Futsal Euro 2022 – Terminarz dla Polski, Informacje i Program


XII Mistrzostwa Europy w Futsalu (Futsal Euro 2022) odbędą się w Holandii. Zostanie on rozegrany od 19 stycznia do 6 lutego 2022 roku w Amsterdamie i Groningen. Poznaj najważniejsze wydarzenia z tegorocznego turnieju, sprawdź terminarz spotkań i aktualne wyniki.

Mistrzostwa Europy w Futsalu 2022

  • Data i miejsce: 19 stycznia – 6 lutego 2022, Holandia
  • Zakłady na te mecze będą dostępne u polskich bukmacherów

UEFA Futsal EURO 2022: Informacje i data

Futsal EURO 2022 po raz pierwszy w historii zawita do Holandii. Futsal powraca do kraju, który był gospodarzem pierwszych Mistrzostw Świata w 1989 roku. Amsterdam i Groningen będą dzielić organizację Mistrzostw Europy, które odbędą się między 19 stycznia a 6 lutego 2022 roku.

Łącznie będzie to już 12-ta edycja EURO. Będą to również pierwsze Mistrzostwa Europy w nowym formacie. Od 2022 roku na Euro będzie rywalizować 16 drużyn, a mistrzostwa będą rozgrywane co cztery lata. Poprzedni Euro Futsal był rozgrywany co dwa lata z udziałem 12 drużyn. Portugalczycy, którzy wygrali ostatnie Mistrzostwa Świata bronią swojego triumfu na Euro. W turnieju nie zabraknie oczywiście Polaków.

Mistrzostwa Europy Futsalu 2022: Terminarz, Program i Play-off

System play-off na Futsalowym Euro jest dość prosty. Osiem drużyn (po dwie najlepsze z każdej grupy) zakwalifikuje się do fazy pucharowej i zagra w ćwierćfinałach. Kwalifikanci zmierzą się następnie w półfinałach, a na końcu w finale. Cały play-off odbędzie się w Amsterdamie.

Wszystkie mecze w fazie pucharowej zostaną rozstrzygnięte przez pojedynczy mecz. W przypadku remisu odbędzie się dogrywka lub rzuty karne. Jedynym wyjątkiem jest mecz o brązowy medal, w którym w przypadku remisu zostaną zastosowane rzuty karne. Pełny terminarz play-off znajduje się w poniższej tabeli, która będzie aktualizowana wraz z wynikami.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się od meczów grupowych. Ich pełny harmonogram, wraz z aktualnymi wynikami, znajdziesz poniżej.

Euro Futsal 2022 – terminarz

UEFA EURO Futsal 2022: Zawodnicy, nominacje i składy

EURO jest pokazem najlepszych futsalowców starego kontynentu. Trenerzy muszą przestrzegać kilku zasad przy wyborze zawodników.

  • Do nominacji musi być zgłoszonych 14 zawodników
  • Dwa miejsca w nominacji należą do bramkarzy
  • Podczas turnieju jeden zawodnik może zostać zastąpiony, jeśli jego stan zdrowia nie pozwala mu na kontynuowanie gry w mistrzostwach.
  • Jeśli drużyna nie ma dwóch bramkarzy, może powołać tymczasowego zmiennika.

Niestety na holenderskich arenach nie zobaczymy już 36-letniego Portugalczyka Ricardinho, który w listopadzie przeszedł na emeryturę z drużyny narodowej. To właśnie Ricardinho bardzo pomógł Portugalczykom w zdobyciu ostatnich tytułów mistrza świata i Europy.

W obu przypadkach został też uznany za najlepszego gracza turnieju. Ricardinho został również sześciokrotnie uznany za najlepszego zawodnika futsalowego na świecie.

UEFA Futsal EURO 2022: kraj-gospodarz i miejsca rozgrywek

O tym, kto będzie gospodarzem tegorocznego Euro zadecydowano już w 2019 r. Wygrała Holandia, która nigdy nie była gospodarzem mistrzostw Europy. Jednak w 1989 roku kraj ten był gospodarzem pierwszych w historii Mistrzostw Świata. Podczas Euro 2022 Holandia będzie korzystać z dwóch hal. Miasta Amsterdam i Groningen rozegrają główne mecze grupowe. Faza pucharowa odbędzie się wtedy w całości w Amsterdamie.

Pojemność Stadionów

  • Amsterdam Ziggo Dome 10 500
  • Groningen MartiniPlaza 4 500

UEFA EURO Futsal 2022 na żywo w telewizji (TV) i online livestream

Wybrane mecze Mistrzostw Europy w Futsalu będą dostępne na platformie streamingowej UEFA.tv. W telewizji, niektóre mecze będą pokazywane na polskim kanale Eurosport. Najwyraźniej Futsalowe EURO nie pojawi się w livestreamach bukmacherów. Pewne jest jednak to, że możesz obstawiać Mistrzostwa Europy u polskich bukmacherów.

Mistrzostwa Europy w Futsalu: zwycięzcy i historia

EURO w Holandii będzie 12-tym turniejem Mistrzostw Europy w Futsalu. Pierwsze w historii Mistrzostwa Europy odbyły się w 1996 roku w Hiszpanii, która wygrała je na swojej ziemi. Z siedmioma triumfami Hiszpanie są najbardziej utytułowaną drużyną w historii Euro.

Kiedy i gdzie odbędzie się Futsal EURO 2022?

Mistrzostwa Europy w Futsalu odbędą się między 19 stycznia a 6 lutego w Holandii.

Czy Polacy zakwalifikowali się na EURO 2022 w futsalu?

Tak, polska drużyna zakwalifikowała się i jest w grupie ze Słowacją, Chorwacją oraz Rosją.

Gdzie znajdę terminarz i wyniki Futsal Euro 2022?

Pełny program i aktualne wyniki mistrzostw może zobaczyć wyżej na grafice.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY