Jak Zostać Dobrym Typerem Piłki Nożnej w 2022


Niezależnie od tego, czy obstawianie piłki nożnej jest Twoim hobby, czy źródłem utrzymania, chcesz wygrywać. Niestety jednak nigdy nie masz 100% pewności sukcesu (choć czasem możesz zbliżyć się do tej liczby, zwłaszcza gdy masz wystarczająco dużo informacji). Możesz jednak zwiększyć swój sukces w zakładach poprzez odpowiednie zachowanie – jeśli zaadoptujesz pewne cechy skutecznych (nie tylko) obstawiających zakłady piłkarskie, w dłuższej perspektywie zarobisz znacznie więcej pieniędzy.

Podczas gdy bez dyscypliny może ci się czasem udać zarobić na krótką metę, takie momenty służą jedynie wzmocnieniu twoich złych nawyków, za które na 100% zapłacisz w przyszłości.

Innymi słowy, może nie zawsze wygrasz bitwę, ale w końcu wygrasz wojnę. Dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na 5 cechach, które zdecydowanie powinieneś przyjąć.

1) Dyscyplina

Niewątpliwie jest to najważniejsza cecha każdego skutecznego obstawiającego. Bez dyscypliny nawet skuteczny gracz może stracić w ciągu jednego dnia to, na co wcześniej ciężko pracował przez, powiedzmy, cały rok. Bez dyscypliny obstawiający mogą nawet popaść w długi, które mogą zrujnować ich życie. Z pewnością już rozumiesz, że na dłuższą metę, bez dyscypliny, nigdy nie możesz osiągnąć zysku.

Dyscyplina to w istocie wola podążania za praktykami zakładów – bez względu na to, w jakim stanie emocjonalnym się znajdujesz w danym momencie.

Dyscyplina obstawiających jest wystawiana na próbę na różne sposoby:

  • „Absolutna pewność”, że Twój zakład na dany mecz wygra. W takich przypadkach gracze mają tendencję do ryzykowania ogromnych sum pieniędzy, co jest niemądre, biorąc pod uwagę rozsądne zarządzanie budżetem.
  • Rozpacz z powodu ciągu nieudanych zakładów. Obstawiający często myślą, że następny typ będzie już poprawny i że jeśli postawią na niego dużo pieniędzy, to odrobią straty, które ponieśli wcześniej.
  • Poczucie niezwyciężoności po udanej passie. W takich momentach obstawiający nie chcą uwierzyć, że mogą przegrać, co powoduje, że znów stawiają duże sumy.
  • Chciwość.
  • Głupota (która często idzie w parze z chciwością).

Podczas gdy bez dyscypliny może ci się czasem udać zarobić na krótką metę, takie momenty służą jedynie wzmocnieniu twoich złych nawyków, za które na 100% zapłacisz w przyszłości. Na dłuższą metę nie wygrasz bez dyscypliny.

Możesz wzmocnić swoją dyscyplinę poprzez wdrożenie poniższych cech skutecznych obstawiających:

2) Staranność

Zawsze dokonuj dokładnej analizy przed obstawianiem. Podczas gdy niestety większość obstawiających nie posiada wystarczających informacji, aby przeprowadzić całkowicie dokładną analizę (taka analiza może być przeprowadzona tylko przez szczęśliwców, którzy posiadają zasoby w klubach), możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na sukces poprzez przeprowadzenie dokładnej analizy.

Dzięki boomowi na zakłady online, możesz znaleźć w internecie ogromną ilość różnych informacji o drużynach, meczach itp. Oczywiście, czasami bierzesz pod uwagę swoją intuicję, ale żaden obstawiający nigdy nie osiągnął długoterminowego zysku, stawiając wyłącznie na swoją intuicję. Podstawą sukcesu jest dokładna analiza.

Dobra wiadomość jest taka, że analizowanie meczów szybko wejdzie ci w krew. Unikaj jednak powszechnego błędu obstawiających – wielu ludzi ma tendencję do „olewania” analizy po udanej serii. W każdej chwili obstawiający myślą, że nie mogą przegrać, że są genialni itd.

Jeśli naprawdę nie chcesz lub nie możesz zajmować się analizą zakładów, znajdź przynajmniej dobre źródło analiz i wskazówek.

3) Odwaga

Potrzeba pewnej odwagi, by postawić na drużynę, przeciwko której stawia większość obstawiających. Jeśli jednak naprawdę chcesz odnieść sukces w zakładach bukmacherskich, musisz znaleźć w sobie niezbędną porcję odwagi. W rzeczywistości możesz zarobić dużo pieniędzy, stawiając mądrze zakłady przeciwko publiczności, o czym wspominaliśmy już w naszych artykułach Jak zachowanie publiczności wpływa na strategię zakładów? i Zakładanie się przeciwko społeczeństwu w celu maksymalizacji zysków.

Nie bój się stawiać zakładów przeciwko outsiderom (jeśli wymaga tego Twoja analiza lub jeśli widzisz w tym dobrą wartość). Na dłuższą metę zarobisz w ten sposób dużo pieniędzy – jeśli zrobisz to poprawnie.

4) Planowanie

Niektórzy mówią, że planowanie czyni zakłady bukmacherskie nudnym zajęciem, ale prawda jest taka, że właściwe planowanie jest bardzo ważnym elementem w osiąganiu długoterminowego sukcesu.

Właściwe planowanie polega zazwyczaj na stworzeniu odpowiedniego bankrolla i strategii obstawiania. Podążając za tym procesem, wzmocnisz swoją dyscyplinę. Jeśli masz jasno określony plan, łatwiej będzie ci się oprzeć różnym procesom myślowym w sytuacjach, w których nie radzisz sobie dobrze (lub radzisz sobie zbyt dobrze).

Dobra strategia obstawiania chroni twój bankroll przed bankructwem, jednocześnie pozwalając ci na zwiększanie wielkości zakładu (w rozsądnym tempie) poprzez zwycięstwa. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj flat betting, czyli strategia, w której stawiasz taką samą kwotę na każdy kupon – zazwyczaj 2% swojego bankrolla.

Inne przydatne czynniki w dobrym zarządzaniu bankrollem to wyznaczenie celu finansowego – określ, ile chcesz zarobić w danym sezonie. Pamiętaj jednak o tym, że twoje cele powinny być realistyczne. Jeśli postawisz sobie nierealistyczny cel, frustracja będzie stopniowo narastać, co będzie miało negatywny wpływ na twoje procesy myślowe i samopoczucie psychiczne.

Ostateczna rada w tym przypadku jest prosta – zrób plan i trzymaj się go.

5) Cierpliwość

Cierpliwość jest wyłącznie kwestią twojego umysłu. Jeśli rozwinąłeś powyższe cechy skutecznego obstawiającego, nie powinno już mieć znaczenia, czy obstawisz następny mecz, czy nie, ponieważ zawsze jest kolejny mecz za rogiem. Nie musisz obstawiać każdej gry. Codziennie masz do dyspozycji setki okazji do obstawiania, więc nie musisz się spieszyć. Wybieraj zakłady, w których możesz w jakiś sposób zyskać przewagę.

Cierpliwość pomaga w ogólnej dyscyplinie. Przypomina ci, że nie musisz wygrać wszystkich pieniędzy od razu. Zawsze jest kolejny mecz, kolejny dzień i kolejny sezon. Jeśli zrozumiesz ten fakt, będziesz mógł uniknąć podejmowania niepotrzebnego ryzyka.

Kamil

Od 2002 roku interesuje się zakładami bukmacherskimi. Wtedy właśnie postawiłem swój pierwszy kupon u naziemnego bukmachera. Zainteresowanie trwa do dziś dzień i obejmuje takie zagadnienia jak statystyki, prawdopodobieństwa, różnice w dyscyplinach sportu, wpływ czynników na wyniki meczów, jak również poszukiwanie błędów w kursach bukmacherskich.

AKTUALNE POSTY