Jak Obstawiać Handicapy w Hokeju? Ultra Wskazówki na 2022


W hokeju możesz postawić na zwycięstwo drużyny gospodarzy, zwycięstwo drużyny gości lub remis. Oprócz tego istnieje wiele alternatywnych możliwości stawiania zakładów, takich jak handicapy, zakłady na liczbę bramek, zakłady na liczbę bramek/wygranych meczów w każdej tercji lub zakłady na strzelców bramek. W tej serii prześledzimy po kolei kilka alternatywnych możliwości i dam ci kilka wskazówek na ich temat.

Wielki faworyt meczu często dostosowuje się do słabszego przeciwnika i nie strzela tylu bramek, ile byś oczekiwał.

Obstawianie handicapów w hokeju (liczba goli)

Standardowy handicap w hokeju to plus/minus 1,5 bramki. Jednak wielu bukmacherów oferuje alternatywne handicapy z różnymi kursami (i zwrotami). Często zdarza się, że za handicap 1/1.5/2.0 plus/minus otrzymuje się kurs 4.00 lub więcej.

Wielu graczy popełnia błąd podczas obstawiania handicapów – wybierają wielkiego faworyta i zamiast postawić na jego zwycięstwo po niskim kursie, stawiają na handicap. Faktem jest, że drużyny zazwyczaj wiedzą, że są o wiele lepsze od swoich przeciwników, co nie daje im aż takiej motywacji. Dlatego gra ze słabymi drużynami często zmniejsza uwagę hokeistów, którzy popełniają wtedy wiele błędów. Nie wspominając już o tym, że nie próbują tak bardzo forsować siatki, jak to mają w zwyczaju przeciwko silnym przeciwnikom. Zdecydowanie największy problem pojawia się, gdy drużyna przejmuje inicjatywę. Często, nawet na polecenie trenera, zawodnicy zaczynają oszczędzać się na następny mecz i wtedy bramka nie pada, nawet jeśli jest okazja.

Polecam obstawianie handicapów w hokeju po minimalnym kursie 2,85. Długoterminowe statystyki pokazują, że zdecydowany faworyt w meczach hokejowych wygrywa 2 lub więcej bramkami w około 30% przypadków. Nie ma nic gorszego niż ulec bardzo niskim kursom -1.5, a potem patrzeć jak wielki faworyt wygrywa tylko jedną bramką. Zdarza się to częściej, niż można by podejrzewać.

Jeśli naprawdę chcesz postawić na wielkiego faworyta, radzimy Ci skorzystać z klasycznego zakładu na zwycięstwo w meczu, chociaż ten zakład da Ci bardzo małe kursy. Zwrot z tych zakładów jest o rząd wielkości wyższy niż zwrot z handicapów.

Jeśli wybierzesz wystarczająco dużo drużyn i będziesz trzymał się kursów 2.85 i wyższych, możesz osiągnąć zwrot rzędu 30% – 40% z handicapów z liczbą bramek. Oczywiście, wymaga to trochę praktyki, ale zakłady z handicapem są bardzo popularne wśród profesjonalnych typerów.

Wskazówka: Powinieneś opierać swoje zakłady handicapowe nie tylko na aktualnej sile obu przeciwników, ale także na stylu gry danych drużyn (jeśli faworyt gra przeciwko silnej defensywie, jest bardziej prawdopodobne, że wygra tylko jedną bramką) oraz produktywności faworytów (nie każdy faworyt wygrywa strzelając dużą liczbę bramek).

Istnieją także inne alternatywne zakłady – na tercje

Niektóre drużyny przystępują do meczu bardziej zmobilizowane, ale potem ich entuzjazm powoli gaśnie.

Zakłady na tercje (zwycięzca/liczba goli)

Bukmacherzy czasami podają kursy na poszczególne tercje. Niektórzy bukmacherzy oferują zakłady na wszystkie tercje, większość natomiast oferują zakłady przynajmniej na pierwszą. Zazwyczaj obstawia się zwycięzcę danej tercji lub liczbę zdobytych bramek.

O ile zakład na zwycięzcę tercji jest bardzo podobny do zakładu na zwycięzcę meczu, o tyle zakład na liczbę bramek oferuje kilka ciekawych możliwości. W przypadku zakładu na liczbę goli w tercji, standardowym ograniczeniem jest 1,5 gola. Wyższe wartości można jednak znaleźć, jeśli w meczu biorą udział bardzo produktywne drużyny.

W przypadku zakładów na liczbę bramek we wszystkich tercjach, ważne jest, aby monitorować występy drużyn w każdej tercji. Pomoże Ci to dostrzec konkretne trendy, które mogą prowadzić do dość dokładnego odgadnięcia przekroczenia granicy 1,5 gola.

Przyjrzyjmy się dwóm przykładom z ostatnich sezonów – Ottawa Senators i New Jersey Devils. W meczach Ottawa Senators, powyżej 1.5 gola padało w pierwszej tercji 67% czasu. W meczach Devils w ponad 70% przypadków padało mniej niż 1,5 bramki. Kurs na mniej niż 1,5 gola w pierwszej tercji w meczach Devils wyniósł 1,67. Kurs 1,74 na to, że Senators strzelą więcej niż 1,5 gola w pierwszej tercji wynosi 1,74. W obu przypadkach były to dość przyzwoite zakłady value, które zapewniły zysk w dłuższej perspektywie.

Wiele zagranicznych gazet oferuje statystyki dotyczące liczby bramek w poszczególnych tercjach gry NHL. Ostatnio jednak statystyki te zaczęły pojawiać się w związku z KHL.

Obstawiając zwycięzcę pierwszej tercji należy kierować się wyraźnymi trendami. We wszystkich ligach hokejowych są drużyny, które przystępują do meczów bardziej napompowane. Można też znaleźć drużyny, które przystępują do meczu naładowane energią, obejmują prowadzenie w pierwszej tercji, ale kończą mecz przegraną. Trzeba przyznać, że ten konkretny trend nie jest zbyt często śledzony przez bukmacherów, więc można znaleźć całkiem solidne kursy.

Jeśli Twój ulubiony bukmacher nie wystawia kursów alternatywnych na wynik i liczbę bramek w pierwszej tercji, radzimy znaleźć bukmachera, który nie ma z tym problemów. W rzeczywistości, zakłady na wynik pierwszej tercji lub na liczbę bramek w pierwszej tercji mogą być jednym z wygodniejszych sposobów na osiągnięcie zysku podczas obstawiania.

W przypadku zakładów na konkretne ligi (np. polską), zalecamy obstawianie u polskich bukmacherów, którzy zazwyczaj oferują wyższe kursy i szerszy wybór opcji zakładów ze względu na zwiększone zainteresowanie tymi rozgrywkami.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY