5 Powodów Dlaczego Nigdy Nie Wolno Odrabiać Strat


Co dokładnie oznacza odrabianie strat? Zasadniczo oznacza to, że kiedy przegrasz zakład, stawiasz ponownie, aby odzyskać swoje pieniądze, być może stawiając więcej niż normalnie / zachowując się bardziej ryzykownie niż zwykle.

W zakładach sportowych i ogólnie w hazardzie odrabianie strat jest bardzo powszechne. Niektórzy nazywają to nawet „strategią”. Zanurzmy się głębiej i zobaczmy, dlaczego powinieneś unikać odrabiania strat za wszelką cenę.

1) Twoje zakłady nigdy nie powinny być pod wpływem chwilowej koncepcji

Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest to, że ponowne obstawianie po przegranej nie jest złe, ale sam powód, dla którego obstawiasz. Jeśli na Twój następny zakład miał wpływ wynik Twojego poprzedniego zakładu, to nadrabiasz stratę i tym samym rezygnujesz z przewagi, jaką mógłbyś uzyskać. Kilka razy może ci się to udać, ale na dłuższą metę jest to bardzo złe, o czym porozmawiamy później.

2) Twoje poprzednie porażki nie oznaczają, że masz większe szanse na wygraną w następnym zakładzie

To może wydawać się oczywiste, ale nawet w zakładach sportowych/hazardzie/kasynie zobaczysz to zjawisko – ludzie mają silną tendencję do myślenia, że straty prowadzą do zwycięstw. To jest po prostu nieprawda. Nie w zakładach sportowych, nie w pokerze, nawet nie w ruletce w kasynie – twoja poprzednia przegrana nie zwiększa twoich szans na wygraną. Taka jest surowa prawda – przegranie 5 zakładów z rzędu może łatwo doprowadzić do przegrania 5 kolejnych, a na tym nie koniec.

3) Odrabianie strat poprzez podwajanie swojego przegrywającego zakładu nie jest strategią

Przede wszystkim nigdy nie dawaj swoich pieniędzy oszustom, którzy używają tego systemu. W teorii, podwajanie każdego przegrywającego zakładu jest rzeczywiście „zwycięską strategią”, ale to jest tylko TEORIA i nie bierze pod uwagę dwóch czynników – potrzebujesz nieskończonej ilości pieniędzy i nieskończonych limitów zakładów, aby to zadziałało. Nie masz ani jednego, ani drugiego, a bez nich taka „strategia” to pewna droga do kłopotów. Weźmy szybki przykład, jak to działa.

  • Zakład – 50 PLN
  • Zakład – 100 PLN
  • Zakład – 200 PLN
  • Zakład – 400 PLN
  • Zakład – 800 PLN
  • Zakład – 1600 PLN
  • Zakład – 3200 PLN
  • Zakład – 6400 PLN
  • Zakład – 12800 PLN

Tak więc, aby odzyskać 50 PLN po serii 9 przegranych, będziesz musiał postawić 25 000 PLN w następnej rundzie, czyli w sumie ponad 50 000.

Takie pasma porażek są naprawdę powszechne w zakładach sportowych. Jeśli postawisz 50 PLN na płaską stawkę, w naszym przykładzie przegrałbyś 450 PLN. To nie fajne, ale to mniej niż 1% straty w porównaniu z tym co stracisz stosując powyższą strategię.

4) Dobre decyzje prowadzą do dobrych wyborów, złe decyzje prowadzą do złych wyborów

To proste. Cierpliwość i analiza oraz właściwe zarządzanie bankrollem sprawią, że poczujesz się stabilnie i komfortowo. Odrabianie strat sprawi, że staniesz się niespokojny. Często będziesz żałował zakładów, które podjąłeś. Tak naprawdę to od Ciebie zależy jaką drogę wybierzesz.

5) Naucz się przegrywać, aby wygrywać

Może trudno to zrozumieć, ale jest to ważne. Tak jak każdy zawodnik sportowy ma na swoim koncie porażki w drodze do szczytów kariery, tak i obstawiający zakłady sportowe borykają się z pewnymi problemami. Możesz nienawidzić przegrywać, ale musisz się nauczyć, że jest to część gry i to bardzo ważna część. Odrabianie strat próbuje wyeliminować straty, ale niestety nie działa w ten sposób. Nie w zakładach sportowych i na pewno nie w życiu. W zakładach sportowych przegrana po dobrej decyzji jest o wiele lepsza niż wygrana po złej. Uczy Cię dobrych nawyków i zrozumienia dla zakładów sportowych. A na dłuższą metę wyniki się ustabilizują. Ta strata nie będzie miała znaczenia, twoje doświadczenie i determinacja zawsze będą.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY