Co to są Zakłady Sportowe i Jak Osiągnąć w nich Sukces?


Moja strona ma jeden główny cel – pomóc Ci zmaksymalizować szanse na sukces w zakładach sportowych. Możesz być fanem konkretnego sportu lub drużyny, ale jak wyjaśnię Ci w dzisiejszym artykule, udane zakłady sportowe to coś więcej – musisz zrozumieć, jak działają zakłady sportowe.

Bukmacherzy

Jak działają zakłady? Aby się tego dowiedzieć, musimy zacząć od samych bukmacherów. Musisz zrozumieć, że zadaniem bukmacherów jest jak najdokładniejsze określenie kursów na konkretny wynik wydarzenia sportowego. Bukmacherzy ustalają kursy na konkretne wyniki poprzez wszechstronną analizę tego, co może się wydarzyć podczas meczu. Biorą pod uwagę takie czynniki jak forma, zdrowie, wyniki poprzednich meczów i tak dalej. Bardzo ważne jest również określenie, w jaki sposób obstawiająca publiczność będzie obstawiać zakłady.

Logicznie rzecz biorąc, najniższe kursy będą zapisane na najbardziej prawdopodobne wyniki. Na przykład w piłce nożnej, jeśli Manchester United gra z dużo słabszym przeciwnikiem, kurs na zwycięstwo MU wyniesie 1.05. Z drugiej strony, szanse na wygraną drugiej drużyny wynoszą 10.00. Jeśli postawiłbyś 100 PLN na triumf MU, wygrałbyś 105 PLN (ale musisz odjąć wartość oryginalnego zakładu, czyli 100 PLN). Jeśli postawiłbyś na wygraną drużyny przeciwnej – i wygraliby – otrzymałbyś 1,000 PLN (minus wartość oryginalnego zakładu).

Ale oczywiście znacznie słabsza drużyna ma bardzo małe szanse na wygraną. Owszem, przypadek odgrywa rolę w każdym sporcie i od czasu do czasu otrzymujemy bardzo zaskakujące wyniki (co czyni sport pięknym), ale nie można liczyć na to, że dzieje się to super często. Kluczem do sukcesu w zakładach sportowych jest podejmowanie dobrze skalkulowanego ryzyka. Chcesz stawiać na okazje, w których otrzymasz dodatnią wartość.

Więcej informacji na ten temat:

Wybór idealnego bukmachera

Wartość w zakładach

Jest to jeden z najważniejszych aspektów obstawiania. W praktyce jest to wskaźnik oceniający, czy dane wydarzenie sportowe jest warte obstawienia, czy też nie.

Jak obliczyć wartość (value bet)?

Należy przyjrzeć się poszczególnym drużynom (lub zawodnikom), a następnie ocenić różne czynniki. Czy dana drużyna jest w pełni sił czy nękana przez kontuzje? Czy w drużynie brakuje jakichś naprawdę ważnych zawodników? W jakiej formie znajduje się obecnie drużyna? Czy bukmacherzy mają ostatnio tendencję do przeceniania lub niedoceniania danej drużyny? Jeśli bukmacherzy nie doceniają ostatnio wartości drużyny, być może masz przed sobą dobrą okazję do postawienia zakładu.

Nie wolno jednak bezsensownie obstawiać zakładów z bardzo wysokimi kursami. Jeśli postawisz zakład z kursem powiedzmy 20,00 w zdecydowanej większości przypadków będzie on szalony. Musisz stawiać na okazje do obstawiania, które mają przynajmniej trochę realistyczne szanse na powodzenie.

Pamiętaj, że w informacji tkwi siła. Przeanalizuj wszystkie dostępne informacje, a następnie uzyskaj jak najdokładniejsze oszacowanie. Im więcej informacji posiadasz, tym dokładniejsze będą Twoje szacunki i tym większe szanse na osiągnięcie długoterminowego zysku.

Więcej informacji na ten temat:

Value betting – Przewodnik dla początkujących
Jak uzyskać maksymalną wartość podczas obstawiania
Jak obliczyć wartość oczekiwaną dla danego wydarzenia sportowego?

Rodzaje zakładów

Wybór odpowiedniego typu zakładu jest również bardzo ważnym punktem. To może być czasami trochę trudne, ponieważ zakłady sportowe przeżywają rozkwit i bukmacherzy oferują ogromną różnorodność typów zakładów. Jednocześnie oznacza to więcej okazji dla obstawiających, aby zyskać na wartości.

Na przykład, możesz postawić na wynik meczu, na całkowitą liczbę strzelonych bramek, na wynik w połowie i na koniec meczu, postawić na under lub over, postawić z handicapem i tak dalej. Wybór odpowiedniego rodzaju zakładu musi zależeć od Twojej analizy przedmeczowej.

Więcej informacji na ten temat:

Rodzaje zakładów sportowych
Rodzaje zakładów w zakładach na piłkę nożną
Rodzaje zakładów na hokej na lodzie
Rodzaje zakładów na tenisa

Promocje, korzystne kursy

Mówiąc o bukmacherach, warto zauważyć, że Twój ogólny zysk zależy nie tylko od tego, na którą drużynę stawiasz, ale także od tego, u którego bukmachera stawiasz. Dzieje się tak dlatego, że każdy bukmacher oferuje inne kursy, a także inne promocje (np. bonus powitalny).

Idealnym rozwiązaniem jest założenie konta u więcej niż jednego bukmachera. Założenie konta u każdego bukmachera jest całkowicie darmowe, więc nie masz nic do stracenia. Ale można wiele zyskać. Dzieje się tak dlatego, że zanim postawisz zakład na konkretną okazję, będziesz mógł porównać kursy oferowane przez każdego bukmachera, a następnie postawić zakład u tego bukmachera, który oferuje najlepsze kursy. Wielu graczy ignoruje ten czynnik, jednak jest to duży błąd, ponieważ w dłuższej perspektywie różnice w kursach sumują się do całkiem pokaźnych kwot.

Nie ignoruj też różnych promocji. Bukmacherzy oferują liczne bonusy wstępne i okazjonalne korzyści – np. zakład bez ryzyka na ważny mecz.

Wielką zaletą otwarcia konta u kilku bukmacherów jest to, że będziesz mógł wykorzystać bonus sign-up kilka razy. Praktycznie każdy bukmacher oferuje już ciekawy bonus i inne korzyści.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY