Legalni Bukmacherzy w Polsce – Aktualne Legalne Zakłady przez Internet

Legalni bukmacherzy online proponują w Polsce szeroki zakres oferty. Każdy legalny bukmacher internetowy wyróżnia się takimi kryteriami jak bonus powitalny, odmienne kursy oraz często zawiłe warunki umowy. Dlatego też wykonaliśmy trudną pracę i porównaliśmy najlepsze legalne zakłady bukmacherskie przez Internet dostępne w Polsce. Jakiekolwiek pytania nasuwają Ci się w związku z korzystaniem z zakładów bukmacherskich online, tutaj znajdziesz na nie odpowiedzi.

LEGALNI BUKMACHERZY ONLINE

SPIS TREŚCI

1. Co można obstawiać
2. Zakłady na żywo
3. Najwyższe kursy
4. Aplikacja mobilna
5. Najlepszy bonus
6. Metody płatności
7. Obstawianie polityki
8. Bezpieczne dane
9. Obsługa klienta

Aby rzetelnie przeprowadzić ocenę, cały proces podzieliliśmy na dziewięć kategorii. Po pierwsze daje nam to pewność, że wszystkie produkty legalnych bukmacherów zostały zweryfikowane z odpowiednią uwagą i zaangażowaniem. Ponadto, daje nam to doskonałe narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie porównać zakłady bukmacherskie online w poszczególnych sektorach działalności. Mając to na uwadze, poniżej znajdziesz ranking legalnych zakładów uwzględniający najważniejsze kategorie które wybraliśmy, aby zapewnić ci dogłębną wiedzę na temat bukmachera, którego wybierzesz do gry. Oczywiście najważniejszym z nich jest oferta bukmacherska, różne opcje obstawiania oraz wysokość kursów. Nie oznacza to jednak, że pozostałe kategorie nie powinny być brane pod uwagę. Obstawianie na żywo oraz streaming na żywo mogą być szczególnie ważne dla osób obstawiających z użyciem aplikacji mobilnych. Dla nowych typerów istotną kwestią na pewno będzie bonus powitalny od pierwszego depozytu oraz inne promocje dostępne na platformie. Warto również zwrócić uwagę na metody płatności, wsparcie techniczne czy ochronę danych. Oferty bukmacherskie online ciągle się zmieniają, a nowi dostawcy wkraczają na rynek nieustannie. Na pierwszy rzut oka ich oferty mogą wydawać się podobne, ale gdy zagłębimy się w nie dalej, to dostrzeżemy że każda ze stron bukmacherskich charakteryzuje się odmiennymi atrybutami.

Jakie zakłady można obstawiać u legalnych bukmacherów

Zarówno dla nowych, jak i profesjonalnych typerów, ważna jest liczba możliwych dyscyplin oraz zakładów sportowych (i nie tylko), jakie można obstawiać u legalnego bukmachera. Należy zatem porównać ilość dyscyplin w ofercie, a w szczególności na ilu ligach piłkarskich możemy grać. Tabela poniżej przedstawia zestawienie najlepszych legalnych w Polsce zakładów sportowych online pod względem zakresu ich oferty. Bierzemy pod uwagę liczbę dyscyplin, jak również zakłady poza sportowe, takie jak wydarzenia polityczne. W kolumnie „Kombinacje zakładów” podliczono średnią liczbę dozwolonych zakładów na główne spotkania piłki nożnej.

BukmacherLiczba
dyscyplin
Ligi
Piłkarskie
Kombinacje
zakładów
Dodatkowe
zakłady
Ranking
Zakłady na żywo LVBet28230śr 150 / mecz Wydarzenia, Rozrywka (Counter Strike, Starcraft 2, League of Legends, DOTA 2)★ 10/10
bukmacher etoto23193śr 90 / meczPolityka, Rozrywka, Wydarzenia Społeczne★ 10/10
Bukmacher Forbet23211 śr 90 / mecz Polityka (Wybory samorządowe), Rozrywka (Taniec z Gwiazdami) ★ 9/10
bukmacher sts27147 śr 60 / mecz Rozrywka (Eurowizja, Taniec z Gwiazdami, powołania do kadry) ★ 9/10
Bukmacher na żywo Fortuna2186 śr 70 / mecz Polityka, Rozrywka, Wydarzenia Społeczne ★ 8/10
Bukmacher Totolotek17141 śr 100 / mecz Polityka, Finanse, Rozrywka (Eurowizja) ★ 8/10
Zakłady Live Milenium17158 śr 65 / mecz Kulki 7/27 ★ 7/10

W wielu przypadkach zakres oferty legalnego bukmachera online to sprawa indywidualna i powinna być przedmiotem analizy każdego typera samodzielnie. Przykładowo, jeśli szukamy dużej ilości wydarzeń sportowych z ogromną liczbą możliwości typowania każdego z nich, to Totolotek będzie dobrym wyborem. Jeśli natomiast interesują nas spekulacje na temat wydarzeń nie sportowych w nadchodzącym roku, to dobrą ofertę przedstawia Fortuna. Jeśli jesteśmy fanami e-sportu i fascynujemy się grami komputerowymi, to na pewno dobrą opcją będzie obstawianie z LVBet.

Który bukmacher ma najlepsze zakłady na żywo?

Zakłady na żywo no jedna z nowszych kategorii obstawiania zakładów sportowych online. Kilku bukmacherom pozwoliła wybić się na rynku. Jest to tak szerokie zagadnienie, że postanowiliśmy poświęcić osobny dział poświęcony zakładom na żywo. Przeanalizujemy w nim platformy, dyscypliny, jak również porównamy kursy zakładów na żywo. Z naszej analizy wynika, że najkorzystniej opłaca się obstawiać na żywo w STS ale pozostali bukmacherzy online są równie silni w tej dziedzinie i warto się z nimi zapoznać.

Który legalne zakłady mają najwyższe kursy?

Tabela porównawcza poniżej przedstawia kilka interesujących wyników, ukazujących jak hojni są nasi legalni bukmacherzy online jeśli chodzi o wysokość kursów. Najbardziej popularne zakłady sportowe online promują swoje wysokie kursy na najpopularniejsze dyscypliny, ukrywając jednocześnie kursy na pozostałe. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda zestawienie 10 najpopularniejszych sportów oraz kursów u wszystkich bukmacherów w Polsce.

BukmacherPiłka Nożna
Ekstraklasa
Piłka nożna
MŚ 2018
Tenis
Ziemny
Piłka
Ręczna
HokejŚrednia
Bukmacher na żywo Fortuna93,18%94,68%94,94%93,03%96,65%94,50%
bukmacher etoto94,32%93,81%94,87%90,61%94,33%93,59%
bukmacher sts92,94%95,01%93,60%92,98%93,00%93,51%
Zakłady na żywo LVBet93,35%96,30%93,47%91,75%91,31% 93,24%
Bukmacher Totolotek94,18%92,83%92,38%92,22%92,20%92,76%
Bukmacher Forbet93,18%94,95%93,15%90,08%92,20%92,71%
Zakłady Live Milenium91,41%90,10%95,27%91,77%90,91%91,89%

Aby zbudować powyższą tabelę kursów przeprowadziliśmy szerokie obliczenia na wielu zakładach oraz wielu dyscyplinach. Sposób przeprowadzenia testów opisaliśmy w innej części, ale w skrócie należy wiedzieć, że im wartość bardziej zbliżona do 100%, tym mniejsza prowizja dla bukmachera oraz lepsze kursy dla typerów. Przedstawione liczby zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pokazać zakres prowizji bukmachera internetowego. Oczywiście można znaleźć zakłady, których wartość będzie wykraczać poza dany przedział u danego bukmachera, dlatego warto pamiętać, że w/w dane są uśrednione.

Najlepsza aplikacja bukmacherska

Kolejną rzeczą, która pomogła zrewolucjonizować świat zakładów sportowych online jest rozwój technologii mobilnej. Najnowsze badania wykazują, że w ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła liczba użytkowników typujących wyniki meczów za pomocą telefonów komórkowych oraz tabletów. Jest zatem oczywiste, że każdy szanujący się bukmacher online oferuje swoim użytkownikom możliwość korzystania ze swoich usług za pomocą platform mobilnych. Każda z firm posiada jednak odmienne oprogramowanie, różniące się wieloma szczegółami. Przeanalizowanie każdej platformy jest dla wielu użytkowników dużym wyzwaniem. Dlatego też możesz skorzystać z naszej analizy. Każda aplikacja posiada swój osobny dział na naszej stronie, natomiast zbiorcze zestawienie aplikacji przedstawiony jest w jednym dogodnym formacie.

Które zakłady oferują najlepszy bonus?

Dla wielu nowych typerów bonus powitalny, inaczej nazywany bonusem od pierwszego depozytu, to jeden z najważniejszych kryteriów wyboru. Zakładamy, że nie jesteś użytkownikiem wszystkich legalnych bukmacherów w Internecie, których tutaj prezentujemy, dlatego jest to doskonała okazja aby zapoznać się z ofertami i wybrać dla siebie najlepszą. Bonusy powitalne kształtują się od przyzwoitych, aż po bardzo hojne. Można przyjąć za normę, że średnio bonus za pierwszy depozytu bukmacher online wynosi w granicach 500 zł. Premie takie oferowane są również w wielu formach. Mogą nimi być darmowe zakłady pojedyncze, darmowe zakłady wielokrotne lub pieniądze zdeponowane bezpośrednio na twoje konto bukmacherskie. Należy pamiętać, że wszelkie promocje obostrzone są dosyć rygorystycznymi warunkami, które mają wpływ na wartość tego bonusu. Mowa tutaj głównie o zasadach wypłaty pieniędzy pochodzących z promocji. Niektóre bonusy startowe wymagają dokonania kilku zakładów, aby móc wypłacić środki. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do działu z bonusami.

Wybór metod płatności

Metody wpłat i wypłat u naszych legalnych bukmacherów online mogą robić różnice w wielu typerom. Prawdą jest, że dla wielu z nas kryterium płatności nie jest najważniejszym, gdyż najpopularniejszą z nich jest karta kredytowa i przelew, a są one dostępne we wszystkich zakładach sportowych online. Coraz bardziej popularnym i metodami stają się jednak e-portfele. Rodzaje płatności nie różnią się znacznie u większości bukmacherów, niemniej jednak kilku wyróżnia szeroki wachlarz opcji dodatkowych. Dosyć znaczącym wyznacznikiem wyboru operatora zakładów sportowych w internecie może być kwestia posiadania w swoim portfolio metody płatności PayPal. Jest to nie tylko jeden z najpopularniejszych na świecie portfeli internetowych, ale także kryterium wyboru najlepszych dostawców zakładów w sieci. PayPal współpracuje tylko z renomowanymi markami oraz licencjonowanymi bukmacherami, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy nie można w Polsce skorzystać z usług tej firmy dokonując transakcji u bukmachera.

neteller logo
Totolotek
Fortuna
LVBet
Milenium
Forbet
STS
Etoto

Czy można obstawiać zakłady na wydarzenia ze świata?

Wraz z rozrostem świata zakładów sportowych w Internecie powstało kilka pobocznych dziedzin, na które możemy stawiać swoje zakłady. Są nimi między innymi wydarzenia społeczne, rozrywkowe, jak również zdarzenia polityczne. U bukmacherów online można często obstawiać wyniki wyborów parlamentarnych, rozstrzygnięcie konkursów telewizyjnych takich jak na przykład Eurowizja, czy wyborów konkursów piękności. Dla wielu użytkowników jest to miły dodatek do standardowej formy zakładów. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju zakładów, musisz przejść do opisu konkretnego bukmachera. Tam znajdują się szczegółowe informacje na temat obstawiania wydarzeń społecznych i rozrywkowych.

Czy bukmacher dba o nasze dane?

Wielu ludzi nie bierze w ogóle pod uwagę kwestii bezpieczeństwa wybierając bukmachera. Nosi legalni bukmacherzy nie różnią się zbytnio w kwestii zabezpieczeń, jest to bowiem ich najważniejszy priorytet. Utrata danych klientów będzie wiązała się z wysokimi stratami finansowymi każdego z nich, dlatego też operatorzy stosują najnowsze technologie informatyczne, w celu zabezpieczenia danych personalnych swoich klientów, jak również ich dane metod płatności.

Wszyscy legalni bukmacherzy korzystają z połączeń szyfrowych ze swoją stroną internetową. Poziom zabezpieczeń waha się od szyfrów 128 bitowych do 245 bitowych. Zdarzają się na świecie jednak operatorzy, którzy szykują jedynie połączenia płatności, takie jak wpłaty i wypłaty, natomiast nie chronią dostatecznie reszty części swoich platformy. Nasi legalni bukmacherzy jednak dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego też nie powinno stanowić dla nas problemu korzystanie z ich usług. Stworzyliśmy jednak tabelę porównawczą systemów zabezpieczeń poszczególnych operatorów. Poza standardowymi metodami zabezpieczeń wzięliśmy także pod uwagę, czy nasi dostawcy uświadamiają nas w odpowiedzialnej grze. Dzięki temu możemy mieć pełen obraz danego bukmachera online.

Jak sprawna jest obsługa klienta

Kolejnym ważnym aspektem wyboru operatora zakładów bukmacherskich online jest dostępność obsługi klienta oraz jej forma. Wiele firm na świecie udostępnia już czaty na żywo dostępne przez całą dobę. Dla wielu typerów poczucie, że w każdej chwili może rozwiązać dany problem, jest bardzo ważne. Należy jednak podchodzić do takich założeń z dozą sceptycyzmu, gdyż wielu z naszych legalnych bukmacherów nie udostępnia takich rozwiązań.

Totolotek
Fortuna
LVBet
Milenium
Forbet
STS
Etoto

Powyższa tabela ukazuje metody kontaktu z działem obsługi klienta, natomiast nie pokazuje prędkości odpowiedzi oraz pomocy jaką ten dział jest w stanie zaoferować. Dlatego też przeprowadziliśmy badania dotyczące szybkości odpowiedzi na zapytanie. Wyniki badań dostępne są w innym dziale.

Jak przeprowadzaliśmy testy zakładów bukmacherskich online?

Aby rzetelnie i dokładnie opisać każdego legalnego bukmachera online, przeprowadziliśmy szereg zaprojektowanych przez nas testów oraz spędziliśmy wiele godzin na platformach oraz aplikacjach mobilnych. Testowaliśmy większość poruszonych wyżej tematów, aby nasze wyniki dały ci jak najgłębsze odpowiedzi. Dzięki czasowi poświęconemu na analizę operatorów, dokładnie poznaliśmy szczegóły ich oferty, jak również dodatkowe funkcje, z którymi możesz zapoznać się w dziale poświęconemu każdym zakładom bukmacherskim online z osobna. Poniżej przedstawiamy rodzaje wykonanych testów oraz wzory które stosowaliśmy do obliczeń.

Obliczanie kursów na zakładach

Prawda jest taka, że wszyscy nasi legalni bukmacherzy oferują dosyć przyzwoite kursy na większość popularnych dyscyplin sportowych. Lepsze kursy bukmacherskie to jeden z kluczowych aspektów oferty danego operatora oraz często forma konkurowania z innymi operatorami. Okazuje się jednak, że jakość kursów może zrobić dużą różnicę przy wyborze dostawcy. Dotyczyć to będzie w szczególności profesjonalnych typerów oraz osób które chcą się tym zajmować na poważnie. Nawet niewielkie różnice kursowe mogą sprawić, że nasz całkowity wynik z gry będzie znaczący. Sytuacja jest szczególnie istotna jeśli operujemy wysokimi stawkami. Należy pamiętać że poza zwykłym pytaniem „który bukmacher ma najlepsze kursy?” powinniśmy przeanalizować znacznie więcej. Kluczem, aby ocenić jakość danych kursów, jest określenie jaką prowizję narzuca sobie dany bukmacher online. Zakłady bukmacherskie istnieją na świecie od dekad, a każda z firm zna się na tym biznesie doskonale. Prowizja bukmachera to nic innego jak pewnego rodzaju ubezpieczenie na wypadek zaistnienia wszystkich możliwych zdarzeń danego zakładu. Wysokość prowizji bukmachera jest ściśle związana z tym jak hojny jest bukmacher w stosunku do typera, lub odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa prowizja wypłacana bukmacherów, tym mniejsze potencjalne zyski z wygranego zakładu dla gracza. Sytuacja ma się odwrotnie w przypadku niskich prowizji. W takim momencie gracz posiada większą wygraną.

Obliczanie kursów u legalnych bukmacherów

Powyższy wzór pokazuje jak obliczyć atrakcyjność bukmachera dla każdego wydarzenia sportowego. Wzór działa dla każdej dyscypliny sportu, bez względu na to czy jest to piłka nożna, tenis czy hokej. Gdy obliczamy prawdopodobieństwo, ważnym jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie możliwe wyniki danego zakładu. Jeśli weźmiemy pod uwagę piłkę nożną, to standardowy zakład zawiera trzy możliwe zdarzenia: wygrywa drużyna 1, wygrywa drużyna 2 oraz remis. Zatem w takiej sytuacji bierzemy pod uwagę kursy wszystkich trzech zdarzeń. Standardowy mecz tenisa kończy się dwoma zdarzeniami, ponieważ nie jest możliwy remis. W takiej sytuacji nasza kalkulacja będzie zawierać jedynie 2 rodzaje kursów: wygrywa gracz A lub wygrywa gracz B. Dyscypliny sportowe z większą ilością rezultatów działają dokładnie tak samo. Przykładowo w wyścigach rezultatów jest więcej, ale wszystkie brane są pod uwagę.

przyklad obliczenia prawdopodobienstwa kursow bukmacherskich

Na przykładzie powyżej demonstrujemy jak działa wzór z wykorzystaniem meczu piłki nożnej polskiej ekstraklasy. Bierzemy wszystkie kursy z trzech możliwych zdarzeń i umieszczamy je we wzorze. Otrzymujemy wynik dla każdego bukmachera online osobno. Jeżeli chcemy otrzymać prowizję bukmachera to wyżej wymienioną wartość należy odjąć od 100% i otrzymamy na przykład 6%. Jest to niska prowizja, często spotykana dla meczów piłki nożnej. Prowizję będą się różnić w zależności od dyscypliny sportowej oraz nawet od wydarzenia sportowego w ramach jednej dyscypliny. Niektórzy z bukmacherów, których testowaliśmy, posiadają zaskakująco różniące się prowizję w ramach jednej dyscypliny sportowej. Przyjrzyj się tabeli z wynikami prowizyjnym i dotyczącymi wszystkich legalnych bukmacherów, aby mieć szersze światło na tę kwestię. Generalna zasada jest taka, że im więcej możliwych zdarzeń jednego wydarzenia sportowego, tym wyższa będzie prowizja bukmachera, a niższy zarobek dla typera. Tabela jednoznacznie pokazuje, że wysokość prowizji wzrasta, jeżeli bierzemy pod uwagę wyścigi, w których potencjalnych wyników jest wiele.

Realne wygrane przy zmiennej prowizji bukmachera

Jak zatem te niewielkie różnice w prowizji bukmachera online przekładają się na nasze prawdziwe wygrane pieniężne? Tabela poniżej przedstawia zmienne kursy oraz przykładową stawkę zakładu 100 zł. Na przykładzie widać, że niewielkie różnicę dwóch czy czterech procent nie mają większego wpływu na nasze wygrane. Z tego względu można wywnioskować, że nie ma sensu sugerować się jednym czy dwoma procentami różnicy u różnych bukmacherów. Różnicę zrobi natomiast sytuacja, w której w grę wchodzą wysokie stawki. Jeśli ustawimy na jedno spotkanie 1000 zł w zakładach bukmacherskich z lepszymi kursami, to w przypadku wygranej uzyskamy około 400 zł więcej niż w przypadku bukmachera ostatniego na liście. Typerzy podstawiając i wysokie stawki powinni zatem dosyć wnikliwie przeanalizować ofertę bukmacherską Pod wyżej wymienionym kątem.

Średnie KursyKursZysk ze 100 PLN
1X2Wygrana 1RemisWygrana 2
Totolotek94,39%2,453,42,8145 PLN240 PLN180 PLN
Fortuna93,31%2,523,22,76152 PLN220 PLN176 PLN
LVBet93,43%2,453,352,75145 PLN235 PLN175 PLN
Milenium90,86%2,413,22,68141 PLN220 PLN168 PLN
Forbet93,04%2,453,32,75145 PLN230 PLN175 PLN
STS92,75%2,53,02,9150 PLN200 PLN190 PLN
Etoto93,82%2,453,42,75145 PLN240 PLN175 PLN

Test obsługi klienta

Każda szanująca się strona bukmacherska online oferuje liczne metody kontaktu z klientem. W większości przypadków wykorzystuje się metodę czatu na żywo. Poza przyznawaniem punktów za kanały kontaktu z klientem testowaliśmy także pozostałe kryteria określające wsparcie techniczne. Takimi kryteriami były czas odpowiedzi na zadane pytanie, jakość udzielanej odpowiedzi oraz ogólny poziom pomocy ze strony zakładów bukmacherskich online. Sprawdziliśmy te kryteria wykorzystując czas na żywo, telefonicznie oraz za pomocą email. Wyniki różnią się w zależności od bukmachera, pomimo tego że każdy z nich może mieć dokładnie te same metody kontaktu. Wydłużony czas oczekiwania lub nieadekwatna odpowiedź obniżały punktację. Wynik finalny przedstawia się w postaci rankingu stworzonego w osobnym dziale na stronie.

Test metod płatności

Liczba dostępnych metod płatności wydaje się być bardzo porównywalna u wszystkich naszych legalnych bukmacherów online. Jest to jeden z trudniejszych obszarów do przetestowania, ponieważ wszystkie firmy proponują spory wachlarz metod płatności od kart kredytowych i debetowych, po portfele internetowe. Głównymi czynnikami wpływającymi na ocenę będą tutaj minimalne i maksymalne kwoty dozwolonych transakcji oraz czas przetwarzania. Szczegóły dotyczące płatności internetowych podobne są we wszystkich zakładach bukmacherskich w sieci, natomiast mogą różnić się czasem dostarczenia pieniędzy na nasze konto bankowe kiedy zlecamy wypłatę środków. W związku z powyższym wzięliśmy pod uwagę wszystkie zmienne i w miarę możliwości przetestowaliśmy czasy oczekiwania na pieniądze, które jednak mogą różnić się w praktyce.

Test platformy online

Aby określić jak bardzo przyjazna jest platforma online dla użytkownika, sprawdziliśmy jej funkcjonalność. Mając to na myśli, testowaliśmy liczbę kliknięć potrzebną aby obstawić zakład, płynność poruszania się po różnych sekcja strony internetowej oraz czy istnieją odnośniki do najpopularniejszych części strony lub dyscyplin sportowych. Równie ważnym czynnikiem jest układ i konstrukcja platformy. Nieprzyjemna kolorystyka, brak wyróżnionych najważniejszych elementów lub kiepska nawigacja powodowały przyznanie mniejszej liczby punktów. Każda platforma bukmacherska jest inna i jej wygląd to subiektywna opinia, ale nie powinna ona wpływać na negatywne doświadczenia użytkownika.

Jak przyznawaliśmy dodatkowe punkty?

W tej części chcieliśmy dać każdemu z zakładów bukmacherskich online możliwość zarobienia dodatkowych punktów. Ta część również gromadzi wszystkie mniejsze aspekty zakładów bukmacherskich, dla których nie tworzyliśmy osobnej kategorii. Niektóre z nich mogą być bardzo ważne dla doświadczonych typerów. Będą nimi zapewne liczba dostępnych transmisji na żywo z wydarzeń sportowych. Dostępne analizy oraz informacje ze świata sportu. W tej części będziemy również przyznawać punkty za dodatkowe promocje, które zapewne wpływają na poziom emocji wielu fanów zakładów sportowych. Przeanalizowaliśmy jakość jak i dostępność nieregularnych promocji i bonusów. Ważną częścią dla wielu osób mogą być również dodatkowe rynki na których można obstawiać zakłady sportowe. Będą nimi zapewne zakłady na wydarzenie finansowe, polityczne, kulturalne, rozrywkowe.

Zakłady online w stosunku do bukmacherów naziemnych

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z zakładów bukmacherskich online, ale odwiedzałeś w przeszłości punkty stacjonarne, to możesz być ciekawy na czym polega gra w Internecie. Po pierwsze, aby uzyskać dostęp do takiego konta musisz zarejestrować się w systemie u wybranego przez siebie bukmachera online. Wielu operatorów będzie wymagało przesłania przez ciebie zdjęcie lub skan dowodu tożsamości. Może to być paszport lub prawo jazdy. Wymóg ten jest przestrzegany z uwagi na fakt, że dostęp do zakładów bukmacherskich mogą mieć osoby tylko i wyłącznie pełnoletnie. Firmy bukmacherskie traktują te regulację bardzo rygorystycznie. Proces identyfikacji klientów wpływa również na zmniejszenie procederu prania brudnych pieniędzy. Jeżeli będziesz miał już konto, aby obstawiać, musisz zdeponować pieniądze. Odbieranie nagrody polega na wypłacie środków z powrotem na konto bankowe. Większość bukmacherów wymaga, aby wypłaty były dokonywane tą samą metodą, którą wykonywaliśmy wpłaty. Jeżeli zatem wpłacaliśmy pieniądze za pomocą karty kredytowej, to na to samo konto zostaną wygrane pieniądze zwrócone. W tabeli poniżej określiliśmy główne zalety i wady, ale w rzeczywistości jest i wiele więcej, natomiast poniżej możesz zapoznać się z najważniejszymi kwestiami.

BUKMACHER ONLINE

Bukmacher Online Zalety
Ogromny wybór zakładów
Wyższe kursy
+ Zakłady na żywo na komórkę i PC
+ Wybór bonusów i promocji

BUKMACHER NAZIEMNY

Bukmacher Naziemny Zalety
Duży wybór zakładów
Niższe kursy
Ograniczone możliwości
Dostęp do transmisji na żywo

Największą różnicą pomiędzy naziemnymi punktami zakładów bukmacherskich oraz bukmacherami online jest obstawianie zakładów na żywo. To właśnie one zrewolucjonizowały branże. Zakłady na żywo pozwalają obstawiać wydarzenia sportowe, które aktualnie są w toku. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz ma więcej okazji wytypować poprawnie wynik spotkania, które właśnie ogląda. W zakładach bukmacherskich online występują również inne unikalne opcje, które nie są dostępne w punktach naziemnych. Przykładem takich opcji może być obstawienie zawodnika, który pierwszy strzelił gola lub na przykład który zdobędzie następny punkt w tenisie. Tego typu zakłady wprowadziły nowy poziom emocji, jak również pomogły zwiększyć szanse na zysk. Dzięki takim zakładom typer może wygrać pieniądze dosłownie w ciągu kilku minut, lub wiele razy w trakcie jednego spotkania sportowego.

Zakłady bukmacherskie online wprowadziły również dodatkową opcję ubezpieczenia zakładu, dzięki któremu gracz może wypłacić pieniądze przed zakończeniem wydarzenia sportowego. Funkcja wypłaty zakładu może zostać wykorzystana w jaką. Powiedzmy że typer obstawił 50 zł w meczu piłkarskim na drużynę numer 1. W drugiej połowie meczu, na 30 minut przed zakończeniem, Twoja drużyna prowadzi 1:0. Niemniej jednak dominującą drużyną jest przeciwnik i nie masz pewności żeby nikt się utrzyma. Dzięki przedwczesnej wypłacie możesz zrealizować zysk. Bukmacher zaoferuje cię kwotę wygranej, dzięki której będziesz mógł wypłacić kupon jeszcze przed zakończeniem meczu.

Giełda zakładów: czym różni się od tradycyjnego bukmachera

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem przeniesionym przez dobrodziejstwa internetu jest giełda zakładów bukmacherskich. Tego rodzaju giełdy dają graczom możliwość wcielenia się w rolę bukmachera, który tworzy zakład na dane wydarzenie sportowe, oferuje kursy oraz maksymalną kwotę na jaką przeciwnik może przyjąć zakład. Najważniejszą różnicą jest to, że ty jako typer obstawiasz na giełdzie przeciwko innej osobie, a nie bukmacherowi.

Giełda zakładów vs Legalni Bukmacherzy

Dużą zaletą giełdy zakładów jest możliwość znalezienia lepszych kursów niż w u zwykłego bukmachera, czy to online czy to naziemnego. Ponieważ na jedno zdarzenie możesz otrzymać kilka ofert kursowych, najczęściej wybierasz tą która jest dla ciebie najkorzystniejszą. Kosztem korzystania z platformy giełdy zakładów bukmacherskich jest wpłacenie prowizji od każdej transakcji. Bez względu na to czy nasz kupon wygrywa czy przegrywa. Niektórzy bukmacherzy szacują, że giełda zakładów bukmacherskich może dysponować kursami o 20% wyższymi niż normalne bukmacher.

Licencje i ustawa hazardowa

Mamy nadzieję, że nie trzeba wspominać o tym, że aby legalnie obstawiać zakłady w Polsce należy korzystać z usług licencjonowanych bukmacherów. Organem regulującym wydawanie licencji w Polsce jest Ministerstwo Finansów. Zgodnie z ustawą hazardową, która weszła w życie w 2017 roku, podmiot ubiegający się o otrzymanie licencji na prowadzenie zakładów bukmacherskich w internecie musi spełniać szereg rygorystycznych warunków. Należy do nich między innymi wymóg prowadzenia działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, posiadanie siedziby firmy na terytorium Polski, prowadzenie strony internetowej w języku polskim w domenie „.pl”. Firma taka musi między innymi również posiadać kapitał zakładowy nie niższy niż 2.000.000 zł. Licencja Ministra Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich w sieci wydawana jest na okres 6 lat. Po tym czasie wymaga odnowienia. Pełna lista dostępna jest na stronie ministerstwa finansów.

SpółkaSiedzibaKRSZezwolenie z DniaNumer Licencji
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.Cieszyn000000245523 stycznia 2012 r.SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Zielona Góra000018260716 lutego 2012 r.SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.Katowice000008026921 lutego 2012 r.SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
TOTOLOTEK S.A.Warszawa000002721420 czerwca 2013 r.AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Warszawa000037024828 listopada 2014 r.AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Warszawa0000263257 4 maja 2016 r.PS4.6831.10.2016
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Katowice000053458813 maja 2016 r.PS4.6831.9.2016.EQK
Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.Warszawa000066249722 marca 2018 r.PS4.6831.15.2017

Podsumowanie

Podsumowując, tak naprawdę wybierając któregokolwiek legalnego bukmachera przedstawionego powyżej nie można podjąć złej decyzji. Czytając naszą stronę internetową dowiesz się że różnią się one subtelnymi szczegółami, które mogą zrobić dużą różnicę osobą, które zajmują się bukmacherom na co dzień. Udało nam się stworzyć szeroki obraz rynku zakładów bukmacherskich online w Polsce, poprzez zaprojektowanie serii testów i przeprowadzeniu ich na wybranych przez nas bukmacherach legalnych w kraju. Poprzez porównanie wszystkich operatorów w 10 różnych kategoriach, takich jak możliwości zgłoszenia zakładów, zakłady na żywo, wysokość kursów oraz inne, byliśmy w stanie stworzyć indywidualny ranking, które w naszym mniemaniu doskonale odzwierciedla większość cech oraz wad zakładów bukmacherskich w sieci. Naszym celem jest znalezienie najlepszego operatora zakładów bukmacherskich w Polsce, z uwzględnieniem wszystkich nawet najmniejszych szczegółów jego działalności.

Jak już wspominaliśmy nieraz, w naszym rankingu nie może być tylko i wyłącznie jednego zwycięzcy. Przynajmniej połowa z wymienionych bukmacherów dostarcza doskonałej jakości usługi na najwyższym poziomie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać konta bukmacherskie u kilku operatorów. Przykładowo Jeżeli chcesz otrzymać najwyższe możliwe kursy możesz korzystać z jednego bukmachera, Natomiast jeżeli chcesz mieć szansę obstawiać w szerokim zakresie zakłady na żywo możesz posiadać do tego drugie konto u innego bukmachera. Nie wspominamy już o możliwości korzystania z bonusów oraz premii od pierwszego depozytu. Można je uzyskać u wszystkich i po wypełnieniu odpowiednich warunków wypłacić na konto.