Czy warto interesować się meczami gwiazd NBA (All-star games)?


All-star games, które zazwyczaj odbywają się w styczniu/lutym (lub w innych miesiącach w zależności od zawodów) są bardzo popularne wśród fanów sportu. Jednak obstawianie meczów gwiazd nie jest dobrym pomysłem i w tym artykule wyjaśnię dlaczego tak jest.

Mecze All-star zazwyczaj przynoszą zupełnie nieprzewidywalne wyniki. Z wyjątkiem niektórych meczów gwiazd baseballu, mecze gwiazd są bardzo kiepskie. Trudno jest przewidzieć ich wynik. Istnieją trzy powody.

Brak Motywacji

W dużej mierze winna jest motywacja. Reprezentowanie swojej drużyny w meczu gwiazd powinno być zaszczytem dla każdego gracza, ale zazwyczaj jest to zupełnie inne uczucie. Podczas gdy gwiazdy muszą rozgrywać mecze i wykonywać inne czynności z nimi związane, pozostali gracze w lidze spędzają czas z rodzinami, mają czas wolny itd.

Jeśli raz na jakiś czas pominiesz te przyjemności, może nie będzie to miało negatywnego wpływu, ale regularne opuszczanie ich co roku może być bardzo demotywujące dla graczy. Tacy gracze nie będą wówczas grać z dużą intensywnością, tak ciężką i zdeterminowaną jakby rozgrywali klasyczne mecze. Oczywiście, jeśli jedna z drużyn ma znacznie bardziej zmotywowanych zawodników może to być ogromna przewaga, ale trudno jest przewidzieć, która drużyna jest która.

Nie można oszacować formy

Nie martw się o formę zawodników. Biorąc pod uwagę, że w jednej drużynie będzie wielu różnych zawodników z wielu różnych drużyn, zajęłoby to bardzo dużo czasu i byłoby zupełnie niepotrzebne. Zawodnicy z drużyn gwiazd mają innych kolegów z drużyny niż ci, do których są przyzwyczajeni. Bez względu na to, jak wielką przerwę w grze mieli lub jak świetną passę mają, warunki w tym meczu są tak różne, że nie ma gwarancji, że zawodnik przeniesie swoją formę na ten mecz.

Nie możesz odgadnąć strategii

Każdy zawodnik jest przyzwyczajony do innej strategii swojego klubu, gra dla trenerów, którzy często zalecają zupełnie inne strategie. Możesz oczywiście zastanowić się, jaki typ gracza będzie pasował do jakiej strategii, ale to znów jest bardzo czasochłonne. A ponieważ inne czynniki (takie jak wspomniana wcześniej strategia) kolidują ze sobą, możesz uzyskać zupełnie inny wynik.

Podsumowanie

W żadnym wypadku nie warto obstawiać meczów gwiazd. Nie da się przewidzieć, jakie zaangażowanie i wysiłek włożą zawodnicy, jaką strategię planują trenerzy i jak zawodnicy sobie z nią poradzą (i jak będzie im pasować). Nie wspominając już o ewentualnym coachingu i chemii.

Bardzo trudno jest wytypować zwycięzców w normalnych meczach NHL, NFL, etc. Obstawianie meczów gwiazd jest pięć razy trudniejsze. Jeśli chcesz obstawiać z zyskiem na pewno lepiej unikać sytuacji, w których szanse są przeciwko Tobie. Tak też jest w tym przypadku. Ciesz się więc meczami gwiazd jako widz i oszczędzaj pieniądze na lepsze okazje.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY