grę?
  • Ostatnie mecze – jak dawno temu były rozgrywane? Jaki wpływ będą one miały na zawodników?
  • Porównaj ostatnie spotkania z innymi.
  • Styl gry – jaki wpływ na mecz będzie miał styl gry obu drużyn?
  • Gole – porównaj liczbę zdobytych i straconych bramek przez obie drużyny.

Czynniki, które wpływają na formę zespołu?

Gracze

Wiadomości o drużynach powinny mieć duży wpływ na zakłady piłkarskie. Zawodnik powracający po kontuzji może zaimponować drużynie jako nowo podpisana gwiazda, podczas gdy brak TOP zawodnika może znacznie zmniejszyć szanse drużyny.

Trenerzy

Niektórzy trenerzy radzą sobie szczególnie dobrze przeciwko określonym drużynom (a co za tym idzie, innym trenerom), ponieważ są aż nazbyt świadomi taktyki danej drużyny, preferowanego stylu gry lub jej słabości. Warto dowiedzieć się, czy trenerzy mierzyli się ze sobą w przeszłości (przeciwko tym samym lub różnym drużynom) i czy występują jakieś trendy, np. jeden trener wygrywa częściej lub strzela więcej bramek.

Mecze na arenie europejskiej

Zawsze upewnij się, że mecz, na który zamierzasz postawić, nie odbywa się po lub przed meczem na arenie europejskiej (czy to Liga Mistrzów czy Liga Europy). Jeśli jedna z drużyn ma taki mecz w najbliższym czasie (lub krótko po nim), zawodnicy mogą być zmęczeni, zwłaszcza jeśli grają mecz w kraju, który jest oddalony o ponad godzinę lotu samolotem.

Jeśli któraś z drużyn spodziewa się meczu na europejskiej scenie, to całkiem możliwe, że trener oszczędzi kilku kluczowych zawodników. W związku z tym drużyna nie będzie w pełnym składzie, co może mieć kluczowe znaczenie dla wyniku meczu.

Przerwy z powodu rozgrywek drużyny narodowej

Mecze reprezentacyjne mogą mieć podobny efekt jak mecze na scenie europejskiej. Jeśli stawiasz na drużynę, która ma w składzie wielu zawodników z kadry narodowej, musisz wziąć pod uwagę, że jej zawodnicy nie będą trenować razem przez co najmniej tydzień i mogą być zmęczeni. Może się również zdarzyć, że podczas przerwy reprezentacyjnej niektórzy zawodnicy doznają kontuzji.

Kluczowi zawodnicy będą często nieobecni w kilku meczach z powodu obowiązków w drużynie narodowej. Na przykład, wielu zawodników opuści mecze klubowe, aby reprezentować swój kraj w Pucharze Narodów Afryki. Brak tych zawodników może mieć ogromny wpływ na niektóre zespoły.

Poprzednie wyniki

Choć wyniki poprzednich meczów między drużynami mogą być mylące, to jednak warto je brać pod uwagę. Oczywiście, większość trendów, które można wyśledzić w meczach rozgrywanych wiele lat temu jest bezwartościowa – czy to z powodu zmian zawodników, zmian trenerskich, zmian zasad i wielu innych zmian – ale trendy z ostatnich lat mogą mieć zastosowanie.

Styl gry

Niezwykle ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl gry, jaki preferują obie drużyny. Dwie drużyny, które mają silną defensywę, prawdopodobnie strzelą mało bramek, podczas gdy dwie drużyny o silnej ofensywie mogą oznaczać mecz z dużą liczbą bramek.

Bramki

Sprawdź liczbę zdobytych i strzelonych bramek. Drużyny, które zazwyczaj potrafią pokonać swoich przeciwników różnicą 3 bramek (a najlepiej wynikiem 3-0) są znacznie lepsze do obstawiania niż drużyny, które wygrywają przez przypadek.

Przed meczem dobrze jest wiedzieć, ile bramek może strzelić każda z drużyn i jaki może być końcowy wynik, właśnie przez porównanie poprzednich wyników.

Derby

Derby są całkowicie nieprzewidywalne. Każdy może go wygrać, nawet jeśli grają ze sobą drużyny z pierwszej i drugiej ligi. W derbach bardziej chodzi o emocje niż o faktyczne umiejętności i doświadczenie w grze, a może o formę. Dlatego zalecamy wycofanie derbów z zakładów.

Derby mogą mieć również wpływ na kolejne mecze. Na przykład, jeśli słabo grającej drużynie uda się wygrać głośne derby, może ona odbijać się od nich lepszymi występami. Derby ma swoją magię, a czasem nawet magiczny pogłos.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.