Czy System Obstawiania Labouchera jest Opłacalny w 2022?


Strategia obstawiania jest tak samo ważna dla zyskownych zakładów sportowych, jak znalezienie wartości w kursach. Wiele progresywnych systemów zakładów, w tym bardzo popularny Labouchera, obiecuje nieskończone zyski. Ale czy naprawdę mądrze jest korzystać z tych systemów? W tym artykule znajdziesz obiektywną odpowiedź.

System zakładów Labouchere jest metodą progresywną, w której gracze obstawiają zakłady aż do osiągnięcia określonego zysku. Ta metoda obstawiania jest tradycyjnie stosowana w ruletce.

System obstawiania Labouchere w zakładach sportowych

Labouchere może być łatwo wykorzystany w zakładach sportowych. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą procedurą.

Określ, ile pieniędzy chcesz wygrać. Dla naszych celów ustalimy cel zysku na poziomie 100 PLN.

Określ, jak będziesz rozdzielać te pieniądze. Załóżmy, że zdecydujemy się podzielić ją na pięć kwot – 10, 20, 40, 20 i 10 PLN.

Postawić zakład, który może wygrać łączną kwotę z pierwszej i ostatniej liczby. Oznacza to, że aby wygrać 20 PLN (suma pierwszej i ostatniej liczby z rzędu) przy zakładzie za 10 PLN, należy postawić na kurs 3.00 lub wyższy.

Jeśli wygrasz, skreśl pierwszą i ostatnią liczbę w rzędzie. W przeciwnym razie dodasz kwotę, którą przegrałeś (i którą musisz odzyskać) do końca linii. W tym przypadku, po przegranej miałbyś rząd 10, 20, 40, 20, 10 i 10 PLN.

Powtarzaj kroki 3 i 4, aż osiągniesz kwotę, którą wcześniej ustawiłeś.

Powodem tej strategii jest to, że jeśli wygrywasz, skreślasz dwie pozycje z listy, podczas gdy jeśli przegrywasz, dodajesz tylko jedną. Usuwanie poszczególnych elementów (a więc i drogi do zwycięstwa) powinno być szybsze niż ich dodawanie. Poniżej powiem Ci, dlaczego takie podejście nie ma większego sensu.

Polecam czy obalam?

Podczas gdy nauka nowych systemów obstawiania może być zabawna, nie polecam ich stosowania. Systemy zasadniczo mówi, aby stawiać w kółko, aż wygrasz określoną kwotę, bez zwracania uwagi na kwotę, którą się ryzykuje. Załóżmy, że stawiasz równą kwotę i doświadczasz 4 strat z rzędu. Następny zakład będzie wynosił 50 PLN, nawet jeśli przegrałeś już 100 PLN.

W przeciwieństwie do strategii zakładów Kelly Criterion, wielkość stawki nie jest tu brana pod uwagę, podobnie jak wartość kursów.

Każdy obstawiający powinien pamiętać, że kluczową decyzją przy obstawianiu powinno być zawsze to, czy wnosisz wartość , a nie to, ile możesz wygrać.

Podobnym systemem obstawiania jest Fibonacci. W nim, dopasowujesz wielkość zakładów do sekwencji Fibonacciego 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, itd.

Odpowiedź stricte naukowa

W środowisku akademickim pojawiły się trzy interesujące badania, które analizują różne strategie obstawiania. W 2007 roku Archontakis i Osborne zbadali skuteczność strategii zakładów Fibonacciego. W tym badaniu próbowali określić skuteczność systemu w przypadku obstawiania remisu (kurs musi być wyższy niż 3.00, więc remis jest idealnym adeptem) na podstawie wyników z kilku finałów Mistrzostw Świata.

Ponieważ jednak nie korzystali z prawdziwych danych (Mistrzostwa Świata odbywają się raz na 4 lata, więc obstawianie ich finałów według serii Fibonacciego jest czystym szaleństwem), inny zespół badaczy rozszerzył później badanie, aby uwzględnić rzeczywiste zakłady na remisy w ciągu kilku (pełnych) rozegranych mistrzostw. Następnie przeprowadzili symulację wyników i okazało się, że w 95% przypadków liczby w serii wzrosną do 43, co z punktu widzenia obstawiającego jest często nie do utrzymania.

Inny matematyk, Dwayne Pierce swoim studium na temat zakładów sportowych i systemów bukmacherskich doszedł do wniosku, że wszystkie przetestowane wersje tej strategii ostatecznie przynoszą straty. Jednak każdy progresywny system zakładów może przynieść podobne rezultaty, nawet jeśli początkowo daje interesujące zyski.

Dlatego należy podchodzić do wszelkiego rodzaju systemów bukmacherskich z ostrożnością. Progresywne systemy zakładów są zabawne i mogą przynieść ci dobre pieniądze, ale tylko wtedy, gdy masz nieograniczoną ilość pieniędzy (a twój bukmacher nie ogranicza wielkości zakładów).

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY