Ile Zarabiają Tenisiści – Ranking Najbogatszych Zawodników


Którzy tenisiści zarobili w tym roku najwięcej pieniędzy? Kto rządzi w historycznych tabelach nagród ? Niestety w pierwszej dziesiątce zabrakło jeszcze polaków.

Którzy tenisiści rządzą w tabelach nagród pieniężnych?

Tenisiści zarabiają pieniądze na dwa główne sposoby. Po pierwsze, zarabiają tak zwane prize money, czyli nagrody pieniężne za wygrane lub udział w poszczególnych turniejach. Zarabiają też pieniądze na umowach sponsorskich, reklamach i innych działaniach marketingowych.

Najpierw przyjrzymy się historycznej tabeli nagród pieniężnych, czyli pieniędzy, które tenisiści zarobili dzięki swoim osiągnięciom sportowym. Przy stale rosnącym przepływie pieniędzy do sportu w ogóle, jasne jest, że aktywni gracze dominują w tym rankingu. Byli liderzy świata i zdobywcy Wielkiego Szlema stoją z boku. I gdyby nie pandemia koronawirusowa, która w znacznym stopniu wpłynęła na wysokość nagród pieniężnych, strata „legend tenisa” na rzecz obecnych gwiazd wzrosłaby jeszcze bardziej.

To dlatego Novak Djokovic, najbardziej utytułowany tenisista naszych czasów, z łatwością dominuje we wspomnianym rankingu. Serbski tenisista zarobił w swojej karierze aż 150 milionów dolarów w postaci nagród pieniężnych. Belgradzki zawodnik osiągnął tę astronomiczną liczbę dzięki 20 tytułom Wielkiego Szlema.

Około dwadzieścia milionów dolarów mniej zarobił Roger Federer dzięki dochodom ze swoich osiągnięć sportowych. Chociaż szwajcarska legenda tenisa wygrała tyle samo Wielkich Szlemów co Novak Djokovic, wiele z nich zostało zdobytych w poprzedniej dekadzie. Pierwsza piątka to Rafael Nadal z 125 milionami dolarów, Andy Murray z 68 milionami dolarów i Pete Sampras z 43 milionami dolarów.

Jak wygląda historyczna pierwsza piątka tenisistów pod względem łącznych zarobków z nagród pieniężnych?

#ImięNAGRODY PIENIĘŻNE
1Novak Djokovic149,8 mln USD
2Roger Federer130,2 mln USD
3Rafael Nadal124,9 mln USD
4Andy Murray67,9 mln USD
5Pete Sampras43,3 mln USD

Jeden reprezentant Czech również znalazł się w pierwszej dziesiątce

W absolutnej czołówce znalazł się również Tomasz Berdych, który zarobił astronomiczne 29,5 mln dolarów w nagrodach. Dzięki swoim zarobkom jeden z najlepszych tenisistów na świecie bez mistrzostwa Wielkiego Szlema zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu.

Olimpiada w Japonii pomogła im być wśród najlepszych

Ranking najlepiej zarabiających tenisistów w ciągu ostatnich 12 miesięcy został ponownie zdominowany przez Rogera Federera. Według informacji podanych przez magazyn Forbes, szwajcarski mistrz zarobił aż 90 milionów dolarów, z czego tylko jeden milion to nagroda pieniężna. Legenda tenisa jest bardzo aktywna poza kortem. Poza licznymi kontraktami i reklamami Federer jest właścicielem firmy produkującej buty do biegania On, która wkrótce wejdzie na giełdę.

Tuż za Federerem, co może być zaskakujące, podąża kobieta. Jest nią Naomi Osaka, której Igrzyska Olimpijskie pomogły osiągnąć ogromne zyski. W tym roku odbył się on bowiem w Tokio w Japonii w kraju, z którego pochodzi zawodnik. Organizatorzy wybrali ją, wraz z jej rodakiem Nishikorim, zajmującym szóste miejsce, na twarz Olimpiady.

Osaka zarobiła dużo pieniędzy dzięki licznym umowom sponsorskim. Podpisała kontrakt z około 20 firmami, w tym z Panasonic. Ponadto japońska tenisistka, która na Olimpiadzie wcześnie wyeliminowała Marketę Vondrousovą, stała się wzorem dla lalki Barbie z serii Role Model, wcielającej się w wybitne kobiety z różnych branż. Został wyprzedany w ciągu kilku godzin od premiery.

Oprócz Osaki, w pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze jedna kobieta. Asleigh Barty z Australii zarobił prawie 6 milionów dolarów, z czego większość stanowiły nagrody pieniężne.

Top 10 najlepiej zarabiających tenisistów w 2021:

#GraczZarobki na KorcieZarobki Poza KortemRazem
1Roger Federer0,6 miliona dolarów90 milionów dolarów90,6 miliona dolarów
2Naomi Osaka5,1 miliona dolarów55 milionów dolarów60,1 miliona dolarów
3Serena Wiliams1,8 miliona dolarów40 milionów dolarów41,8 miliona dolarów
4Novak Djokovic8 milionów dolarów30 milionów dolarów38 milionów dolarów
5Rafael Nadal4 miliony dolarów23 miliony dolarów27 milionów dolarów
6Kei Nishikori1 milion dolarów25 milionów dolarów26 milionów dolarów
7Daniił Miedwiediew5,9 miliona dolarów8 milionów dolarów13,9 miliona dolarów
8Dominik Thiem4,9 miliona dolarów4 miliony dolarów8,9 miliona dolarów
9Stefanos Tsitsipas4,1 miliona dolarów4 miliony dolarów8,1 miliona dolarów
10Asleigh Barty3,8 miliona dolarów2 miliony dolarów5,8 miliona dolarów

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY

Bukmacher.org | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2023

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów bukmacherskich jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Serwis Bukmacher.org jest prowadzony w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do polskojęzycznych odbiorców przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone.