David Ferrer – Kariera Tenisisty


David Ferrer jest byłym zawodowym tenisistą hiszpańskim. W swojej dotychczasowej karierze wygrał dwadzieścia sześć turniejów singlowych i dwa turnieje deblowe w ramach ATP World Tour, w tym zwycięstwa w Paris Masters 2012, finale Tournament of Champions 2007 i French Open 2013. Zdobył dwadzieścia pięć tytułów singlowych i trzy tytuły deblowe na turniejach ATP Challenger i ITF.

Niewiele trzeba było, by David Ferrer całkowicie zrezygnował z tenisa – od dziecka był kujonem, nie lubił trenować i interesowały go tylko motocykle i dyskoteki. Ojciec wysłał go więc do pracy na budowie i młody David Ferrer wytrzymał tam zaledwie tydzień. Być może dzięki temu incydentowi został trzykrotnym zwycięzcą Pucharu Davisa i finalistą turnieju Masters, w którym w 2007 roku przegrał z legendarnym Rogerem Federerem.

Jego najwyższa pozycja w rankingu ATP w singlu to nr 3 w lipcu 2013 roku, a w deblu nr 42 w październiku 2005 roku. Jego trenerem był José Francisco Altur. Wcześniej tę rolę pełnił Javier Piles.

Na najwyższym poziomie Wielkiego Szlema najdalej zaszedł w finale singla podczas French Open 2013, gdzie uległ rodakowi Rafaelowi Nadalowi.

W 2006 roku zadebiutował w hiszpańskim Pucharze Davisa w meczu 1. rundy Grupy Światowej z Białorusią, w którym przegrał z Wołczkowem i wygrał z Tarasewiczem. Był członkiem zwycięskiej drużyny w 2008, 2009 i 2011 roku, a w 2012 roku wystąpił w roli numeru jeden w praskim finale przeciwko Czechom. Pomimo pokonania Berdycha i Stepanka, Hiszpanie przegrali 2:3 w punktach meczowych. Do czerwca 2013 roku rozegrał siedemnaście międzynarodowych meczów w zawodach z rekordem 23-4 w singlach i 0-0 w deblu.

Reprezentował Hiszpanię na Igrzyskach XXX Olimpiady w Londynie, gdzie był czwartym zawodnikiem w grze pojedynczej, przegrywając w trzeciej rundzie z Japończykiem Kei Nishikori. W rywalizacji deblowej on i Feliciano López przegrali mecz o brązowy medal, w którym ulegli francuskiej parze Julien Benneteau i Richard Gasquet, zajmując czwarte miejsce. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, jako najlepszy singlista turnieju, odpadł w pierwszej rundzie przeciwko Janko Tipsarevicowi i dotarł do drugiej rundy w deblu z Nicolásem Almagro.

David Ferrer był to tenisista o wyglądzie gwiazdy rocka. W dzisiejszym świecie sportu jest wyjątkiem – nie wstydzi się papierosa w ustach.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY