Early Cashout – [Wielki Test] Strategii Wypłaty w Trakcie Meczu


Wypłata gotówki podczas meczu to stosunkowo nowa funkcja w naszym kraju, którą niektórzy bukmacherzy wprowadzili dopiero jakiś czas temu. Wraz z nią pojawiło się kilka ciekawych systemów bukmacherskich, które zagościły również na tej stronie. Ponieważ interesowała mnie opcja wypłaty gotówki (early cashout), postanowiłem przetestować jeden z systemów bukmacherskich. Czy działa? Nie działa? Wyniki znajdziecie poniżej.

Przetestowałem strategię obstawiania, która wykorzystuje wczesny cashout. Jakie rezultaty osiągnąłem dzięki tej strategii? Czym jest cashout na żywo i czym się różni od wczesnego cashoutu podczas meczu?

Wypłata gotówki w trakcie meczu to możliwość wypłacenia kuponu przed tym jak zakończy się możliwość końcowego rozliczenia zakładu. Na przykład typujesz Bayern i już w pierwszej połowie widzisz, że jest on całkowicie daremny. Wolisz więc spieniężyć kupon, nawet jeśli jest niewielka strata.

Za granicą cash out może być wykorzystany na każdym kuponie, nawet w przypadku jednego zakładu, który został rozegrany. W naszym kraju z nieznanego mi powodu, ta funkcja jest ograniczona.

Zgodnie z zasadami możesz wypłacić pieniądze wcześniej tylko wtedy, gdy przynajmniej jeden zakład na kuponie został już rozstrzygnięty. Co więcej, ta możliwość musi znajdować się w ofercie zakładów na żywo, ponieważ ceny za wcześniejsze spieniężenie kuponów są tworzone na podstawie aktualnych kursów.

Spróbuj użyć przycisku CASH OUT

Jak obstawiać strategię zakładów z cash outem na żywo?

Ten system obstawiania jest całkiem prosty. Wybierz mecz z faworytem (np. zwycięstwo Celticu Glasgow w eliminacjach Ligi Mistrzów z Alashkertem) z kursem do około 1.08 i dodaj go do kuponu.

Dodamy szansę na zakład powyżej 1,5 gola w meczu, w którym spodziewamy się dużej liczby goli. Mecz ten musi rozpocząć się co najmniej 105 minut po pierwszym meczu, musi znajdować się w ofercie zakładów na żywo Twojego bukmachera, a kurs na wybrany typ musi wynosić co najmniej 1.20.

Gdy rozpocznie się drugi mecz przechodzimy do sekcji zakładów na żywo u bukmachera. Wybieramy mecz i czekamy na cel.

Po strzeleniu pierwszej bramki wybieramy opcję cash out i mamy zwycięstwo.

Wyniki i efekty obstawiania tym systemem

Postawiłem ponad 130 kuponów w tym systemie i to ze znacząco ujemnym ROI. Przy zakładzie 10 PLN na kupon, na koniec systemu byłem 302 PLN na minusie, co oznacza, że osiągnąłem ROI na poziomie -23,25%.

Pewnie nie uwierzyłbyś jak wiele „pewniaków” kończy się źle. Nawet wyraźni faworyci z kursem 1.08 mogą przegrać. Początkowo popełniłem też błąd polegający na tym, że zawsze wybierałem tylko jednego faworyta, a następnie „obstawiałem” nim kilka biletów. Jeśli masz zamiar postawić na ten system, nie rób tego. Lepiej jest rozłożyć ryzyko na kilka meczów.

Innym powodem ujemnego ROI jest fakt, że wczesne wypłacanie kuponów jest z reguły dość niekorzystne. Wiele z meczów, które wybrałem na początku spełniało wymagania. Tak więc kupony byłyby wygrane, a ja dostałbym za nie większą zapłatę po zakończeniu meczu.

Ostatnim powodem znacząco ujemnego ROI jest fakt, że kursy poniżej 1.10, a w przypadku over mniej niż 1.20, są niekorzystne. W rzeczywistości rzadko można znaleźć błędy wśród tych kursów, więc tak naprawdę od samego początku stawiasz się na niekorzystnej pozycji.

Strategia z użyciem cashout-u – największy problem

Dodatkowo ciągle napotykam jeden problem z tym systemem. Często zdarza się, że gdy pierwsza bramka zostanie szybko strzelona albo wcale nie zostanie strzelona, okazja do postawienia zakładu na over 1,5 gola całkowicie znika z oferty. Bukmacher pisze wtedy, na przykład, over 2.0 lub over 2.5 gola, w którym to przypadku nie masz prawa do wcześniejszej wypłaty i musisz poczekać, aż kupon zostanie rozliczony w normalny sposób. Nie żebym miał coś przeciwko, po prostu stwierdzam rzeczywistość.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę powyższe naprawdę nie polecam tej strategii obstawiania. Jeśli jednak z jakiegoś powodu będziesz z niej korzystał, polecam Ci rozłożyć ryzyko na większą liczbę meczów (nie używać jednego faworyta na wielu kuponach) i postawić na większą liczbę goli, np. powyżej 2,5 gola po kursie 1.80 zamiast powyżej 1,5 gola po kursie 1.3, gdzie dokonujesz wyboru na drugą strzeloną bramkę. Według moich obliczeń zmniejszyłoby to ujemną stopę zwrotu o około 10%, czyli zamiast -23,25% zwrotu otrzymałbyś -13,25% ROI.

Cash out w ogóle jest niekorzystny z wyjątkiem tych AKU, które zostały skompilowane z 30 zakładów i postawione za 5 PLN. Jeśli zdarzy Ci się trafić 25 typów na takim kuponie, to oczywiście warto go spieniężyć, bo szanse na to, że reszta kuponu wejdzie są niewielkie, a wygrana, którą osiągniesz, i tak jest bardzo ładna (nawet przy minimalnej stawce). Jednak w przypadku kursów około 1.40, wypłata ma i zawsze będzie miała wartość ujemną. Tak po prostu jest. Oznacza to, że nawet jeśli uda ci się coś wygrać w ciągu kilku miesięcy, to na dłuższą metę przegrasz.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY