5 Zasad Obstawiania Zakładów na Transfery Piłkarskie


Transfer piłkarski to przeniesienie zawodnika z jednego klubu piłkarskiego do innego. Transfery piłkarskie mogą być zazwyczaj dokonywane tylko podczas tzw. okienek transferowych, a zasady ustalone są przez dany organ zarządzający i muszą być przestrzegane.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o możliwych transferach jest szczegółowe śledzenie informacji publikowanych przez kluby piłkarskie lub samych zawodników.

Zakłady na transfery piłkarskie oznaczają obstawianie przeniesień zawodników, które mogą zostać dokonane w trakcie okienka piłkarskiego. Zakład na transfer piłki nożnej wygrywa, jeśli dany transfer zostanie przeprowadzony w następnym oknie transferowym.

Zakłady bukmacherskie na transfery piłkarskie u większości bukmacherów zazwyczaj są pisane w formie:

  • nazwisko gwiazdy piłki nożnej
  • kilka klubów, do których gwiazda mogłaby się przenieść

Na przykład:

  • „Dimitri Payet” – Real Madryt (kurs 1.30), Chelsea (kurs 1.70), Barcelona (kurs 2.40), Inter Mediolan (kurs 7.20), PSG (kurs 8.40), Juventus (kurs 14.00), Manchester City (kurs 15.00)

Zasady obstawiania transferów w piłce nożnej

Oprócz wyjaśnienia, co to znaczy obstawiać transfery piłkarskie w tym artykule przedstawiam 5 zasad, które pomogą nam odnieść lepsze wyniki w tych zakładach. Aby lepiej zrozumieć ten rodzaj zakładu musimy zrozumieć poniższe kwestie:

Kiedy będą przeprowadzane transfery i na jakich zasadach

Ponieważ zawodnicy mogą być transferowani tylko podczas okienka transferowego, musisz wiedzieć dokładnie kiedy te okienka są otwarte. Na przykład, że następne okno transferowe otworzy się za miesiąc, za tydzień, itd. W ten sposób będziesz gotowy do obstawiania w odpowiednim czasie, aby złapać otwarcie i często nieco lepsze kursy.

Oprócz tego, oczywiście, należy dobrze znać wszystkie zasady i ograniczenia dotyczące transferów piłkarskich wydane przez dany organ zarządzający – w ten sposób można uniknąć oszustw, w których, na przykład, transfer może w ogóle nie dojść do skutku, mimo że media pracowicie go przewidują.

Należy śledzić wszystkie doniesienia medialne a nawet plotki

Obstawiając transfery piłkarskie, powinieneś koniecznie uważnie śledzić wszystkie plotki dotyczące ewentualnych transferów zawodników, ale tylko z wiarygodnych źródeł. W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo godnych zaufania stron internetowych, na których każda informacja pojawi się niemal natychmiast. Ten punkt zatem nie powinien być problemem.

Na bieżąco śledzimy informacje klubowe i wypowiedzi zawodników

Prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o możliwych transferach jest śledzenie informacji publikowanych przez kluby piłkarskie lub samych zawodników. Możesz łatwo dowiedzieć się z wiadomości na Twitterze, Facebooku lub na stronie internetowej klubu czy klubowi brakuje zawodników na określonych pozycjach lub czy jest zainteresowany konkretnym sportowcem. Profile zawodników mogą być następnie wykorzystane do przechwytywania informacji o transferze zanim trafi on do mediów. Oznacza to natychmiastową przewagę nad bukmacherami i często pieniądze.

Szukaj najlepszych kursów

Na rynku jest kilku bukmacherów, którzy specjalizują się w różnych dyscyplinach sportowych, np. w piłce nożnej. Oznacza to zazwyczaj nieco wyższe kursy – na przykład William Hill oferuje średnio o 0,15 punktu procentowego wyższe kursy na wszystkie zakłady piłkarskie niż przeciętny bukmacher specjalizujący się w innej dyscyplinie. Podczas gdy taka różnica nie będzie nic znaczyć w pojedynczym zakładzie, ale jeśli stawiasz na piłkę nożną systematycznie to może to oznaczać dużą różnicę w bilansie końcowym.

Stawiaj tylko rozsądne kwoty

Zakłady na transfery piłkarskie są zazwyczaj nieco bardziej ryzykowne niż zakłady na zwycięzcę meczu. Dlatego też jeśli zamierzasz obstawiać transfery powinieneś bardziej niż kiedykolwiek pamiętać o właściwym zarządzaniu pieniędzmi. Oznacza to, że warto stawiać tylko pewien procent całkowitej kwoty pieniędzy, które masz do postawienia. Kwota ta nie powinna być wyższa niż 1%. Pamiętaj także, aby grać tylko pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Podsumowanie

W zakładach na transfery piłkarskie najważniejszą rzeczą o której należy pamiętać, jest to, że zakład będzie skuteczny tylko wtedy, gdy transfer zostanie przeprowadzony w następnym oknie transferowym. Jeśli przestrzegasz zasad transferów piłkarskich i jesteś w stanie zebrać wystarczająco dużo informacji (od klubów lub samych zawodników), możesz wypracować przewagę i osiągnąć zysk w tym zakładzie.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY