Analiza Dziennika Bukmacherskiego – 2 Kluczowe Wnioski


Jeśli dotarłeś tak daleko w naszej Szkole Zakładów, na pewno już rozumiesz jak ważne jest prowadzenie dziennika zakładów, który przechowuje wszystkie ważne dane w jednym miejscu. Ten dziennik, który będzie Twoim najbardziej zaufanym towarzyszem na drodze do profesjonalnego obstawiania, powinien dokumentować każdy Twój zakład.

Jeśli zapomniałeś lub niechcący pominąłeś temat prowadzenia dziennika zakładów, wróć i przejrzyj ponownie lekcję o Prowadzeniu dziennika zakładów. W tej lekcji znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby odpowiednio zapisać wszystkie ważne informacje dotyczące postawionych zakładów. Jeśli nie prowadzisz jeszcze dziennika zakładów, powinieneś to jak najszybciej naprawić.

Jak już wspomnieliśmy, dziennik zakładów dostarcza wielu informacji na temat Twoich nawyków związanych z obstawianiem. Im wcześniej zaczniesz, tym więcej informacji będziesz miał do dyspozycji. A informacja jest kluczem do sukcesu.

Pamiętnik z zakładów sportowych

To zdanie może brzmieć niemal komicznie, ale właśnie w tym tkwi siła dziennika. Informacje, które uzyskasz, otworzą Ci oczy i zachęcą do zmiany negatywnych nawyków i utrzymania (oraz rozwinięcia) tych pozytywnych. W ten sposób będziesz odnosił coraz większe sukcesy., aż pewnego dnia staniesz się prawdziwym profesjonalistą w obstawianiu.

Zdziwisz się, jak wiele różnych informacji znajdziesz w swoim dzienniku i jakie niesamowite zmiany będziesz mógł z jego pomocą wprowadzić. Wielu obstawiających uważa prowadzenie dziennika za zbędne, ale robią to z jednego i tylko jednego powodu – są leniwi. A ich lenistwo pozbawia ich zysków. Nie pozwól, aby to samo przytrafiło się tobie. Prowadzenie dziennika bukmacherskiego nie jest trudne i po kilku tygodniach przyzwyczaisz się do tej czynności tak bardzo, że uznasz ją za całkowicie automatyczną.

Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które Twój pamiętnik pomoże Ci stać się skutecznym obstawiającym w dłuższej perspektywie:

 • Będziesz w stanie zidentyfikować sporty, w których masz wysoki wskaźnik sukcesu.
 • Będziesz w stanie zidentyfikować sporty, w których Twój wskaźnik sukcesu jest niski = jesteś przegrany.
 • Będziesz w stanie zidentyfikować konkretnych graczy lub zespoły, które przyczyniają się do Twojego sukcesu.
 • Będziesz w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości w swoim działaniu.
 • Z łatwością będziesz w stanie utrzymać stałą wielkość zakładu.
 • Nie będziesz miał tendencji do stawiania przypadkowych (i przesadnie dużych) zakładów.
 • Będziesz w stanie łatwo wykryć każdą zmianę w nawykach bukmacherskich.
 • Będziesz mógł zobaczyć, czy stawiasz zbyt często na duże niedogoności.
 • Będziesz mógł zobaczyć, co działa dla Ciebie, a co powinieneś zmienić.

Ta informacja jest na wagę złota dla typera. Dowiadując się, co działa dla Ciebie, a co piszczy, będziesz w stanie zastąpić negatywne elementy i zachować te pozytywne (a najlepiej rozwijać je dalej). Pozwoli Ci to krok po kroku zwiększać swój sukces i zyski.

Dziennik typera powie ci:

 • Co daje ci zarobić
 • Co sprawia, że tracisz pieniądze

To takie proste i piękne zarazem. Dlatego szokujące jest to, jak duży procent obstawiających ignoruje wskazówki dziennika.

Teraz możesz się zastanawiać, jak do cholery można analizować wszystkie te dane, które zbierasz. Również w tym przypadku nie masz się czym martwić, ponieważ analiza tych danych jest bardzo prosta. Wystarczy tylko przejrzyście posortować dane, a reszta praktycznie zrobi się sama. Kiedy chcesz poznać jakieś statystyki, wystarczy, że zajrzysz do odpowiedniej kolumny, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Dowiesz się, którzy zawodnicy i które drużyny wygrywają dla Ciebie pieniądze. Znajdziesz różne nieprawidłowości w swoich nawykach bukmacherskich. Znajdziesz tam działające i niedziałające elementy Twojej strategii i tak dalej.

Rób to, co działa i przynosi ci zyski

I wręcz odwrotnie, unikać tego, co traci pieniądze (lub lepiej, ciężko pracować nad tym czynnikiem i przekształcić go w swoją siłę, jeśli to możliwe).

Jeśli potrafisz skutecznie uczyć się na błędach z przeszłości, z czasem staniesz się profesjonalnym graczem, co jest Twoim ostatecznym celem. Musisz zminimalizować swoje słabości i rozwinąć swoje mocne strony. W tym miejscu pomogą Ci dane zapisane w Twoim dzienniku zakładów. Jednocześnie, prowadzenie go da Ci poczucie porządku, dzięki czemu nie będziesz już czuł pokusy (zwłaszcza, gdy próbujesz odrobić straty), aby obstawiać zakłady na outsiderów, zbyt duże zakłady itp.

Pamiętaj, musisz nadal robić to, co działa, jednocześnie pracując nad poprawą „obszarów problemowych”, które negatywnie wpływają na Twoje wyniki. Twój dziennik zakładów będzie Twoim wiernym przyjacielem i pomocnikiem podczas całego procesu. Istnieje po to, by pomagać i prowadzić Cię do celu. Jeśli wykorzystasz w pełni jego potencjał, będziesz o krok bliżej do zostania profesjonalnym graczem.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY