Jak Jakość Murawy Wpływa na Wynik Meczu Piłki Nożnej


Piłka nożna jest grą, na którą wpływa wiele czynników, dlatego znajomość jak największej ilości informacji o meczu, na który chcesz postawić jest niezbędna do skutecznego obstawiania. Zwracanie uwagi na tabelę ligową i formę drużyn, które się ze sobą mierzą to podstawowa rzecz, którą powinien robić każdy doświadczony obstawiający, ale jeśli naprawdę chcesz odnieść sukces, nie możesz pominąć innych kontekstów, które mogą wystąpić w meczu. Jedną z informacji, którą dobrze jest znać, jest stan nawierzchni do gry, czyli jakość murawy.

Murawa najbardziej cierpi w zimie

Oczywiście trawa jest najbardziej narażona na obciążenia w okresie zimowym, kiedy temperatury w Europie często spadają poniżej zera, co nie jest korzystne dla zieleni. Jeśli jesień szybko się kończy i zbliża się zima, a wraz z nią pierwsze opady śniegu i burze, nie pozostawiaj niczego przypadkowi i zwracaj uwagę na jakość nawierzchni do gry. Czysta murawa, na której zwykle gra się w atrakcyjną piłkę nożną, zmienia się w tych warunkach nie do poznania. Zimowa przerwa w rozgrywkach europejskich zazwyczaj nie jest tak duża jak letnia, a boisko zamienia się w udeptany, błotnisty teren. Z tych powodów należy zwracać uwagę na informacje o stanie nawierzchni, szczególnie zimą i wczesną wiosną.

Błoto nie podnosi jakości piłki nożnej

Założenie jest więc dość proste – czy boisko jest w złym stanie? Nie spodziewajcie się dobrego futbolu pełnego strzałów i bramek. Oczywiście nie oznacza to, że mecz automatycznie zakończy się wynikiem 0:0, ale jeśli kurs na mecz ze złą murawą jest dobry na under (mało strzelonych bramek), to zdecydowanie powinieneś go rozważyć. Wartka gra na błocie zamienia się w męczącą, a standardowe sytuacje są warte więcej niż zwykle. Gracze, co logiczne, nie chcą wdawać się w ostre walki i poślizgnięcia, a gdy już padną na ziemię, szybko się podnoszą, bo nikt nie chce grać reszty meczu w przemoczonych i zabłoconych koszulkach. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się to błahe rzeczy, ale mogą się one również ujawnić podczas gry. Ten, który na pierwszy rzut oka był faworytem, może w takich warunkach stracić cały punkt i to właśnie trzeba brać pod uwagę!

Jak i gdzie uzyskać cenne informacje na temat boiska

Żyjemy w dobie internetu, więc jeśli nie jesteś bezpośrednio na stadionie, skorzystaj z sieci społecznościowych klubów i poszczególnych zawodników, zwłaszcza bramkarzy, którzy lubią narzekać na złą jakość nawierzchni. Jeśli piłka nożna dopiero zaczyna być transmitowana, prezenterzy na pewno wspomną o jakości murawy, a z samego przekazu na żywo można z pewnością wywnioskować, że boisko nie jest najlepszej jakości. Problem ten ciągnie się przez kilka tygodni i często rozwiązuje go dopiero lepsza pogoda.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY