Co to są Zakłady Sportowe? 13 Najpopularniejszych Dyscyplin


Zakłady sportowe to gra, w której obstawiający stara się przewidzieć wynik danego wydarzenia sportowego. Obstawiający stawia zakład na wynik, mając nadzieję, że jego przewidywania są prawidłowe i że zarobi na zakładzie.

Jeśli wybór okaże się prawidłowy, obstawiający otrzyma z powrotem swój pierwotny zakład, a także zysk (który zależy od kursów, które zostały zapisane na wynik). Jeśli typ obstawiającego jest błędny, traci on kwotę, którą postawił.

Zakłady sportowe istnieją od wieków – praktycznie od momentu, gdy ludzie zdali sobie sprawę, że można zarobić pieniądze obstawiając wyniki konkretnych wydarzeń. W przeszłości ludzie obstawiali takie rzeczy jak wyścigi konne, mecze mężczyzn i walki kogutów. Jednak w ciągu ostatniej dekady zakłady bukmacherskie bardzo się zmieniły, a co najważniejsze, coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych.

Zakłady sportowe to obecnie branża, która generuje miliardy dolarów rocznie na całym świecie. Nie ma kraju, który byłby odporny na ten globalny trend, ponieważ ludzie na całym świecie mają dostęp do Internetu, gdzie mogą obstawiać zakłady w ciągu kilku minut. Praktycznie każdy pełnoletni może dziś postawić zakład. Według różnych badań, około 20% ludności świata obstawiało zakłady sportowe w ciągu ostatniego roku.

Rola zakładów we współczesnym świecie

Podstawowe informacje i porady na temat zakładów można znaleźć w dziale Zakłady dla początkujących.

Rola zakładów sportowych we współczesnym społeczeństwie jest również często podkreślana przez znanych bukmacherów, biznesmenów i celebrytów. Pomyślcie sami – czy słyszeliście o tym, że ostatnio ktoś postawił duży zakład na konkretne wydarzenie (sportowe)? Najsłynniejszym przypadkiem jest prawdopodobnie Billy Walters, który jest najbardziej znanym profesjonalnym graczem na świecie. To właśnie Billy Walters i jemu podobni przyczynili się do stworzenia mistycznej aury wokół zakładów sportowych, która ma magnetyczny wpływ na opinię publiczną.

Do rozwoju zakładów sportowych przyczynił się również rozwój technologiczny Internetu. Internet dał ludziom możliwość obstawiania zakładów w każdej chwili, a także zaoferował im źródło informacji – informacji, które wcześniej były dostępne tylko dla profesjonalnych graczy i bukmacherów. Dało to graczom możliwość uzyskania przewagi podczas obstawiania zakładów.

Zakłady sportowe to stabilna, ale wymagająca branża

Zakłady sportowe to silna branża, która stale się rozwija i ewoluuje. Nie ma więc wątpliwości, że zakłady sportowe będą istniały jeszcze przez długi czas. Codziennie dodawani są nowi gracze i nowi bukmacherzy. Efektem tego procesu jest oczywiście także poprawa jakości usług zakładów bukmacherskich, lepsze kursy i lepsze promocje.

Wielu ludzi postrzega zakłady sportowe jako sposób na łatwe zdobycie pieniędzy. Prawdą jest, że każdy może odnieść sukces w zakładach sportowych, ale wymaga to dyscypliny, cierpliwości i chęci do nauki. Nic nie przychodzi za darmo, co oczywiście odnosi się również do zakładów sportowych.

Jednakże celem naszej strony jest zapewnienie początkującym (i zaawansowanym) graczom maksymalnej pomocy na ich drodze do zarabiania pieniędzy poprzez zakłady sportowe. Istnieje około 8-10% zakładów przynoszących długoterminowe zyski. Jeśli nastawisz się na cel, nie ma powodu, dla którego nie miałbyś się znaleźć w tych 10%.

Jakie sporty można obstawiać i kiedy?

Jeśli chodzi o wybór sportów, na które można postawić zakłady, przekonasz się, że bukmacherzy naprawdę nas rozpieszczają. W końcu w dzisiejszych czasach można postawić praktycznie na wszystko.

Zakłady sportowe online zapewniają dostęp do niezliczonych możliwości obstawiania zakładów 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Pomyśl o jakimkolwiek sporcie, a zobaczysz, że znajdziesz bukmachera, u którego będziesz mógł go obstawić.

Jednym z powodów, dla których zakłady sportowe zyskały tak dużą popularność w ostatnich latach, jest fakt, że obecnie technologia pozwala na szybki i bezproblemowy transfer danych przez Internet. To właśnie Internet dał graczom na całym świecie możliwość szybkiego i bezproblemowego obstawiania praktycznie każdego wydarzenia (nie tylko sportowego). Nieważne, gdzie jesteś i co robisz – dzięki nowoczesnej technologii możesz obstawiać w każdej chwili.

Lista najpopularniejszych dyscyplin sportowych

Dzięki ogromnej różnorodności zakładów czeka na Ciebie akcja, akcja i jeszcze więcej akcji. Oczywiście w przypadku konkretnych dyscyplin sportowych może to zależeć od pory roku czy terminów różnych zawodów, turniejów itp. ale w dzisiejszych czasach naprawdę nie ma problemu ze znalezieniem ciekawego meczu o każdej porze.

Poszczególne sporty (możliwości obstawiania) będą cieszyły się różną popularnością. Oczywiste jest, że na przykład więcej osób postawi na piłkę nożną niż na siatkówkę. Tutaj każdy obstawiający musi się zastanowić, o którym sporcie ma najwięcej informacji i gdzie uzyska największą wartość.

Poniżej znajduje się lista 13 dyscyplin sportowych, które cieszą się największą popularnością wśród obstawiających:

 • Piłka nożna
 • Hokej na lodzie
 • Tenis
 • Koszykówka
 • Cricket
 • Baseball
 • Futbol amerykański
 • Formuła 1 (lub ogólnie sporty motorowe)
 • Rugby
 • Wyścigi konne
 • Siatkówka
 • Rzutki
 • Bilard

Najbardziej popularne sporty to piłka nożna, tenis i hokej na lodzie. Ważnym czynnikiem jest tutaj fakt, że mecze w tych dyscyplinach rozgrywane są praktycznie codziennie. Z drugiej strony, niektóre sporty to tylko sezonowa sprawa.

Z bukmacherem można zakładać się praktycznie o wszystko

Wybierając dyscyplinę sportową, na którą chcesz postawić, powinieneś wziąć pod uwagę, która z nich najbardziej Cię pociąga (i o której masz najwięcej informacji). Jest to szczególnie prawdziwe dla początkujących obstawiających. Jako początkujący, nie powinieneś próbować obstawiać 5 różnych dyscyplin sportowych i 10 różnych lig. Na początku powinieneś zachować prostotę – wybrać 1 sport i 1 ligę (najlepiej tę, o której masz najwięcej informacji). Możesz dodawać kolejne dyscypliny sportowe i ligi w miarę postępu prac. Z biegiem czasu, można dowiedzieć się, jak korzystać z szerokiego rynku zakładów przeciwko bukmacherom.

Jeśli wybierzesz sport sezonowy, musisz zastanowić się, co będziesz robił poza sezonem (prawdopodobnie wybierzesz drugi sport, który będziesz uprawiał albo tylko przez określony czas, albo przez cały rok, w zależności od twojego doświadczenia i ilości informacji, jakie posiadasz o danym sporcie i lidze). Jednak idealnym scenariuszem jest wybór sportu, który jest całoroczny.

Jeśli masz dyscyplinę, cierpliwość, chęć do nauki i jak najlepszej analizy przedmeczowej, będziesz się doskonalić, a co za tym idzie, zwiększysz swoją pewność siebie – więc prawdopodobnie stopniowo rozszerzysz zakres swoich zainteresowań na inne dyscypliny sportowe (ale nie jest to bezwzględnie konieczne, są profesjonalni typerzy, którzy stawiają wyłącznie na jedną dyscyplinę, ligę lub nawet jedną drużynę).

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY