Wpływa Pogody na Poszczególne Dyscypliny Sportu [2022]


Czytałem kiedyś badania, które dotyczyły zwyczajów kąpielowych ludzi. Jest jedna część ciała, której 70% ludzi nie myje regularnie. Zgadniesz, która to część? Odpowiedź brzmi: Stopy. Trudno uwierzyć, że 7 na 10 osób wykonuje swoje codzienne obowiązki z brudnymi stopami, ale to prawda.

Obstawiający zakłady sportowe mają również tendencję do przeoczania pewnych obszarów. Spróbuj zapytać przeciętnego gracza, na co zwraca uwagę przy wyborze swoich typów. Na pewno odpowiedzą coś w stylu ostatnich występów drużyny, wyników wzajemnych meczów, raportów o kontuzjach i niezliczonych innych rzeczy. Jedynym czynnikiem, którego często brakuje na ich liście jest pogoda.

Jaka będzie pogoda?

Pogoda może wpłynąć na wynik meczu sportowego bardziej niż jakikolwiek zawodnik, czy przewaga własnego boiska, czy nawet strategia gry przygotowana przez trenera. Zawodowe drużyny sportowe rozumieją wpływ pogody. Większość z nich zatrudnia meteorologów, aby byli na bieżąco z warunkami pogodowymi w każdym mieście, które odwiedzają.

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy poważnie podchodzą do zakładów, musisz zwracać uwagę także na warunki pogodowe.

Przyjrzyjmy się wpływowi pogody na cztery dyscypliny sportowe. Są to ogólne informacje, które powinieneś rozwinąć w zależności od preferowanego przez ciebie sportu lub miejsca, w którym odbywają się gry.

Pogoda i zakłady na piłkę nożną

Ulewny deszcz może doprowadzić do porażki nawet najlepszą drużynę, nawet z dużym marginesem. Kopanie, rzucanie, krycie zawodników, krycie piłkarzy czy główkowanie – wszystko to staje się ogromnie trudne w deszczu.

Opady śniegu mogą mieć ten sam efekt, utrudniając ogólną celność, widoczność i utratę poczucia kontaktu z piłką lub innym graczem.

Nawet w piłce nożnej wiatr ma prawdopodobnie największy wpływ na wynik. Daje to ogromną przewagę drużynom, które są przyzwyczajone do gry na ziemi. I odwrotnie, drużyny, które grają na piłkach do kopania, są w bardzo niekorzystnej sytuacji podczas silnego wiatru.

Zakłady na tenisa

Kiedy pada ulewny deszcz, mecze tenisowe są zawieszane lub przekładane. Zwycięzcy mogą stracić „impet”, podczas gdy przegrani mogą się podnieść. Na Wimbledonie, gdy pogoda jest zła, na niektórych kortach zamykany jest dach, co wpływa na temperaturę kortu i odbijanie się piłki. Zamknięty dach sprzyja więc specjalistom od meczów halowych.

Wiatr oczywiście wpływa na ruch piłki, co daje dość wyraźną przewagę zawodnikom zorientowanym na defensywę. Agresywni gracze, którzy próbują grać zgodnie z liniami, są w gorszej sytuacji.

Zakłady na hokej

Może na to nie wygląda, ale pogoda jest również bardzo ważna w hokeju. Najważniejszą rzeczą jest temperatura. Jeśli na zewnątrz jest bardzo ciepło, lód może nie być w stanie odpowiednio się schłodzić. To oznacza gorszą jakość lodu i gorszą kontrolę krążka. Kiedy krążek unosi się w wodzie, zazwyczaj faworyzuje wolniejsze lub defensywnie nastawione drużyny.

Pogoda i zakłady na baseball

Baseball jest sportem, na który pogoda może mieć największy wpływ. Temperatura, deszcz i wiatr mają duży wpływ na grę w baseball.

W gorącym klimacie piłka leci dalej, ponieważ jest bardziej elastyczna i lepiej odbija się od kija niż zimą. Wszyscy gracze wolą cieplejszą pogodę. Im zimniej, tym słabsi są niektórzy zawodnicy.

Opady atmosferyczne, najczęściej deszcz, mogą siać spustoszenie w grze w baseball. Celność miotaczy i innych zawodników może się szybko zatrzeć, bo boisko jest miękkie i śliskie. Nie wspominając już o utracie orientacji podczas łapania piłki z wysokich uderzeń, gdzie gracz jest zmuszony patrzeć wprost na spadające krople deszczu.

Wierzcie lub nie, ale największy wpływ na baseball i zakłady na niego ma prędkość i kierunek wiatru. Jeśli wiatr wieje mocno w plecy trafiającego, dość rutynowe zagrania mogą zamienić się w home runy. Jeśli wiatr wieje z przeciwnego kierunku, może stać się odwrotnie. Tak więc wiatr ma największy wpływ na zakłady over/under.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY